אות ומופת בגבעת שרת

יהונתן מאיר
ט' אדר א' ה'תשע"ט 14/02/19
הערב התכנסו עשרות האברכים המתגוררים בשכונת גבעת שרת בבית שמש לסעודת מצווה לרגל חנוכת בית המדרש החדש. באירוע השתתפו רבני העיר ונבחרי הציבור שהרעיפו את ברכתם על הקהילה הצעירה שמתפתחת בצעדי ענק ומלווה בסייעתא דשמיא מוחשית
המשתתפים באירוע
המשתתפים באירוע

מתפללי ולומדי בית המדרש "בית מרדכי" של קהילת בני התורה בגבעת שרת בנשיאות ובהכוונת רב קהילת "משכן ישראל" -קריית הנצי"ב בעיר הגר"ש פרטיג שליט"א. התכנסו הערב סביב שולחנות ערוכים ומושקעים למעמד קביעת מזוזה ומסיבת חנוכת הבית. כדי לבטא את תחושת הכרת הטוב על הרחבת בית מקדש מעט ועל עזרת הקב"ה בכל צעד ושעל כפשוטו.  

כזכור, בית הכנסת  ובית המדרש "בית מרדכי" על שם הגאון רבי מרדכי גולדשטיין זצ"ל ראש ישיבת התפוצות הוקם כדי לתת מענה תורני ראוי לציבור האברכים ובני התורה שהתגוררו ברחבי שכונת גבעת שרת בעיר. וכך בתחילת השנה התגבשו האברכים ופתחו בית כנסת בדירה שכורה עד שראו כי צר המקום מלהכיל את מבקשי התורה הרבים שצבאו על דלתות בית המדרש וכך הועברה פעילות בית ה' בעידוד ובדחיפת הדיירים אוהבי המסורת למקלט הבניין על מנת שקול התורה יוסיף ויגבר ברמה.

את הערב כיבדו בנוכחותם כאמור רבני העיר. ובראשם הגר"נ קופשיץ שליט"א שקבע יחד עם הגר"ש פרטיג שליט"א את מזוזת בית המדרש. הגר" דינקל שליט"א שבירך את בני הקהילה על כך שהם קובעים בתי כנסיות לתפילה על מנת שיבואו לתוכם להתפלל. ובירך את בני הקהילה בברכת יתגדל ויתקדש שמיה רבה. והגר"א קורנפלד שליט"א שעמד על עוצמת מסירות הנפש הגדולה להתפתח ממקלט קטן ופשוט אך הוא בית כה גדול ברוחניות וכח רצון שישפיע ויתרחב בכל השכונה בעזרת ה'.
 
עוד נשאו דברים הגאון ר' ישראל גולדשטיין שליט"א רב היישוב מיצד שבא במיוחד כדי להשתתף בערב המיוחד הזה. הוסיף עוד ובירך את הקהל הרב שקלאר חותנו של הרב יוסף גולדשטיין מקים הקהילה שאף מוסר שיעור תורה קבוע פופולארי מאוד בקרב תושבי השכונה אוהבי התורה והמסורת. 

המשתתפים נשאו על נס את פעילות הקירוב ודרכי הנועם שמאפיינים את בני הקהילה הקדושה. 

כמו כן השתתפו נציגי הציבור נציגי סיעת יהדות התורה. הרב ישראל סילברסטיין, הרב שלמה ברילנט, והרב חיים זמורה שאיחלו הצלחה גדולה לבית המדרש החדש.

בתום ההתכנסות דיבר בשבח בני התורה אחד ממשתתפי השיעור הקבועים ושכן של בית הכנסת מר ויקטור  מרקין שסיפר את סיפור חזרתו בתשובה, ושטח את מבטם של בני המקום כלפי ציבור האברכים עמלי התורה המתגוררים בשכונה על מעלותיו וחסרונותיו.

המשתתפים סיכמו בסיפוק את הערב המיוחד. ואף נדבו מכיסם לטובת המגדלור המקודש. שזקוק אמנם לעוד שדרוגים ושיפורים, אך וודאי שלפי הקצב בו מתפתח המקום אין ספק שכבר בשנים הקרובות יחזו בני הקהילה היקרים בבשורות טובות ובהצלחה רבתי.

מתפללי בית הכנסת זכו הבוקר במהלך תפילת שחרית לביקור של עשרות שוטרים וכלבי גישוש שחיפשו מעבדת סמים שנתפסה בסופו של דבר במקלט בניין סמוך. בית הכנסת ממוקם במקלט בניין במרכז גבעת שרת בבית שמש ושופץ מן היסוד רק בשבועות האחרונים

 

המשתתפים באירוע

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.