א.י.ל. : "חומת המגן" של ילדי בית שמש

מערכת מהדריניוז
כ"ו שבט ה'תשע"ח 11/02/18
"תודה לכן,הצלתם את הבת שלי!!" כך הודתה אמא של רינה(שם בדוי) למדריכות," לולא אתן אינני יודעת לאיזה מקום ביתי הייתה מגיעה היום".

"מה קרה לרינה? מדוע היא מגיעה לבושה בצורה שונה מהרגיל? כך שאלו מדריכות ארגון אייל את אמא במועדונית , אחת המדריכות נגשה לרינה ולחשה לה :"רינה, למה את מאופרת כך?" המדריכה מניחה את ידה על שכמה מלטפת אותה, רינה מעיפה את ידה של המדריכה בורחת לפינה ובוכה, לוקחת דף ומציירת ציור מפחיד שמגלה את הכל .

רינה חוותה מעשים חמורים מאחד האחים, היא הוצאה מביתה למקום מוגן ומכיל, קיבלה את הטיפול המתאים והמשיכה לגדול ולפרוח.

אמא של רינה הודתה לארגון א.י.ל. ולמדריכות: "תודה על שימת הלב הראשונית, הטיפול ומציאת המענה ההולם להצלת הילדה שלי, תודה על שהייתם במקום שאני לא יכולתי להיות".

ארגון א.י.ל הארגון הוותיק ביותר בעיר בית שמש, שפועל כבר 17 שנים  ברוב עוז ותעצומות בהקמת מסגרות ומענים למניעת מצבי סיכון ונשירה בקרב ילדים ובני נוער, ערך את כנס היסוד של וועד התורמים  של ארגון א.י.ל , בו בישרו את הבשורה  על הקמת המרכז הקהילתי לילד ולמשפחה

 

ראשונה, תחת קורת גג אחת, יינתן מענה מערכתי רב עוצמה אשר יהווה חומת מגן מסכנות רבות ויבטיח את עתידם וצמיחתם של מאות ילדים שיגדלו חזקים בנפשם ושמחים ביהדותם.

היום החל בסיור שנערך בשטח שהוקצה לעמותה ע"י ראש העיר הרב משה אבוטבול, שהוא ראש וראשון לכל דבר למען שלומם וטובתם של ילדי ונערי העיר בית שמש.

הסיור נמשך אל המסגרות לבנים ובנות של ארגון א.י.ל. , התורמים גילו התפעלות מהילדים המגיעים למועדוניות לאחר שעות הלימודים וזוכים למעטפת חמה של מדריכים ,ארוחה מזינה, עזרה בשעורי בית, , טיפולים רגשיים ועזרה מקצועית לילד ולהורה עד לגיל בר המצווה .

עו"ד שי אנטר בעל משרד עורכי דין גדול בת"א, ממצטרפי הוועד החדשים התרגש ואמר: "רואים שנותנים להם כאן את כל מה שהם צריכים".

הרב אורן ביטון הודה לכל משתתפי הכנס בינהם יגאל חדד הממונה על הרווחה, שלום בן דוד מנהל הרווחה, איתי צברי מנהל התוכנית הלאומית 360  וכמובן לתורמים.

את הכנס פתח ראש העיר בדברי ברכה וקרא לתומכים נוספים להצטרף  לוועד התורמים  " המשימה שלכם להעביר את הילדים האלה למבנה קבע מפואר "

ראש העיר  הוסיף ואמר: "לחלק מהילדים האלה אין הורים שיכולים לעשות איתם את שעורי בית, ללטף ולחבק אותם, ארגון א.י.ל לפעמים הוא האבא והאמא של הילדים האלה, תעזרו להם לגדול נכון  ובצורה ראויה למרות האתגרים הניצבים בפניהם"

יו"ר ועד התורמים מר דוד עזראן: "אני מברך את באי האירוע החשוב גם לעתיד ילדינו ובפרט לילדי בית שמש, זוהי עבודת קודש שאת פרותיה אנו קוטפים כבר במשך 17 שנה, ראוי להתייחס למטרה זו בכל הרצינות והחשיבות שבדבר"

. הרב שמואל שרגא ראש כולל אברכים ברמב"ש ג' אמר: "להביא ילד למקום שהוא מרגיש כמו כולם, באהבה וחיבוק אמיתי ,זה מה שנותן ארגון א.י.ל."

הרה"ג אלחנן פרץ – רב הארגון, שיבח את הרב אורן ביטון, על המקצועיות שלו לשייך את הילדים לעולם נורמלי "אני רוצה שאתה תהיה היד שתומכת בכל הילדים הזקוקים לעזרתך ולא רק בבית שמש, אני רוצה שהפעילות שלך תמשיך ותגבר".

אחרון המדברים הפייטן הידוע ר' שמעון סיבוני מחברי הוועד וממייסדי הארגון שעשה עליה לארץ מוונצואלה במיוחד בכדי לפעול בארגון א.י.ל כאן בארץ למען הילדים, סיפר על היכרותו עם הדמות המדהימה של מיסד הארגון הרב מיכאל דהן זצ"ל, סיפר על כך שכל מי שידיו נוגעות בארגון זוכה להצלחה בחיים ובעסקיו ובמיוחד סיפר על מקרי ההצלה של ילדים בארגון, שהכיר מקרוב.

הרב אורן ביטון סיכם את הכנס ואמר : 

לאור ניסיון רב השנים ,מצאנו שהפתרון הטוב ביותר לקהילה הוא בנית מסגרות ומעניים לילדים לאחר שעות הלימודים המונעות לכתחילה כניסה למצבי סיכון , וכן מסגרת קדם ישיבתית המכילה את כל האלמנטים הנדרשים למניעת נשירה. והכל תחת מטריה רחבה של מענים נורמטיביים כחוגי העשרה  , בריכת שחיה , חדרי כושר ומענים טיפוליים כטיפולים ריגשים , פסיכולוגיים וכ"ד ובעיקר תחת עיניהם הפקוחות של רבניים ואנשי מקצוע .

 

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.