"אב הרחמים" הוא ירחם

יהונתן מאיר
ט"ז אדר ב' ה'תשע"ט 23/03/19
בית הכנסת אב הרחמים אשר עומד בסכנת פינוי מתכנן כנס חירום בליל שני. גבאי בית הכנסת מספרים למהדריניוז "יש לנו שטח שהוקצה לנו אך אין לנו יכולת כלכלית להעביר את המבנים לשם אנחנו חייבים את עזרת הציבור זו מלחמת קיום"
קרוואן בית הכנסת
קרוואן בית הכנסת

בית הכנסת "אב הרחמים" לבני עדות המזרח בנשיאות הגאון הרב עובדיה יוסף שליט"א ברמת בית שמש ג עומד בפני סכנת פינוי. לגבאי בית הכנסת נטען  על ידי מנהל מקרקעי ישראל כי למרות שבית הכנסת הונח באישור העירייה היוצאת אשר הבטיחה שהמקום יסופח לשטח המוניציפאלי של העיר על ידי שינוי תב"ע אין כל אישור למיקום בית הכנסת  על גבי הקרקע שהוא הונח עליה וכי הוא אמור להתפנות ממקומו באופן מיידי והוא בלתי חוקי.

גבאי בית הכנסת מספרים ל"מהדריניוז" הוקצה לנו שטח במרחק מאה מטרים מן המקום הנוכחי, אך אין לנו יכולת כלכלית להעביר את המבנים לשם אנחנו חייבים את עזרת הציבור זו מלחמת קיום של להיות או לא להיות ממש". עוד מספרים גבאי בית הכנסת כי אין ביכולתם לעמוד בנטל הכלכלי הגבוה שכרוך במעבר הזה ובוודאי לא בהתראה כל כך קצרה "יש לנו כמה מבנים יבילים אשר העברתם תעלה סכום עתק שאין ביכולתנו לעמוד בו ללא עזרת הציבור".

ביום ראשון בערב מספרים לנו הגבאים "ייערך כנס חירום לגייס את עזרת הציבור לתמוך בקהילה ובבית הכנסת שגם ככה צר מלהכיל את כל המתפללים והמעבר ירחיב את שורות הקהילה ויחזק את בית המקדש מעט שמפיץ תורה ומפעלות חסד בקרב תושבי השכונה בפרט והעיר בכלל".

יש לציין כי בית הכנסת "אב הרחמים" הוא המענה הקהילתי היחיד באזור ההוא למאות משפחות בני התורה אשר נמנים על בני עדות המזרח ומתגוררים ברמת בית שמש ג' וג-2. והיעדר בית כנסת בנוסח עדות המזרח מהווה פגיעה של ממש ברגשותיהם.

כנס החירום ייערך ביום א בשעה 21:00. בבית הכנסת ברחוב יחזקאל הנביא 31 רמת בית שמש ג', בואו ותסייעו למתפללים ולבני הקהילה לשאת בנטל העברת בית הכנסת.

לתרומות לחצו

מודעות ההזמנה לכינוס החירום

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.