"אבנים וחפצים": שלושה שוטרים נפצעו במהלך אכיפה בעיר

יוסי לוז
י"ב שבט ה'תשפ"א 25/01/21
במהלך אכיפת הסגר בשכונת רמה ב' בעיר, כוחות המשטרה פשטו על תלמוד תורה שפעל בניגוד להנחיות ובעקבות כך הותקפו השוטרים על ידי המון שהחל מיידה לעברם אבנים וחפצים • שלושה שוטרים נפצעו במהלך הפעילות וציוד משטרתי נגנב • המשטרה הביאה כוחות מתוגברים על מנת להשיב את הסדר למקום
צילום: דוברות המשטרה
צילום: דוברות המשטרה

במסגרת המאמצים לבלימת התפשטות נגיף הקורונה ואכיפת הסגר, בשעות הצהריים המוקדמות פשטו כוחות המשטרה על תלמוד תורה ברחוב רבי מאיר בעל הנס בשכונת רמה ב' בעיר, אשר פעל בניגוד להנחיות – ובמקום התפתחה מהומה, במהלכה נגנב ציוד משטרה ומספר שוטרים נפצעו לאחר שהותקפו על ידי מפגינים שתקפו אותם.

מדוברות המשטרה (ירושלים) נמסר, כי "כוחות משטרה פועלים כעת בבית שמש בעקבות הפרות סדר אלימות בהם נוטלים חלק מאות מתפרעים שיידו אבנים וחפצים לעבר השוטרים, היכו שוטר בראשו, וגרמו לפציעתם של 3 שוטרים, שניים מהם נזקקו לטיפול רפואי, ונגרם נזק לניידת משטרה".

במהלך הפעילות והמהומה שפרצה בעקבותיה הופעל טייזר ((נשק הלם חשמלי) כנגד אחד המפגינים ולבסוף נגנב. עד ראייה מספר, כי אחד השוטרים ניסה להכניע את אחד המפגינים באמצעות הטייזר, אך זה לא השפיע עליו ובמקום פרצה תגרה. לבינתיים מכשיר הטייזר נפל מידיו של השוטר ונגנב על ידי אחד המפגינים.

"בעקבות הפרת הסדר החלה המשטרה בשימוש באמצעים להשבת הסדר במקום ובוצעו מעצרם של שלושה חשודים בגין הפרת סדר", הוסיפו בדוברות המשטרה וציינו, כי "פעילות המשטרה נמשכת במקום גם ברגעים אלו".

בעקות איבוד השליטה למקום הגיעו כוחות מתוגברים והדרג הבכיר של המרחב במשטרת ישראל, במטרה להרגיע את הרוחות ובכדי להשיב את הסדר למקום, כמו גם המאמצים לאתר את ציוד המשטרה שנגנב, כשבמקביל השוטרים שנפצעו פונו לקבלת טיפול רפואי.

בהודעה שפורסמה בשעות הערב ציינו במשטרה, כי "במהלך טיפול במוסד חינוכי שאותר פועל, החלו מתקהלים מאות אנשים בסמוך תוך שהחלו בהפרת סדר שכללה בין היתר ירי זיקוקין ויידוי אבנים לעבר כוחות המשטרה. בנוסף, במהלך יידוי האבנים ובניסיון לבצע מעצר של חשוד במעשה תוך שנמשך היידוי לעבר השוטרים, נחבל שוטר בראשו ומכשיר 'טייזר' שהיה ברשותו נפל ונלקח ככל הנראה על ידי מי מהמתפרעים". 

"בהמשך לפעילות, כוחות רבים נערכו במקום לרבות מוכנות להפעלת אמצעים לטיפול בהפרות הסדר ובוצע מעצרם של 3 חשודים בהפרת סדר שהועברו לחקירה במשטרה", מסרו במשטרה והוסיפו, כי "במהלך הבוקר נרשמו על ידי השוטרים דו"חות אכיפה למספר מוסדות חינוך שפעלו בניגוד לתקנות ובגין הפרת התקנות.

נזכיר, כי בשבועות האחרונים החלה המשטרה לאכוף באופן קשוח את הפרות הסגר בשכונת רמה ב' בעיר, אשר נמשכות זמן רב מאז פרוץ נגיף הקורונה, תוך סיכון תושבי האזור וכלל האוכלוסייה ובניגוד להוראות 'צו בריאות העם'. אמש פזרה המשטרה חתונה ברחוב רבי יהושע בעיר ומספר ימים קודם חתונה נוספת שהתקיימה במתחם האולמות שבסמוך לרחוב הלל.

 

 

 

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.