ארונות שבורים ובתוכן חולדות ענק

יהונתן מאיר
ג' ניסן ה'תשע"ט 08/04/19
כתבה שניה בסדרה: הוזעקתי לבית משפחה מספר לנו הרב מיכאל אוליאל איש התחזוקה של אירגון יר"א. דווח לי שהבית צריך שיפוץ יסודי והוא במצב קשה, אך אף אחד לא הכין אותי למראה שראיתי. יותר נכון לא ראיתי הוא מתקן כי לא היה כלום בבית הייתי מזועזע
עובש בחלונות בית אחר ששופץ
עובש בחלונות בית אחר ששופץ

ראית פעם בית בלי כלום שואל אותי הרב אוליאל בתחילת שיחתנו ואפילו לא ציפה לתשובתי. כשנכנסתי לבית המשפחה הכל היה שבור. לא היו דלתות, ארונות בודדים ושבורים היו פזורים ברחבי הבית. מזרנים ושמיכות מגובבים על הריצפה בפינות החדר, מאחורי הארונות במטבח התמקמו חולדות ענקיות שהמליטו שם את דור ההמשך שלהן ואין בבית כלום. אין אוכל, אין מוצרי צריכה וניקוי, שום דבר. מקום שלא ראוי למגורי אדם.

ותבין, אני מכיר את המשפחה הזאת שנים אומר לי הרב אוליאל בכאב. משפחה נהדרת, מרובת ילדים מחונכים ומקסימים לא חלמתי בחלומותי הגרועים ביותר שבתנאים כאלו הם חיים. פתאום הבנתי מדוע ילדיהם נשרו ועזבו את הבית ונטשו את דרך התורה והמצוות.

תבין עוד משהו הדגיש לי איש התחזוקה שיוצק את נשמתו אל תוך עבודתו. אני מכיר את הורי המשפחה, אנשים נהדרים ומוצלחים. מה שקרה פשוט משבר באמצע החיים הגה אותם מן המסילה ומשם הדרך להתרסקות הייתה ברורה. הדבר היחיד שהיה יכול להצילם הוא פשוט לתת להם יד יציבה תומכת וחזקה שתוכל לשלוף אותם החוצה מהמצב הנורא הזה.
וזה נפל בחלקי בשליחות ארגון יר"א. ובכוחות משותפים הצבנו את הגשר על פני התהום הפעורה שנתן את הכלים לצלוח את המצוקה הנוראית שחוותה המשפחה. העמדנו אותם על הרגליים, ייצבנו אותם זו הייתה הצלת נפשות ממש מסכם אוליאל.

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.