אבוטבול מציג: גרוש ספרד?

אושרת אוחנה-נגר
י"ט תשרי ה'תשע"ט 28/09/18 3
אושרת אוחנה-נגר בטור אורח נוקב: "ש"ס, הוקמה כדי להפסיק את האפליה שהייתה קיימת כנגד הציבור החרדי-ספרדי אך יש כאלה שלמרות שם משפחתם הספרדי, סיגלו מבטא אשכנזי עד כדי כך ששכחו מנין באו ולאן מועדות פניהם."
האיחוד?
האיחוד?

 

גרוש ספרד בנוסח אשכנז

על-פי המצע שלה, מטרותיה של ש"ס הן להביא לכך שלא תהיה אפליה בין ספרדים לאשכנזים, וכן לקרב את הספרדים המסורתיים אל היהדות ובכך "להחזיר עטרה ליושנה". כמו כן ש"ס מתמידה להציג עצמה כמפלגה סוציאל-דמוקרטית, המעמידה את האינטרסים של המעמדות הסוציו-אקונומיים הנמוכים בראש מעייניה.

בניגוד ליהדות התורה, המפלגה החרדית-אשכנזית, ש"ס מיוצגת בממשלה ועמדותיה קרובות יותר להשקפה הציונית. עד כאן מתוך ויקיפדיה.

אתמול נפל דבר בבית שמש ובמהלך מבריק, הפך משה אבוטבול כמס. 1 של הרשימה המאוחדת- יהדות התורה ואגודת ישראל. לא קונה את זה שראש עיר שחותם כבר 10 שנים על מסמכים, לא הבדיל בין טופס כזה למשנהו ובשל כך פסלו אותו. ספין יפה כדי ליצור דבר אחד- מלחמת דת בבית שמש. להציג את עליזה בלוך לחילונים ומשה אבוטבול לחרדים. שטיקים שבעלי אינטרסים ייקנו כמו אוויר לנשימה. 


אך נשאלת השאלה- האם המטרה מקדשת את האמצעים? בתחילה סמך אבוטבול על תושבי בית שמש הוותיקה כקהל להצבעה ונוצר פער בינו לבין המפלגות החרדיות האשכנזיות, בפרט בשל העובדה כי החלו לגלגל את הרעיון להציב מועמד שיתמודד לראשות העיר. קמה עליזה בלוך, בעקבות הקולות שקראו לה להתמודד והצליחה לכבוש את ליבם של רבים מתושבי רמה א' וג' ואת הוותיקים בעיר. באופן טבעי אבוטבול הבין שעליו לייצר מלחמת דת, כי רק כך ייזכה במושכות. הדרך לשם היא איחוד. דרך ש"ס לא היה מתאפשר לו על כן פעל לרשימה עצמאית, שתפקידה בסיפור הוא ממש כשל חברת קש. חבריו למפלגה החדשה ידעו היטב לאן פניו מועדות יחד עם פניהם ונתנו יד לתרגיל הזה. נשאלת רק שאלה אחת- מה עם הציבור הספרדי החרדי בעיר? זה שתמך והריץ את אבוטבול כל השנים? האם המטרה מקדשת את האמצעים עד כדי כך שהם נותרים ללא הייצוג שלהם ומפלגתם מצטמצמת? כבר הואשם בעבר אבוטבול כי הציבור החרדי ספרדי הפך לשקוף בעיניו משום שהיה בבחינת קהל שבוי. מה יקרה בפעם הבאה שתלמידות ספרדיות לא יוכנסו בשערי מוסדות לימוד על רקע עדתי? מי ישמור עליהן? מה יהיה עתידה של ש"ס בבית שמש בבחירות הקרובות והאם תישאר רלוונטית לבחירות הבאות. האם איש ש"ס בכבודו ובעצמו, העלים את ש"ס מהמפה הפוליטית?

ש"ס, הוקמה כדי להפסיק את האפליה שהייתה קיימת כנגד הציבור החרדי-ספרדי אך יש כאלה שלמרות שם משפחתם הספרדי, סיגלו מבטא אשכנזי עד כדי כך ששכחו מנין באו ולאן מועדות פניהם.

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.
  • תוכן לא מבוסס. השערה שהופכת למציאות?!
  • האם נזכה סוף סוף לעיר ראויה עם גני ילדים ובתי ספר לכל ילד? מקוואות בשכונות החדשות? האם יהיה תכנון עם מענה לצרכים של עיר מתפתחת?
  • תמיד אבוטבול ימשיך לא בכוונה אבל מתוך חוסר יכולת לנהל ויגרום לתושבים עוגמת נפש בלאגן בחינוך ובהסעות.וימשיך עם ההצלחות המהוללות שלו בתחום מחלקת הרווחה שחוץ מחלוקת תפקידים לא עושה כלום ואחר כך ימשיכו כל התושבים לבכותמכמה לא טוב להם אבל שוכחים שעכשיו זה הזמן שלהם לשפר את היחס אלהם בבחירות.אבוטבול הדבר היחיד שטוב בו זה בטח לא ניהול רק ניהול מלחמות דת ולנצל את זה כדי להשיך למלוך...