אחד כשר ואחד להתקשר: בית שמש מובילה במספר התושבים המחזיקים 2 פלאפונים ויותר

אביעד הרוש
כ"ז כסלו ה'תש"פ 25/12/19
הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה פרסמה נתונים על רמת החיים ב-16 הערים הגדולות בישראל, ביניהם העיר בית שמש. איפה אחוז בעלי הדירות הגבוה ביותר? באיזו עיר מחזיקים התושבים שני מכשירים סלולריים ויותר? היכן המספר הגבוה ביותר של משתמשים במייבשי כביסה? רמז: בית שמש. כל הפרטים

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה פרסמה אמש נתונים על רמת החיים ב-16 הערים הגדולות בישראל, ביניהם העיר בית שמש. הפירוט נוגע לסעיפים כגון שימוש בתחבורה, תנאי דיור, נתוני הכנסה והוצאה, בעלות על מוצרים לבית ועוד.

נושא הדיור הוא כמובן הבולט ומשמעותי ביותר בהקשר של בית שמש, ואכן הנתונים אינם מאכזבים. בית שמש (יחד עם ראשון לציון) היא העיר המובילה בישראל (76%) במספר התושבים הגרים בדירה שבבעלותם. התפתחות השכונות החדשות בעיר הובילה לרכישה מסיבית של דירות והמחירים הזולים יחסית אפשרו לתושבים לרכוש בעצמם דירה בה הם מתגוררים. אך למרות זאת, בית שמש מובילה גם בצפיפות הדיור לנפש, עם 1.3 נפשות לכל חדר.

עם זאת, בד בבד, אחוז משלמי המשכנתא בבית שמש הוא גם הגבוה ביותר בישראל, עם 73.6% מכלל בעלי הדירות בעיר. הסכום הממוצע אותו משלמים תושבים העיר הוא 2,504 ₪ לחודש.

בסעיפי הבעלות על מוצרי צריכה, בית שמש מובילה עם 39.8% מהתושבים המחזיקים בבעלות על מקפיא עמוק , כמעט פי חמישה מאחוזי הבעלות בתל אביב-יפו - 8.3%. בנוגע למכשירים סלולריים, העובדה שחלק גדול מהציבור החרדי מחזיק בפלאפונים כשרים, גורמת לאנשים להחזיק מכשיר סמארטפון נוסף (לצרכי פרנסה כמובן), כתוצאה מכך העיר בית שמש מובילה (87.3%) במספר התושבים המחזיקים שני מכשירים סלולריים ויותר.

ומסתבר כי השמש שהעניקה לעיר את שמה, אינה מחממת מספיק. 62.1% מתושבי העיר מחזיקים ברשותם מייבש כביסה, האחוז הגבוה ביותר בארץ.

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.