אלי פרידמן תוקף את ראש העיר בפוסט לוחמני

ד. קושנר
י"ח אב ה'תשע"ח 30/07/18 1
התנצחות פומבית בין ראש העיר לפרידמן על מצב העיר והניהול שלה, לא ברור מי ניצח אבל אם פרידמן גרם לזה שמישהו בעיר יתחיל לדבר על הבעיות האמיתיות, דיינו!!

אלי פרידמן מי שהיה חבר המועצה היחיד שנבחר מטעם מפלגת "טוב" לא התאפק והוציא אמש (יום ראשון) פוסט שבו הוא מונה את כל תחלואי העיר.

אחת לאחת מעלה פרידמן את הסוגיות הכואבות והבוערות שיעמדו במרכז הבחירות הקרובות, לכולם ברור שהפעם לא תהיה כאן מלחמת דת, הפעם שמים את העשייה של אבוטבול על הגריל. מי שטרח בערב שבת יאכל בשבת ומי שלא טרח בערב שבת יאכל אותה חזק בבחירות.

פרידמן כותב "יש לנו עירייה מזעזעת בחוסר התפקוד המינימלי שלה עבור האזרחים והנה כמה עובדות" וכאן הוא מביא את בעיית הנקיון "בהמון רחובות לא נראה מזה שנים מנקה רחובות, כמות עובדי הניקיון בבית שמש קטנה בהרבה מכל עיר אחרת בסדר גודל דומה" כותב פרידמן.

על הניהול הכושל כותב פרידמן "בית שמש נמצאת בגרעון מתמיד מהיום שאני מכיר את עצמי ותמיד מבקשת נדבות מהממשלה כדי להצליח לשרוד איך שהוא וכך זה נראה בעיר בה אין תכנית כלכלית ארוכת טווח כדי להוציא את העגלה מהבוץ".

פרידמן לא מרחם וכותב "תושבי בית שמש מקבלים מהעירייה פחות ממה שמקבלים תושבי אום אל פחם כך לפי סקרים מקצועיים שנעשו".

אבוטבול בתגובה מזלזלת מהמותן כתב באחת מהקבוצות החברתיות "מרכז הכובד זה הזרם המרכזי החרדי המנסטריים זה שנשמע לגדולי ישראל והשאר רעש וצילצולים. ראו מה קרה לטוב של אלי פרידמן התפוררה. בניין נערים סתירה ( וגם סטירה מהדהדת)".

הציבור שהצביע בעבר לטוב וגם מי שחש שאולי הוא לא במיינסטרים האולטרה חרדי המחוייב לעסקנים המרחשים בתקופה זו סביב הכסאות המתנדנדים שלהם, הרגיש יריקה בפרצוף. במקום תגובה עניינית בחר אבוטבול להיאחז שוב במצביעים שבכיסו זה מכבר ולסטור להם בתגובה שטוב היה שלא נכתבה.

אחד מהמקורבים לאבוטבול כתב  "במקום להתייחס לדברי הטעם של אלי, מעדיפים לתת במה לתגובה המזלזלת והבוטה של אבוטבול".

פוסט תגובה להודעה המבזה של אבוטבול התפרסם ברשתות החברתיות (הבהרה: הכותב אינו אלי פרידמן כפי שנכתב בטעות קודם לכן):

"היום צוטט ראש העיר כמי שצייץ:  "מרכז הכובד זה הזרם המרכזי החרדי המנסטריים זה שנשמע לגדולי ישראל והשאר רעש וצילצולים. ראו מה קרה לטוב של אלי פרידמן התפוררה. בניין נערים סתירה ( וגם סטירה מהדהדת)". עד כאן דברי קדשו.

 

כמובן, שלא ניתן לאמירה כה משמעותית לעבור מתחת לרדאר בלי תגובה הולמת.

ניתן לתקוף את הנושא מכמה כיוונים.

הראשון והמדוייק ביותר: פככככככ...

ניתן גם לדון על הציניות וחוסר היושרה שבשימוש ב"ועשית ככל אשר יורוך", אשר נאמר על הסנהדרין, שכידוע אין סמוכים בימינו, ואין שום מקור בתורה או בחז''ל "להשמע לגדולי ישראל לבחור בפלוני או אלמוני" בזמן שברור לכל בר-דע שהנתונים לא הונחו לפתחם של גדו''י, וכידוע דעת תורה פוסקים לפי נתונים ולא ברוה''ק.

אבל נעזוב לרגע את הפלפול ההלכתי, שכבודו במקומו מונח, ושם ברור שאין ל"ועשית ככל אשר יורוך" שום קשר למצוות הבחירות.

בואו נדון לגופו של עניין.

כמה, כמה אומלל אדם שנמצא בשלטון כבר עשור, ובמערכת המוניציפלית כבר עשוריים, שאינו יכול לבוא לציבור עם קבלות, עם עשיה מוכחת, עם התקדמות אמיתית שניתן לכמת אותה (למשל עליה באשכולות ולא הדרדרות מחפירה כפי שקרה בקדנציה שלו. למשל אבטלה אפסית. למשל תקינות ושקיפות מנהלית. למשל מבני ציבור נאותים. למשל תחבורה ציבורית יעילה. למשל יעילות פיננסית. ועוד ועוד)

כמה אומללת הגישה של "ציבור יקר, ציבור תמים, נכשלנו בעשיה, נכשלנו בניהול, אין לנו ברירה אלא לבוא באיומים ולהשתמש ב"גדולי ישראל" ככסות לחדלון מעשינו, ולומר לכם, ציבור פראייר, לא בזכות ולא בחסד תבחרו בנו, לא בזכות המעשים, לא בזכות הפיתוח הטיפוח והקיפוח, אלא רק בכח הזרוע - "ועשית ככל אשר יורוך". רק בכח הפסוק תשלשלו את הפתק שלי בקלפי - כי כשלעצמי - איני ראוי לכל זה.

האמירה האומללה ששמה אלפי בתי אב מאוכזבים קשות, מאוכזבים מניהול כושל, מאוכזבים משחיתות שפשתה (לכאו' על פי החשדות) במסדרונות מח' הנדסה, מאוכזבים מקליטה של שכונות שלימות באופן רשלני ופושע, מאוכזבים מניקיון שאיננו ומעליבות פני העיר, מאוכזבים ממחסור במקומות ושטחי תעסוקה ומסחר, כל המאוכזבים הללו - הינם אבק פורח ותו לא.

בהחלט, סטירה מהדהדת.

סטירה בלחיים של תושבים שכל חטאם הוא הרצון הפשוט והטהור לחיות בעיר בעלת מנהל תקין, שקיפות, איזון כלכלי ורחובות מטופחים.

סטירה בלחיים של יראים ושלמים, מסלתה ושמנה של היהדות החרדית, שבאבחת ציוץ מוציא אותם מר אבוטבול מ"המיינסטרים החרדי", רק בגלל שאין להם את אותו אינטרס כמו שלו.

סטירה בלחיים של תושבי העיר הוותיקה, שרואים בעיניים כלות באזורי המסחר שלהם נמקים, מצטמקים והולכים, ואין מושיע.

סטירה בלחיים של אלפי בתי אב ברמה ג1 שההתרגשות שבכניסה לביתם החדש לפני 3 שנים התחלפה מאוד מהר בזעם ואכזבה מהתשתיות הלקויות, מהפחונים העלובים (כדברי מקורבו) המשמשים לבתי כנסת ולגני ילדים, מהכבישים המשובשים, מהסכנות הרבות, מהלכלוך הרב, מהתכנון הלקוי.

סטירה בלחיים של אלפי בתי אב ברמה ג2 שבגלל שאנשים מסויימים בעיריית בית שמש לא טרחו לעשות את עבודתם ולשבת על הראש של משרד השיכון שיסיימו את התשתיות בזמן, הכניסה לביתם מתעכבת חודשים ארוכים, והתורה חסה על ממונם של ישראל (אותה תורה של "ועשית ככל אשר יורוך").

סטירה בלחיים של אלפי בתי אב שהעבירו את כתובתם לעיר לפני הבחירות הקרובות כדי לחזק את המחנה החרדי, ובסוף זכו לשכונה ללא מקווה כמעט שנתיים, מבני דת ללא כל תקצוב, מחסור חמור בכיתות לימוד.

סטירה בלחיים של עשרות אלפי משתמשי התחב''צ הכושלת, שנוסעים 50 דק' מרמה ג' לרכבת, כמעט שעתיים מרמה א' לבני ברק, כ80 איש דחוסים באוטובוס אחד מרמה א' לג' בשעות החזרה מהלימודים כתרנגולות.

סטירה מהדהדת לאינטלגנציה של התושבים, מתוך חשיבה שמשפטים רדודים כמו "המיינסטרים של הציבור החרדי" תשכנע מישהו להצטרף לספינה הכושלת שלו".

 

ואם פרידמן גרם לזה שמישהו בעיר התחיל לדבר על הבעיות האמיתיות, דיינו!!

 

 

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.
  • לאבוטבול יש לשון חדה מאד מאד
    אבל עדיף שלא ישתמש בה אלא שיבין את לב התושבים בדיוק כמו שרצה שבג"צ יבין אותו על השלטים שאינן בכוחותיו