אבוטבול לא נבחר. הפקנו לקחים

יהונתן מאיר
י"ד אדר ב' ה'תשע"ט 21/03/19
עיתונאי בחדרי חרדים ארי קלמן חשף כי יושב ראש 'דגל התורה' בחוג בית עם חרדים עובדים בגבעת זאב עקץ ראש עיריית בית שמש היוצא שהפסיד לד"ר עליזה בלוך
משה גפני בשישי תרבות בבית שמש
משה גפני בשישי תרבות בבית שמש

ארבעה חודשים לאחר שהמערכת הפוליטית החרדית והמקומית נדהמה לגלות כי המועמדת שהתמודדה נגד המועמד החרדי ברוב החרדי ניצחה את הבחירות ומונתה לראש עיריית בית שמש, מתייחס לראשונה חה"כ משה גפני לנושא ואומר כי העסקונה החרדית למדה מהטעות.

בדברים שאמר בחוג בית שהתקיים לפני כמה ימים בפני חרדים עובדים בשכונת גבעת זאב אמר, "התברר לי כעת איך עליזה בלוך ניצחה, ישבתי עם אברך והוא אומר; 'אני בן תורה הצבעתי ליהדות התורה והצבעתי לאבוטבול, אבל התפללתי שעליזה בלוך תנצח בגלל שכל בוקר אני נוסע בכבישים עם הבורות והרכב נהרס לי גם לא פינו את הזבל"

אמר לי אחד מהגבאים של הרעב'ס הגדולים והוא אמר שקרה משהו ביהדות החרדית שהבינו שצריך לשים בן אדם שמצאים לתפקיד", הוסיף גפני שאמר עוד כי, "אנשים רוצים שיטפלו להם בבעיות, מעבר לעובדה ששומעים לכל הגדולים".

יו"ר דגל התורה גפני עקץ את ראש העיר היוצא משה אבוטבול כותב קלמן ואמר, "אני לא מבין איך אבוטבול קיבל כל כך הרבה קולות, הוא לא התאים ו'שלום על ישראל'. לא קרה שום דבר, הוא קיבל המון קולות ונתן פייט, היה ממש רציני בגלל שהגדולים אמרו להצביע".

חה"כ גפני שוחח עם משתתפי החוג בית על הפקת הלקחים שנעשה שמתחברת גם לקריאות שנעשו קודם הרכבת הרשימה הפעם, "הציבור החרדי השתנה, אנחנו בעידן שמחייב אותנו העסקנים למצוא אנשים מתאימים ולשים אותם בתפקידים שמתאימים להם".

 

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.