אשת חיל מכוונת לתפקידי מאושרת מייעודי

ט' ניסן ה'תשע"ז 05/04/17 3
טור שבועי על הקריירה המאתגרת של עקרת הבית.
הילדים, הבעל והחיים.

כשהכרתי את בעלי הוא אמר לי: "מצאתי, מצאתי לי אשת חיל אמיתית", אני חייכתי אליו אבל בפנים התחיל רעש פנימי שלא הרפה, מה זה אומר להיות אשת חיל ?

אז קצת רקע על עצמי: עד לפני עשר שנים הייתי רווקה בת 33, גרה בדירה שכורה בת"א ממתינה לחצי השני שלי אותו אחד שארבעים יום לפני שנולד הכריזו עליו את שמי.

באחד הלילות הבודדים שלי בביתי מצאתי את עצמי בוכה להשם יתברך שישלח לי כבר את זיווגי, כי אני כבר מוכנה לתת את כל כולי ולקבל את מי שישלח אלי באהבה, בלי תנאים. לאחר שבוע, בסייעתא דשמיא בניסים גלויים במסעדה שקטה מצאתי אותו, האיש שכל חיי חיכיתי לו - בעלי.

ברגע שבעלי אמר שאני אשת חיל אמיתית התחיל המרוץ אשת החיל שלי, האמנתי לו...

אני עובדת על זה כבר 10 שנים, והאמת שלפעמים זה מצליח לי יותר ולפעמים פחות.

מה מונע ממני להיות אשת חיל אמיתית? כמובן היצר הרע שלא מרפה, ועבודת המידות שבראשם עומדת מידת הכעס. כשאדם כועס זה כמו לשתות כוס של רעל ולצפות שהשני ימות.

בצעירותי כעסתי הרבה עד שהתחלתי לחזור בתשובה ולהבין כמה הכעס פוגע בנו והחלטתי, להסיר מידה גרועה זו ממני. זה עבד. הצלחתי והגעתי לשלווה, שלמות ורוגע פנימי עד שהתחילו להגיע הילדים, שיהיו בריאים, ועכשיו העבודה מתחילה מחדש. למזלי אני שומעת הרבה שיעורי תורה שמחזקים אותי ומכינים אותי ובכל זאת יש לפעמים מעידות, אבל בהחלט הרבה יותר טוב, במיוחד ביום שישי. ההכנות לשבת, המרוץ להספיק להכין חמין, סלטים, לחם ודגים שעתיים ממש לפני כניסת השבת הניסיונות  מתחילים: "נעמי נשמה למה את מתנדנדת על הווילון זה מסוכן", "אביגיל תאספי את כל הלגו משהו יכול להחליקקקקק", "ישראל מאיר תעזוב לרות את הרגל היא לא נושמתתתתתתתתתתתתתתתת" .

בית עם בלגן זה בית עם חיים, ב"ה תודה להשם.

בזכות נשים צדקניות נגאלנו ממצרים ובזכותן נגאל שוב, תפקיד לא פשוט מונח לנו על הכתפיים ואני יודעת שרק השמחה תעזור לנו ברגעים הקשים, אז איך עושים את זה?

כמה טיפים:

  1. לדבר  בנחת תמיד
  2. לדעת שאם אני צועקת זה לא משנה את המצב ואני מאבדת שליטה.. גם אם אני מרימה את הקול בלב בפנים אני מחייכת, להראות כעס הפנים ולא כעס ולא כעס הפנים.אני מאחלת לנו שנצליח ב"ה. זה אפשרי. אז עד לפעם הבאה נשנן לעצמנו ברגעים הקשים בליווי ריקוד ומחיאות כפיים, "ילדים זה שמחה ילדים זה ברכה, כתוב בתורה.. לכו תשאלו את הרב".

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.
  • הגישה עצמה נכונה ורצויה...אך המציאות לא פשוטה בכלל...אם הכל היה כזה מושלם אז הרי כבר לא היינו כאן...השם יעזור שנזכה לגדל את ילדינו מתוך שמחה ואהבה!!
  • אהבתי מאוד לקרא את כתיבתך .לוקחת את הטיפים החשובים כל כך...משנה חיים לטובה לנו ולילדים.
  • ב ה צ ל ח ה בהמשך...
    אהבתי "בליווי ריקוד ומחיאות כפיים....חח גדול!