"אֵבֶל אישי, אֵבֶל ציבורי" \ אברימי קאפ סופד לר' אברהם גלבמן זצ"ל

אבריימי קאפ
כ"ו טבת ה'תש"פ 23/01/20
אתמול הלך לעולמו בחטף איש החסד ר' אברהם גלבמן זצ"ל שנהרג בתאונת דרכים. מפקדו בזק''א אברימי קאפ יו"ר ארגון 'עזרת אחים' שהיה עד למסירות הנפש שלו עבור מעשי חסד עצומים בגלוי ובסתר, נפרד מחברו הטוב בטור דומע ומצמרר. "וְהַחַי יִתֵּן אֶל לִבּוֹ"
בניו של ר' אברהם גלבמן זצ"ל באמירת קדיש אמש

יום עצוב לתושבי בית שמש, אבל כבד נפל על עירנו, כאשר הקדוש ר' "אברהם גלבמן" זצ"ל נלקח מאיתנו בחטף. רגע נוראי אחד שחרץ את גורלה של כל בית שמש, הבשורה הקשה עודנה מתעכלת במוחי. פתאום אני מבין שאני צריך להיפרד ממנו, אבל איך? איך נפרדים מעמוד החסד של כל העיר? איך נפרדים מאדם שכל כולו זעק חסד ואשר מסר נפשו ממש למען כל אחד ואחד שנזקק לעזרה מכל סוג?

ר' אברהם היה הכתובת הראשונה לכל אדם שנצרך לעזרה או לסיוע, בין בתחום הרפואי ובין בתחום הקהילתי. עוד לא הספקת לבקש משהו והוא כבר התייצב ראשון לעזור ולתמוך, והכל במאור עיניים וחיוך רחב. החל מהרגע הראשון שקמה הקריה החרדית בבית שמש, לפני 25 שנה, לקח על עצמו ר' אברהם לבסס את עמוד החסד בעיר ולהיות בכל מקום, בכל שעה, עבור כל אחד. בהתנדבות מלאה הוא התגייס לכל ארגוני החסד והיה שם בכל מאודו ובכל נפשו. כל מה שאני מכיר ויודע בעולם החסד למדתי ממנו, בכל מה שקשור להקרבה ונתינה למען הזולת ר' אברהם היה מקור להשראה ומודל לחיקוי.

בכל הזדמנות היינו רואים את ר' אברהם ראשון, זריז ונחוש, להיות ראשון בהצלת חיים, ראשון בטיפול בכבוד המת. ראש וראשון לכל דבר שבקדושה, כמו התקנת צופרי שבת (הוא היה הראשון להתקין זאת בעיר בית שמש!), הוא גם היה ראשון בהתנדבות במגוון פרוייקטים של חסד קהילתי במסגרת 'עזרת אחים', למען חולים ומשפחותיהם ולמען ילדי החינוך המיוחד.

עשרות מקרי החירום, בהם פעלתי יחד עם ר' אברהם, בטרגדיות וטיפול בנפגעים, לא הכינו אותי לטרגדיה הגדולה הזו, שאצטרך ללוות את מיטתו של איש החסד, ידיד נאמן שלי, ושל כלל תושבי העיר. כמה קשה! כמה עצוב!

לא נותר לנו אלא להמשיך בדרכו המיוחדת ולהתגייס בכל לבבנו ונפשנו למען ימשיך עמוד החסד בעירנו לעמוד בעוז ובגבורה.

בנימה אישית: גם אילו רצינו אין ביכולתנו להשיב לר' אברהם כגמולו על שעות של חסד ועל ימים ולילות למען הזולת, אבל חובה עלינו לעשות ככל האפשר למען האלמנה והיתומים שנותרו ללא אב וללא משען. נוכל להכיר לו טובה, טובה קטנה על מעשי חסד גדולים, בכך שנתמוך במשפחתו ובלילדיו, באמצעות הקרן שהוקמה למענם.

ולוואי ונזכה בכך להכיר טובה ולו במעט לאיש המיוחד הזה ולמעשי החסד שלו.

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.