"אהבת חינם" בבית שמש #5 גדי דמרי

מערכת מהדריניוז
כ"ב תמוז ה'תשע"ז 16/07/17
ימי בין המצרים הם ימים בהם אהבת חינם היא מטרה וייעוד.
העיר בית שמש "מצטיינת" בכותרות של פילוג ושנאה, מערכת מהדריניוז ממשיכה בסיפורים של תושבים שמראים שקיימת אהבת חינם גדולה בעיר.
והפעם גדי דמרי, האיש שנלחם בכל מה שמסמל את החרדיות בבית שמש, במסר אישי ומרגש שעות בודדות לפני יום חורבן בית מקדשנו, לקרוא ולהאמין.

טורו של גדי דמרי:

אהבת חינם לפני ברית המילה

לפני כמעט 9 שנים הגיח לאוויר העולם בנינו השלישי, תינוק מקסים שבברית נתנו לו את השם שילת.

אך, כמו לילדים רבים לשילת היה צהבת. אנחנו ידענו שמבחינה רפואית, ב"ה אין מה לדאוג. הכרתי זאת מהאחיינים שלי. לשמחתנו הוא גם לא הצטרך טיפול (של נורות וכדומה), אך מועד הברית התקרב...הברית הייתה צפויה להיערך ביום ה' טרם ראש השנה, כלומר אם דוחים את הברית יש לקחת בחשבון שהטקס הברית יהיה בחג על כל המשתמע מכך...

מה עושים?

היינו בקשר עם המוהל הי"ו. הוא ביקש מאתנו לבדוק אותו כל יום, החל משלושה ימים לפני הברית ואף ביום הברית. לפי התוצאה נקבל החלטה...

כאן, אישתי פנתה ל"עזרת אחים" של הרב אברהם קאפ. הם קיבלו אותנו במאור פנים ואף היא תיאמה מראש שביום הברית על הבוקר ב 08:00 נתקבל ראשונים להגיע לבדיקה שהפעם תיתן תשובה מהירה. הצוות קיבל את אישתי והתינוק הרך באהבה רבה. התקבלה התשובה והמוהל החליט -  מקיימים את הברית במועדו.

במקביל, כאשר חיפשנו את הטלפון של "עזרת אחים", ראיתי מס' טלפון שהציע גמ"ח בנושא צהבת של התינוק שלפני הברית. מה יש להפסיד, הרמתי טלפון. הזדהתי והסברתי את הבעיה. האברך החרדי יצא מגידרו כדי להסביר לי על העזרה שהוא יכול לתת לנו כדי שנוכל לקיים את הברית במועדה, מדובר בפיתקא – ברכה מהרבי, יש לשים אותה בעריסה סמוך לראש התינוק. חייכתי...סוג של קמע, אני לא חזק בזה. האברך לא מתייאש, הוא מבין שאני לא מה"מגזר" ובכל זאת הוא אומר, "להזיק לא יזיק, תנסה...". אמרתי בסדר. הוא גר באחד מהרחובות הצדדים של רמת בית שמש ב' שכבר אז יצאה שמעה למרחוק כשכונה לא שקטה בלשון המעטה...קפצתי בערב, הוא קיבל אותי במאור פנים, סביבו המון דרדקים חמודים שמסתכלים בי בסקרנות, הוא מכבד אותי ב"משקה", שנינו ברכנו ושתינו. כשאני בא ללכת הוא אומר לי, "חכה, נלך לשכן ממול, גם להם יש סגולה לקראת הברית...". הלכנו, מילה שלו ביידיש הספיקה, האברך (גם הוא מוקף בדרדקים רבים...) לוחץ את ידיי בחום, מאחל מזל טוב וניגש להביא לי "ברכה לתינוק". "גם את זה שים סמוך לראש התינוק". טוב...שמנו...

סופו של דבר, הברית התקיימה בזמנה, ברוב עם ובשמחה גדולה.

לאחר ראש השנה, מיהרתי להחזיר את הפתיקא והברכה. קניתי שתי חבילות גדולות של סוכריות טופי, בדקתי שהן בהכשר בד"ץ ולאחר תיאום הגעתי לביתם. כל אחד בתורו, קיבלני במאור פנים, שאל לשלום הרק הנולך ואישתי היקרה ואיחל לנו בריאות, אריכות ימים ושנים. הרגשתי שנתתי להם הזדמנות לגמול חסד, פשוטו כמשמעו לכל יהודי ויהודי ולא משנה מיהו ומהו...

כך זכיתי להכיר פן אנושי ומאיר מבית שמש שלנו, 

שנדע להכיל, לאהוב ולכבד כל אדם, כל יהודי וכל רעיון או ערך השונה מאיתנו.

כי חשוב שנזכור ושיהיה תמיד לנגד עינינו: "כי אנשים אחים אנחנו"

 

בברכת - להרבות אהבת חינם ובצום מועיל

 

גדי דמרי

 

 

אהבת חינם #4

אלי כהן במסר של פיוס ואהבת חינם

ימים אלו של בין המצרים מאפשרים לנו לקיים חשיבה עמוקה על המשמעות והתוצאות ההרסניות של שנאת חינם והצורך הקיומי לא פחות מכך של אהבת חינם .
אסור שאלו  יהיו הצהרות  ריקות של מנהיגים שרוצים לקנות את הרגע . 
אהבת חינם וקרוב לבבות זו עבודה קשה שמחייבת ואהבת לרעך כמוך , לוותר משלך למען האחר .בית שמש חווה ריחוק לבבות ויש המון שנאת חינם שמקורה באי קבלת האחר .
אם חפצי חיים אנחנו עלינו לפעול יחדיו באמונה שלמה ,בלב טהור ולכבד את שניים עשר השבטים שבתוכנו .
עלינו לפעול בעשיה הלכה למעשה למען אחדות זו.
אני קורא פעם נוספת לראשי הקהל   הרבנים הנכבדים לצאת בקריאה רמה למען יכובדו כול תושבי העיר בדיוק כפי שהם מכובדים על ידם .
וב״ה נזכה לאחדות אמיתית .

אהבת חינם #3

ירוחם אסטרייכר פונה לישי אוחנה, אושרת אוחנה נגר , גדי דמרי ואלי בן משה ברשת החברתית, הארבעה הם יריבים מרים של אסטרייכר ובים הצדדים נאמרו במהלך השנים דברים קשים ביותר אלו הדברים לא נגענו:

"מבקש סליחה ומושיט יד בבקשה לפתוח דף חדש של כבוד הדדי.

לפני מספר שנים קרה דבר, בית שמש שינתה פניה, הציבור החרדי רכש בתים במיטב כספו ושינה את צביונה של העיר.
הדבר מן הסתם לא התקבל יפה בקרב תושביה הותיקים שלפתע מצאו עצמם מתגוררים בעיר ששינתה צביון לאורח חיים שמשנה סדרי עדיפויות בתקציבים ובשיח הציבורי והדבר גרר לא מעט חיכוכים ותקלים.
על כל זה הגיעו הבחירות המפורסמות שרק הלהיטו את הרוחות והגבירו להבות.
בתוך כל המהומה השיח לא פסח על הרשת החברתית וככה נפתחו להם זירות קרב שמהר מאוד ירדו לפסים אישיים.

כמי שנהנה לאחוז במקלדת ולהשיב לכל אחד בדיוק במטבע ובשפע בה הוא משתמש ובעיקר בשפה בה הוא פנה אלי ודיבר עלי, מצאתי עצמי כבר תקופה ארוכה נתון למתקפה מצד תושבים שראו בי אוייב העם ומחריד העיר רק כי הלכתי בבחירות עם מחנה מסויים שבו בחרתי באופן דמוקרטי, מחנה שלטענתם גרם למכירתה הסופית של בית שמש לחרדים (כלשונם)
תמונות שלי נערכו בפוזות שאין המקום לפורטם כאן והופצו ברשת, קראו לי בשמות גנאי לי ולמשפחתי, קללות, איחולים וכו כאשר על המלאכה ניצחו מספר פעילים שלרגע לא השכילו להבין שזה לא יעזור ובמקום להילחם במערכת תנסו להציל ממנה מה שאפשר.
בעיקר חרה להם כאשר קבוצה אחרת של תושבים כן השכילה להבין זאת ופתאום אותה קבוצה הפכה לאוייבת העיר.
בכל פעם ששמי הוזכר זכיתי לנאצות, קללות וחירופים קשים.
ואני כאמור עניתי להם בדיוק במטבע בה הם סחרו מה שהכעיס אותם יותר.

אולם ברוח ימי בין המצרים ובעיקר כאשר הדברים ירדו לפסים אישיים ורדודים אני מבקש להושיט יש לשלום וסליחה, אנחנו יכולים להמשיך כך במריבות לעד ולאיש לא יצא מזה כלום, ואנחנו יכולים להחליט שגם אם אנחנו ממש לא מסכימים על הדרך ותהום השקפתית ותרבותית פעורה ביננו, עדיין בני עיר אחת אנחנו והמריבות לא מכבדות איש מאיתנו.

אני פונה אליכם על במה זו בהתנצלות, מבקש סליחה אם דברים שנכתבו עברו גבול, מוכן לסלוח על הדברים שנאמרו ונעשו כלפי ומבקש הפסקת אש הדדית תוך שאיפה למציאת גשר להידברות.
מקווה שתקבלו את היד המושטת לשלום למען הרבות אהבת ישראל".

אהבת חינם #2

מפגש "פסגה"

שירן טמוזרטי, עורך פורטל "שמשנט", ויוסף בן לולו, עורך אתר האינטרנט החרדי "מהדריניוז",  פגשו זה את זה בים המלח

בן לולו וטמוזרטי, שבעבר שיתפו פעולה זה לצד זה במערכת "שמשנט", התרגשו מאוד לגלות ששניהם שוהים באותה העת בחופשה משפחתית ואף לנים באותו בית מלון. 
עורך האתר החרדי הגיע לחופשה עם רעייתו כדי לציין את יום הנישואים העשירי שלהם במספר. עורך האתר הציוני נופש במלון עם בתו ורעייתו שחוגגת את יום הולדתה. 

השניים שומרים על קשרי חברות טובים על אף שהם עורכים שני גופי תקשורת משתי קצוות העיר.

בהשראת יום הנישואין שלו אומר בן לולו "דווקא השוני וההבדלים הם אלו שמביאים אהבה".

מערכת "מהדריניוז" מאחלת לשניים המשך חופשה נעימה ובעיקר מועילה!

טמוזרטי הוא נכדו של אוחנה שנכדו כתב טור אמש על מצב תושבי העיר הציונית בעיר ותקוותיהם של הוותיקים.

 

 

אהבת חינם #1

כך כותב שאול:

"הבוקר נסעתי משינפלד דרך רמב"ש ב' בחזרה לרמה א'. כרגיל, עצרתי לאסוף כמה חסידים בכיכר הראשונה, הורדתי אחדים ברבי יהודה הנשיא, לקחתי משם עוד שנים, הורדתי אחד ברבי מאיר בעל הנס, ועוד אחד בריב"ל. האחרון לרדת היה בקישון (אני המשכתי עד דולב).
אז כשהילד החסידי הזה עמד לצאת - הוא כבן 14 - הוא פנה אלי ואמר, בכנות מלאה:
"וואו, אתה באמת עושה חסד מדהים, לקחת ולהוריד אנשים בכל מקום שהם צריכים. זה ממש לא משנה איזה סוג של כיפה אדם חובש.  יהי רצון שכן ירבו אנשים כמוך בישראל. אל תשים לב אל כל האנשים האלה שצורחים ועושים חילול ה', זוהי הדרך של התורה, לעשות חסד עם כל בנאדם". והוא המשיך לברך אותי עם בריאות, פרנסה ונחת, ואני בירכתי אותו בחזרה, שגם כמוהו כן ירבו אנשים בישראל.
דרך נחמדה להתחיל את היום. :)"

 

אנו מבקשים מהקוראים להמשיך ולשלוח סיפורים שיגבירו אהבת חינם בעיר, אנו נשתדל לפרסם ולחזק עניין חשוב זה.

לבקשת רבים נפתחה קבוצה של "מהדריניוז" בה ניתן יהיה גם לנהל דיונים ולהעלות מידע, שם ניתן יהיה בקלות לשלוח גם סיפורים על אהבת חינם.

לחצו כאן לקישור לקבוצה הפתוחה