ארנרייך למנהלי הסמינרים :"ידינו לא שפכו את הדם הזה"

מערכת מהדריניוז
א' תמוז ה'תשע"ז 25/06/17 1
ארנרייך במכתבו למנהלי הסמינרים : "ידינו כבולות בשל חוסר ההסכמה מהסמינרים, ונקווה שתקחו עליכם את מלוא האחריות לצעדים אלו ואת האחריות הן לכאבן הגדול של בנות ישראל ומשפחותיהם המתחננות לעזרה, והן להשלכות התקציביות למהלך זה ".

ימי בין הזמנים המשמשים ובאים ובעקבותיהן תחילת שנת הלימודים תשע"ח יהיו ימים בהן עלולות תלמידות רבות למצוא עצמן ללא מוסד חינוך זרוקות בבתיהן בבושה שהדעת לא יכולה לסבול.

גדולי הדור אסרו באופן חד משמעי על העירייה לבצע שיבוצים לסמינרים.

במקום התערבות של העירייה הורו גדולי הדור שיש להקים גוף רבנים מוסדר שיפקח על כל נושאי הרישום ולתת מענה לכל תלמידות העיר.

במכתב חריף למנהלי הסמינרים מגלה ארנרייך כי מאמצים שלו ושל ראש העיר להקים גוף מפקח עלו בתוהו, ארנרייך לא מפרט מדוע ולמה לא צלחו מאמצים אלו, אולם בין השורות ניתן להבין שאת האשמה על כשלון הקמת הגוף הבוחר הוא מפיל על מנהלי הסמינרים.

בשל דחיפות העניין כינס ארנרייך את מנהלי הסמינרים לפני כשבועיים (י"ז סיוון) לדיון נוקב בעניין זה, מנהלי הסמינרים התבקשו כי בעהדר גוף מפקח הם יתנו את המנדט חזרה לאגף החינוך שיפעל לשיבוץ הבנות. גם בקשה זו נדחתה על ידי מנהלי הסמינרים ולפיכך אגף החינוך לא יוכל להתערב בשיבוצים דבר שיהיה כנגד הוראת גדולי התורה.

ארנרייך מסיים את מכתבו בכאב:

"נדגיש, ידינו לא שפכו את הדם הזה, עשינו ואנו מוכנים לעשות ככל שיידרש וככל הניתן במסגרת הנחיית גדולי ישראל שליט"א על מנת לסייע בעניין, אולם ידינו כבולות בשל חוסר ההסכמה מהסמינרים, ונקווה שתקחו עליכם את מלו האחריות לצעדים אלו ואת האחריות הן לכאבן הגדול של בנות ישראל ומשפחותיהם המתחננות לעזרה, והן להשלכות התקציביות למהלך זה".

כעת נותר להמתין ולקוות שארנרייך יממש את האיום המרומז בסוף מכתבו בהטלת סנקציות תקציביות על סמינרים שיהיה להם חלק בשפיכת דמן של בנות ישראל.

התגובות על מכתבו של ארנרייך מעורבות, מחד יש כאלה שרואים בזה הרמת הכפפה לפתרון סופי של בעיה זו ויש כאלה שרואים במכתבו התנערות מאחריות על בעיה זו.

 בנושא הקבלה לסמינרים מערכת מהדריניוז תקבל פניות למייל האדום, סודיות מובטחת  (המייל האדום מופיע בדף הבית בחלקו העליון השמאלי של האתר)

 

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.
  • בשם הדת מותר הכל.בושה.הרי הכל זה גזענות של אשכנזים נגד ספרדים כך היה וכך יהיה כל עוד העסקונה החרדית תשמור על ההגמוניה.תשתמשו בגדולי ישראל להאדרת התורה ולמעשים טובים ולא לגזענות ושמירת טהרת הגזע...