בבית שמש דואגים לנוער נושר

ד' אב ה'תשע"ז 27/07/17
בשיתוף פעולה עם התושבים העירייה תסייע לנוער מתמודד

בכינוס שנערך ברמה ג הערב, נכחו כעשרה מנהלי אגפים ומחלקות מעיריית בית שמש העוסקים בנוער ונציגות מהתושבים והרבנים בשכונה.
הכינוס נערך ביוזמת התכנית הלאומית 360 לילדים ונוער בסיכון.


מטרות המפגש הן:

א. להכיר את השכונה החדשה במקביל להצגת השירותים במחלקות החינוך והרווחה לתושב. 
ב. לבצע חשיבה משותפת על ההתמודדות ודרכי הטיפול בנוער המתמודד בשכונה. 
בתחילת המפגש שמעו הנוכחים את נערי השכונה, נחשפו לקשיים ולהתמודדות אותה חווים מדי יום., בעיקר הנערים דיברו על הצורך במקום לפעילות לאחר שעות הלימודים. 

הרב פייבר רב קהילת אהבת שלום בשכונה הציף את הצורך החשוב בהקצאת מקום למנ"ד בשכונה.  היות וכיום אין שום מקום בו ניתן להפעיל תכניות לנערים. כמו"כ בקש מהנציגים בעירייה לפעול בנושא זה.
מנהל מחלקת הרווחה מר שלום בן דוד העיר כי כל נושא ההקצאות והשטחים בשכונה לא נמצא בידיים של מנהלי האגפים אלא אך ורק אצל ראש העיר ומנכל העירייה. וכדאי לפעול בכיוון זה.
מנהל מחלקת החינוך בעיר מר יוחנן קרשנבוים הוסיף כי אכן יש צורך בהקצאת מקום לפעילות בשכונה  אך יש לתת את הדעת על מענים נוספים.
מנהלת תכנית עיר ללא אלימות גב' מורן יצחק הוסיפה כי מטעמה פועל בשכונה מדריך מוגנות ברחוב וכן סיירת הורים. 
מנהל מחלקת קידום נוער מר מוטי סעדון אמר כי הוא מבחינתו רואה בכינוס מטרה חשובה כאשר נפתח ערוץ היכרות חשוב בין הקהילה במגזר לבין נציגי העירייה.
גב' יעל לוין ראש צוות נוער באגף הרווחה הציגה את פעילות הרווחה בשכונה כאשר המקרים מהשכונה הם רבים מאד והתושבים מגיעים מהארץ ומחו"ל. הרווחה בשיתוף 360 תפעיל ניידת רחוב של עמותת עלם היוצרת קשר עם נוער בפארקים ומונעת אלימות תוך הפנייה לגורמי הטיפול .                        
אחת מנציגות התושבים אמרה כי יש צורך בתכנית ארוכת טווח ולא בפתרון זמני ומקומי.
מנהל מחלקת נוער מר יוסי גמליאל אמר כי הוא מכיר את השכונה מתחילת הדרך וכי לדעתו יש צורך בהכרת האגפים של העירייה והשתמשות נכונה בשירותיה היות וקורה לא מעט שאנשים שומעים על מקרים של ילד ללא מוסד לימודי ואין פנייה לשום גורם אלא במקרה הטוב לעסקן קהילתי. כך נוצר מצב שיש נערים או נערות ללא מוסד ואנו לא יודעים מזה.
מנהל מחלקת העצמת נוער הסביר את פעילות מחלקתו בייעוץ  לתושבים תוך שאחוז גבוה מאד של פניות הוא מרמה ג.  כמו"כ הציג את ההכשרות לנציגי הקהילות ולהורי נערים מתבגרים  בעיר שיתחיל בעוד כשבוע. 
גב' טובה דוד מנהלת מחלקת ביקור סדיר הציגה את פעילות מחלקתה והביעה גם היא רצון לראות את התושבים נהנים משירותי המחלקה כאשר יש מספר קב"סים חרדים הפועלים באופן מקצועי ביותר. 
מנהל התכנית הלאומית איתי צברי חתם את הדיון באומרו כי מפגש זה הוא אבן דרך בהיכרות של העירייה עם השטח ובפרט במגזר החרדי. הדבר יוצר חיבורים ושיתוף פורה עם אנשי המקצוע העומדים לרשות התושב.

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.