אור לנתיבותיה: כנס הבוגרים

יהונתן מאיר
י"ח סיון ה'תשע"ט 21/06/19
גלרייה: מאות רבות בכנס בוגרים של ישיבת 'אור יהושע – נתיבות התורה' בית שמש, האירוע נערך בהשתתפות נשיא הישיבה וראש ישיבת תפרח הגאון ר' אביעזר פילץ שליט"א, רבני העיר ונציגי ציבור
הרבנים והבוגרים שליט"א. באדיבות המצלם
הרבנים והבוגרים שליט"א. באדיבות המצלם

מאות רבות של אברכים בני עליה התכנסו השבוע לכנס הבוגרים של ישיבת 'אור יהושע – נתיבות התורה' בבית שמש, לרגל ציון שנת העשור לישיבה הק'.

הישיבה הק' הוקמה לפני כעשר שנים ברמת בית שמש א' על ידי מרן הגאון האדיר רבי יוסף רובינשטיין שליט"א, תלמידם של גדולי הדור הקודם זצוק"ל, אשר ידיו רב לו בהעמדת תלמידים באופן מיוחד. מהקמתה הושתתה הישיבה על הקניית 'דרך בלימוד', מתוך מתיקות התורה, בצורה ייחודית, כאשר תוך זמן קצר קנתה לה הישיבה מקום מכובד בכותל המזרח של עולם הישיבות בכלל, ובעיר התורה בית שמש בפרט, כשהיא הופכת למגדלור תורני לרמת בית שמש א' בפרט ולכל העיר בית שמש בכלל.

לרגל שנת העשור לישיבה הק' התקבצו בוגרי הישיבה אשר פזורים בכל רחבי הארץ, לערב של התעלות והתרוממות, סביב שולחנות ערוכים, באולמי 'ויולה' ברמת בית שמש א', כדי לזכות לקבל שוב מאורה של הישיבה, להתבשם מאוירתה, ולחסות עוד בצילו של מרן ראש הישיבה הגר"י רובינשטיין שליט"א.

את האירוע כיבדו הגאון רבי מרדכי גולדשטיין שליט"א רב שכונת משכנות יעקב – רמת בית שמש א', והגאון רבי אלימלך קורנפלד שליט"א רב קהילת הגר"א ברמת בית שמש א', אשר מלווים את הישיבה מיום היווסדה כמגדל אור בתוככי רמת בית שמש א', ומסייעים לה בכל הנצרך, ועתה באו לכבד את בני הישיבה, בוגריה, ורבניה, ובייחוד את ידידם מרן ראש הישיבה הגר"י רובנישטיין שליט"א.

כן כיבדו את האירוע פרנסי העיר, הרב משה אבוטבול שליט"א ראש העיר לשעבר, והרב ישראל סילברסטיין נציג דגל התורה במועצת העיר, אשר בעשר שנות קיומה של הישיבה הרבו בעשייה למען ביסוס מקום התורה החשוב והגדול בבית שמש.

ברגש רב נשמעו דבריו של מרן ראש הישיבה הגאון האדיר רבי יוסף רובינשטיין שליט"א, כאשר בוגרי הישיבה עומדים על רגליהם שעה ארוכה ושרים לכבוד רבם שהוא אביהם – ראש הישיבה שליט"א, אשר דאג לכל אחד ואחד מהם בהיותו בישיבה כאב לבנו ממש.

ביראת הכבוד נשמעו דבריו של נשיא הישיבה מרן הגר"א פילץ שליט"א, אשר שיבח ורומם את קיומה של הישיבה, כמקום בעל שורשים עמוקים, אשר מגדל אילנות בעלי פארות מרשימים ומיוחדים.

בסיום הערב הוקרנה מצגת מיוחדת על עשר שנותיה של הישיבה, כיצד הישיבה הוקמה ברח' נחל נועם, ועברה גם ברח' נחל איילון, עד שהגיעה למשכנה הקבוע שברח' נחל נחשון. כמו כן הוקרנה ברכתו המיוחדת של מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי שליט"א לבני הישיבה ובוגריה, שבירך את בני היישבה ובגריה שיזכו למתיקות התורה באופן נפלא ומיוחד, כפי שזכו לקנות מרבם מרן ראש הישיבה הגר"י רובינשטיין שליט"א.

בוגרי הישיבה ציינו שהאירוע המיוחד ייחרת בליבם לעד, ויחזק את הקשר המיוחד עם הישיבה ורבניה, וביחוד עם מרן ראש הישיבה הגר"י רובינשטיין שליט"א שהם לו כבנים ממש.

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.