אבוטבול מצטרף למאבק: הציבור ישלם על כך את המחיר

יהונתן מאיר
ב' תמוז ה'תשע"ט 05/07/19
"ההחלטה לסגור את סניף חברת החשמל האזורי בבית שמש, היא החלטה קשה." מזהיר ראש העיר הקודם הרב משה אבוטבול "התושבים ישלמו על כך מחיר כבד" הוא אומר. ומתכוון לצאת למאבק כנגד ההחלטה בכל הכוח.
חברת החשמל. צילום עיתון "בקיצור"
חברת החשמל. צילום עיתון "בקיצור"

סגירת סניף חברת החשמל בבית שמש תמנע קבלת מרבית השירותים המסחריים הניתנים לתושבים ובעלי העניין בעיר. למעשה זו פגיעה אנושה בשרות המסחרי בעיר. לצורך העניין, כל בקשה להזמנת חיבור חדש ללקוח פרטי ועסקי, בקשה להגדלת צריכת החשמל, בירורי חשבון ייחודיים, בדיקת היתרים מהרשויות, ייעוץ טכני ללקוח, בקשה להסדר חובות לצורך פריסה בתשלומים, הקמת חוזה חדש ללקוח פרטי ועסקי, מתן מענה ללקוח תעשייתי ומסחרי, אשר אינו מוגדר בלקוח גדול וכו' יצריך את הלקוח לנסוע לירושלים לטפל בכך.

"חברת החשמל זה לא עוד משהו בבית שמש", אומר הרב משה אבוטבול לעיתון חדש "בתפקידי כראש עיר היו לי במשך שנה עשרות פניות מול חברת החשמל, היו מוסדות חינוך שהיינו צריכים לדאוג להם בשעת השי"ן, היו פרוייקטים שהיו צריכים לקדם את האיכלוס שלהם, היו בעיות עם בתי כנסת והיו גם אנשים פרטיים שסייענו להם. עצם הדבר שהיה בבית שמש סניף של חברת החשמל הביא לכך שנבנה קשר של אמון, והצוות המקומי הרגיש תחושת שותפות עם עיריית בית שמש והתושבים, הם לא היו נטע זר אלא חלק מבית שמש, ולכן השותפות שלהם הביאה תרומה גדולה לעיר".

"לכן ההחלטה הזו לסגור את סניף בית שמש", ממשיך הרב אבוטבול, "היא החלטה אולי עסקית, אבל היא לא מיטיבה עם התושבים, ואם לא נתעשת בזמן הציבור ישלם על כך את המחיר. שלוחות של משרדי ממשלה הם תרומה גדולה לאיכות החיים של התושבים, הרבה עמלתי להביא את משרדי הממשלה לבית שמש, חבל שדווקא בזמן שכולם מכירים את בית שמש, יודעים כי מדובר בעיר העתיד, חברת החשמל עושה את הצעד ההפוך".

"היבלעות העיר בית שמש בתוך מחוז גדול ביותר המבטל את יתירותה וייחודיותה של העיר, יפגע קשה בשרות הציבור החיוני. הן עבור התושב הזקוק לשרותיי משרד, בזמן מענה לתקלה, והן לחשמלאי התומך בשרותיי הלקוח החדש. בכל שנה פותרת חברת החשמל, עקב זמינות קרבתה והתמחות עובדיה בצרכי האוכלוסייה והיכרותה האישית עם פרנסי העיר, את מוכנות חיבורי מוסדות החינוך בעיר. העדר אזור זמין וקרוב בנושא עלול למוטט מערך זה של פתיחת שנת הלימודים כמדי שנה, עקב ריבוי מוסדות חינוך חדשים בעיר", דברי משה אבוטבול.

בכדי לעצור את התוכנית, פנה אבוטבול למנכ"ל חברת החשמל וביקש פגישה דחופה, וכן פנה לשר הפנים הרב אריה דרעי, ושר האנרגיה ד"ר יובל שטייניץ. "דרשתי שהחלטה שכזו לא יכולה לקבל בחופזה, ובכדי לקבל החלטה זו צריך גם לשתף את פרנסי בית שמש הם גם חלק מהעניין.

אנשי "ועד הפעולה" להשארת חברת החשמל בעיר בבית שמש מציינים כי  חשוב מאוד שהציבור יפנה לחברת החשמל ולמשרד האנרגיה, צריך שיהיה כאן לובי ציבורי גדול בכדי שמקבלי ההחלטות יבינו את החשיבות וההשלכות שיש להחלטה זו על תושבי העיר ועל אלו שבדרך.

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.