אבוטבול פורש?

מערכת מהדריניוז
ה' תשרי ה'תשע"ט 14/09/18 4
פורש מה"ווצאפ": "לא מהפוליטיקה, חלילה, אלא רק מהקבוצות שעלולות לשאול אותו שאלות קשות מדי. ובמקום לענות לשאלות הוא מפיץ את הספר החדש שלו, כי ספר הוא חד כיווני – אתה כותב מה שאתה רוצה, אי אפשר להתווכח אתך."

המון תגובות וטורים התקבלו במערכת מהדריניוז בנוגע לעזיבת קבוצות הווצאפ ע"י ראש העיר הרב משה אבוטבול, מקווים שבחרנו עבורכם את אחת המעניינות

 

לוקח הפוגה

"לוקח הפוגה", כתב משה אבוטבול, נטש את קבוצות הווטסאפ  ודרש לא לצרף אותו לשום קבוצה ללא אישור מפורש. מה קרה פתאום? יכול להיות שראש העיר נזכר שעיר לא מנהלים בהתכתבות?

בנוהג שבעולם, איש ציבור פועל מדי יום למען שולחיו, ואחת לתקופה מסוימת הוא מתייצב בפניהם ומוסר דין וחשבון על מעשיו. אצל אבוטבול זה הפוך: חמש שנים הוא מסתחבק, מתפלמס, עוקץ, מריץ דאחקות במגוון קבוצות. ואז, רגע לפני הבחירות, כשהוא מבין לפתע שלחברים בקבוצות הווטסאפ יש שאלות קשות לגבי מצבה העגום של העיר, הוא נוטש וגוזר על עצמו תענית דיבור.

 

האמת היא שאפשר להבין את אבוטבול. הוא בנה על זה שהציבור החרדי יתייצב למענו בהמוניו ביום פקודה ויגיש לו את הקדנציה השלישית על מגש של זהב. אבל הציבור לא פראייר. הוא דורש תשובות: למה ילדינו נאלצים ללמוד במבנים שאוי לעיניים שכך רואות? למה למאות ילדים אין מסגרות לימודיות אפילו עכשיו, יותר מחודש אחרי פתיחת שנת הלימודים? למה רמה ג', השכונה הכי חדשה בבית שמש, נראית כמו מחנה פליטים? למה האיכות של המים בברזים ירודה כל כך? למה הכבישים נראים כמו אחרי מלחמה, לא עלינו? למה המדרכות שבורות? למה הרחובות מלוכלכים? ואיך זה שאחרי עשר שנים כראש עיר, העירייה של אבוטבול עדיין לא יודעת לתכנן שום דבר כמו שצריך, אלא רק מאלתרת ומצטדקת, בווטסאפ או היכן שזה לא יהיה?

אז מה כבר יכול לעשות משה אבוטבול? הוא לא יכול להוכיח לבעלי הקושיות שהם טועים, כי העובדות מראות שהם צודקים ועם עובדות קשה להתווכח. לתקוף אותם לא כדאי לו, כי הם לא יצביעו עבורו בקלפי. ולהודות שהם צודקים הוא גם לא יכול, כי אם כולם יודעים שהעיר במצב נורא – למה לתת לו להמשיך לדרדר את בית שמש עוד חמש שנים ארוכות וקשות?

לכן ראש העיר עושה את הדבר היחיד שנותר לו, מסובב את הגב ופורש. לא מהפוליטיקה, חלילה, אלא רק מהקבוצות שעלולות לשאול אותו שאלות קשות מדי. ובמקום לענות לשאלות הוא מפיץ את הספר החדש שלו, כי ספר הוא חד כיווני – אתה כותב מה שאתה רוצה, אי אפשר להתווכח אתך. ואם מישהו ישאל מה לחידושי תורה ולניהול צרכי הציבור – שישאל. משה אבוטבול לא עונה.

אם דווקא עכשיו, רגע לפני הבחירות, ראש העיר מסרב לבוא בפני הציבור, ראוי שהציבור יאמר את דברו: אשר לא יבוא ראש העיר המכהן לפני הציבור הקדוש, ומלכותו ייתן הציבור לרעותו הטובה ממנו.

ואז ר' משה אבוטבול יוכל להגות בתורה, להעמיק בסתרי סודותיה ולכתוב על זה בווטסאפ ללא חשש, וכולנו נרוויח גם תלמיד חכם שפטור מעול הציבור, וגם עיר שמנוהלת נכון

אמן וכן יהי רצון.  

 

 

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.
 • אין מה לריב וליתוכח- הציבור אמר שלו.
 • משה אבוטבול קיבל הבטחה מיענקי שהוא מביא את סבו הקדוש מרן ר' חיים קנייבסקי לעיר בית שמש שבוע לפני הבחירות.

  תבינו, עד שהציבור החרדי לא יצביע כפי הבנתו את המצב ולא כפי המנפילוציות של הפולטיקאים החרדים, אנחנו נישאר קהל שבוי!!! כן! פשוט שבוי בידיהם של גורמים אינטרסנטים בכל עיר ועיר.

  משה לא לחוץ בכלל עד שלא יקבל את הסתירה מהציבור שקם על רגליו וזעק: לא מוכנים יותר! מספיק עם חוסר העשיה והשאננות!! תתחיל לנהל את העיר במקום לכבות שריפות קואליציוניות.

  ולוואי שנבין את הדברים טרם יהיה מאוחר...

  "מחר יהיה האות הזה!!!
  ב30 לאוקטובר יחול המהפך בעז"ה!!!
 • מי אחראי למחדל של הכבישים והמדרכות המפושלות בגימל??
  מי?
  מי לוקח את האחריות ולא רק קרדיטים?
  זה וודאי לא אנחנו התושבים
  בחירות זה לא משחק
  זה החיים האמיתיים של כולנו שחיים פה כבר שנים רבות
  וזה לא מרגיש שהעירייה ברשותך רואה את זה כך
  אלא עירייה מנומנמת שפותרת בעיות טלאי על גבי טלאי..חבל שאתה לא יודע לפרוש בכבוד ויש כבוד.
 • זה בא מהשטח, מהפכה מתחילה מהציבור, וזה המהפכה בעז"ה.