איחוד הימין: עליזה בלוך לראשות?

יהונתן מאיר
כ' תמוז ה'תשע"ט 23/07/19
חבר הכנסת מוטי יוגב חשף לאתר "סרוגים" כי פנה לראש עיריית בית שמש ד"ר עליזה בלוך שתעמוד בראשות הבית היהודי במערכת הבחירות האחרונה. הדברים נאמרו נוכח הדיון להצבת אדם חילוני בראש הרשימה, הבהיר יוגב: "אין לנו בעיה עם הצבת אשה בראש הרשימה אך שם צריך לעמוד אדם ציוני דתי. העמדתה של איילת שקד במקום השני, זה הצעד הנכון".
שלט בחירות של ראש העיר בלוך ברמה ג
שלט בחירות של ראש העיר בלוך ברמה ג

ח"כ מוטי יוגב התייחס כאמור אף הוא הבוקר למהלך שהתקיים ימין החדש שהעמיד את איילת שקד בראש הרשימה לכנסת ואמר. "כולנו צריכים לרוץ ברשימה אחת, זאת כחלק מהפקת הלקחים בבחירות האחרונות. כשאמרתי 'ככלב השב אל קיאו' התכוונתי לעצמי. שלא נחזור על אותה הטעות. אנחנו כעת מצופים למצוא את המכנה המשותף בבחירות הקרובות. חשנו לפני שנה שיש קושי בבית היהודי, וכבר אז חשבנו שאיילת שקד מתאימה יותר לעמוד בראש".

אך כדי להסיר את החשש להתנגדותו להצבת שקד בראש הרשימה משום שלא ראוי שאשה תעמוד בראש מפלגה חשף  יוגב כי פנה לראש עיריית בית שמש, עליזה בלוך שתעמוד בראשות הבית היהודי במערכת הבחירות האחרונה. לגבי אדם חילוני בראש הרשימה, הבהיר יוגב: "בראש הרשימה צריך לעמוד אדם ציוני דתי. אני חושב שהעמדתה של איילת שקד במקום השני, זה הצעד הנכון". 

יש לציין כי גם במערכת הבחירות הקודמת עלה גם כן שמה של ראש העיר ד"ר בלוך להוביל את רשימת איחוד מפפלגות הימין לכנסת אך היא סירבה בתוקף להצעה זו ואמרה כי כעת היא דואגת לצרכיהם של תושבי העיר ולשם כך היא נבחרה.

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.