"אני קורא לכל עולי רוסיה שלא ישימו לב להסתה"

אביעד ליפשיץ
י' טבת ה'תש"פ 07/01/20
לאחר הסערה שפרצה בעקבות דבריו של הראשון לציון הגאון הרב יצחק יוסף שליט"א בעניין יהדותם של העולים מברית המועצות, יוצא הרב במסר מפייס כלפי יהדות רוסיה. "אני קורא לכל עולי רוסיה שלא ייקחו את ההסתה המנוצלת לאינטרסים פוליטיים, שלא ישימו לב אליהם"
מרן הראשון לציון שליט"א

בעקבות הסערה הציבורית שפרצה בנוגע לדבריו של הראשון לציון הגאון הרב יצחק יוסף שליט"א בעניין יהדותם של העולים מברית המועצות, יוצא הרב במסר מפייס כלפי יהדות רוסיה.

"כידוע ישנם שני סוגי עלייה שעלו מברית המועצות" מסביר הרב בסרטון מיוחד שצילם. "ישנה העלייה המבורכת של מאות אלפי יהודים שמסרו את הנפש שלהם בברית המועצות, הם ואבותיהם וכל אותם אסירי ציון, שברוך ה' זכינו ועלו פה לארץ ישראל ואנחנו מקבלים אותם באהבה ובחיבה רבה.

ומוסיף הראשון לציון, "אבל ישנה עוד עלייה נוספת, לא נתכחש לכך, עלייה של אותם של אינם יהודים, לא רק שאינם יהודים (מי שלא יהודי צריך לכבד אותו ולאהוב אותו, חביב בן אדם שנברא בצלם), אלא ישנם כאלו שאינם יהודים ואפילו מפתחים שנאה כלפי היהדות, כלפי כל דבר שבקדושה, עליהם אנחנו דיברנו שהעלו כמה כאלו לצערנו הרב וגרמו לכל מיני הסתה נוראה כנגד היהדות, אבל אותם אלו שעלו אסירי ציון ומאות אלפי יהודים שעלו במסירות נפש אנחנו מחבבים אותם ומכבדים אותם"

בשלב זה פנה הרב לעולים "אני קורא לכל עולי רוסיה שלא ייקחו את ההסתה שעושים היום כמה אחדים בעקבות הדברים שלנו וניצלו את הדבר לאינטרסים פוליטיים והם מסיתים ומדיחים, שלא ישימו לב אליהם. שידעו את האמת, אנחנו אוהבים אותם ואני מברך את כל העולים שיבורכו מפי עליון ושיעלו מעלה מעלה, יהיה להם ברכה והצלחה הקב"ה ימלא משאלות ליבם לטובה ולברכה אמן ואמן" סיים הרב. 

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.