"באנו חושך לגרש": ח"כ קטי שטרית בראיון לקראת הפריימריז

יוני קפלן
כ"ה כסלו ה'תש"פ 23/12/19
ביום חמישי הקרוב יתקיימו הבחירות לראשות הליכוד בהם ינסה ח"כ גדעון סער לאתגר את רה"מ נתניהו ולזכות בראשות התנועה. אחת התומכות הבולטות של ראש הממשלה, היא ח"כ קטי שטרית תושבת בית שמש שבביתה בעיר פתח נתניהו את מסע הבחירות שלנו. ראיון
רה"מ נתניהו  בביתה של ח"כ שטרית (מתוך עמוד הפייסבוק 0404)
רה"מ נתניהו בביתה של ח"כ שטרית (מתוך עמוד הפייסבוק 0404)

"בימי החנוכה אנחנו הח"כים מקיימים כנסים כפולים, גם הדלקות נרות חנוכה וגם כנסים לקראת הפריימריז", אומרת ח"כ קטי שטרית בראיון מיוחד לקראת הפריימריז. "אנחנו אומרים בחנוכה "באנו חושך לגרש", החושך הוא המפלגות שדיברו נגד הדתה ושיסוע ובפועל הצהירו על "אחדות חילונית" שמדירה חצי מהעם. זאת אחדות? את החושך הזה באנו לגרש". 

ואולי למרות כל ההישגים של נתניהו, הוא סיים את דרכו הפוליטית?

"נתניהו עדיין לא סיים את דרכו. אחרי עשור של הצלחות בינלאומיות ומקומיות של תשתיות מעולות מצפון הארץ לדרומה, נמלים חדשים, פיתוח של מערכות חינוך ורווחה. אין עוד מנהיג שהביא לישראל כאלו הישגים".

למרות שהוא נאשם בפלילים?

"חייבים לזכור, חזקת החפות עדיין לצידו, צריך לתת לבית המשפט להחליט. היועמ"ש מאשר לו לכהן כראש הממשלה כי כך קבע החוק. אוי ואבוי לנו אם נסטה מהחוק, נמצא את עצמו ללא דמוקרטיה.

אני רואה את האהדה וההתנפלות על נתניהו. הוא אפילו מפר את נהלי השב"כ ונוגע בקהל. הם צועקים וצורחים את שמו בקולי קולות ושרים "ביבי מלך ישראל". זאת אהבה שלא רואים כמותה, והוא בגילו המבוגר מקפץ מהמדרגות לקהל ובחזרה לבמה, זה מדהים".

מה הסיכוי שנופתע ביום חמישי וגדעון סער ינצח בבחירות?

"הייתי במספר רב של כנסים ואני רואה את האהבה של המתפקדים ואני מאמינה שלמרות מזג האויר הסגרירי שצפוי, אנחנו נראה חגיגה דמוקרטית של אנשים שמגיעים לקלפי ומצביעים לרה"מ שימשיך להנהיג את התנועה המפוארת הזו. בתחילה הייתי נגד הפריימריז, מי צריך את זה? ועכשיו אני אומרת, אם זה לא היה, היינו צריכים להמציא דבר כזה". 

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.