אי אפשר להבעיר עיר להוציא ילדים להפגנה ולצייר גרפיטי

יהונתן מאיר
י"א אב ה'תשע"ט 12/08/19
האזינו: ראש העיר ד"ר עליזה בלוך בראיון הבוקר ברדיו קול ברמה מגיבה לדברי הרב אברהם פישר שמנהל את גני הילדים החרדיים בשכונת בר אילן "אני מחוייבת לכלל התושבים ואני לא מנהלת שיח עם עסקן כזה או אחר. אני פועלת שילדים ילמדו באופן מכבד. קיבלתי עיר עם ירושה של חוסר בכאלף כיתות לימוד אי אפשר שכל אחד יעסוק בעצמו".
ההפגנה הבוקר
ההפגנה הבוקר

94 ילדי הגן בני הציבור החרדי בבר אילן בריאיון הבוקר ברדיו קול ברמה הבוקר אצל העיתונאים דודי שוומנפלד ויעקב גרודקה: ההסכם עם הליכוד בדבר אי ההקצאות לציבור חרדי ברור, אבל העירייה כמובן תתעלם מממנו, אמר הרב אברהם פישר, מי שנושא את נטל גני הילדים השכורים ברחוב בר אילן לקול ברמה. במקום שיקחו את השכונה כמודל לחיים משותפים דוחקים אותנו למקום של חיכוך. 

בשנתיים האחרונות התרבו הילדים באופן שהשכונות הסמוכות אינן יכולות לשאת את ילדי שכונת בר אילן אמר פישר. ההקצאה שיועדה לנו לפני שנתיים בוטלה בשל ההסכם עם הליכוד, אך הרב משה אבוטבול הבטיח לטפל בכך אחרי הבחירות.

העירייה לא יוצרת איתנו שום  דיאלוג, להיפך הם אמרו לנו גן לא יהיה כאן. יש כאן כיתות ריקות אבל לנו אומרים לשכור דירות. והאבסורד הוא, שכשאני שוכר דירות לגני ילדים מטילים עלי כתבי אישום בדבר שימוש חורג.

ראש העיר עליזה בלוך אמרה בתגובה: בואו נעשה סדר, אני מחוייבת לכלל התושבים ואני לא מנהלת שיח עם עסקן כזה או אחר. אני פועלת שילדים ילמדו באופן מכבד. קיבלתי עיר עם ירושה של חוסר בכאלף כיתות לימוד אי אפשר שכל אחד יעסוק בעצמו, להבעיר עיר, להוציא ילדים להפגנה, ולצייר גרפיטי זה לא הופך אותם לצודקים יותר, להיפך. 

זה שמישהו צועק לא הופך אותו לצודק, מי שעסוק בחינוך לא צועק אנטישמיות ולא מחנך לשנאה. הבחור הספציפי שדיבר איתך מדבר איתנו דרך בית משפט ויתכן שהילדים האלו קרבנות של מי שחושב שהוא מוביל אותם אמרה בלוך הבעיה של הילדים האלה זה הבחירה במעבר דרך עסקנות מן הסוג הזה כל ילד שפונה לעירייה מקבל מענה. לייצר מצב ש-94 ילדים ללא פיתרון, יש פיתרונות נקודתיים. אף אחד לא אמר שגן ילדים צריך להיות צריך להיות ליד הבית הקרייה החרדית במרחק 100 מ"ר משם.

פישר ענה בתגובה היא לא נפגשת איתי ואשמח להיפגש איתה היום. ההתעלמות היא מוחלטת והיא ממשיכה לגלגל עיניים. יש כאן גנים שמאה אחוז מתוכם באים משכונות אחרות אך היא בצדקנותה בניגוד לעצירת ההקצאות שהיא בולמת בכל רחבי העיר

 

גילוי נאות: כותב הידיעה נוקט עמדה באירוע הנ"ל. אך בכתיבת הידיעות אני משתדל להישאר נייטרלי ולהיצמד לעובדותן.

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.