בדרייב-אין: מאות השתתפו בהתוועדות י"ט כסלו

יוסי לוז
כ' כסלו ה'תשפ"א 06/12/20
לרגל חג הגאולה, י"ט כסלו, במוצאי שבת התכנסו מאות חסידי חב"ד תושבי העיר להתוועדות מיוחדת שנערכה באמפי שבשדרות בן זאב בעיר • בהתאם למגבלות הקורונה, האירוע נערך בקונספט דרייב-אין, כאשר כלל המשתתפים ישבו ברכביהם והשתתפו יחד בהתוועדות הגדולה

לרגל חג הגאולה י"ט כסלו, עם צאת השבת התכנסו להתוועדות מיוחדת מאות מתושבי העיר בדרייב-אין מיוחד שנערך באמפי העירוני שבשדרות בן זאב בעיר - ושמעו דברי חסידות מפי רבני ושלוחי החסידות בעיר.

האירוע בפורמט המקורי, נערך לאחר פרסום מאסיבי שנערך אודותיו ואשר משך אליו מאות רכבים. בזה אחר זה גלשו המשתתפים אל המדשאה הענקית והסתדרו עם רכביהם כחיילים בהוראות הסדרנים. בסהר ענק, אלפי פנסי רכב הישירו מבט אל בימת הכבוד.

על מנת שהאירוע ייערך בהתאם להגבלות והנחיות משרד הבריאות, שירותי בריאות כללית מחוז ירושלים לקחה על עצמה את האחריות להכווין את האירוע כדי שהנחיות ישמרו ואף חילקה חוברות הנחיות שמירת בריאות ובנוסף, ברוח המצב של השהייה ברכבים, גם הוראות שמירה ותזכורת למניעת שכחת ילדים ברכב.

כל משתתף צויד בערכת התוועדות שכללה מיני מזונות, בקבוק לחיים וספר התניא קדישא בהוצאה מהודרת, כאשר מערכת סאונד מתקדמת שידרה את תכני האירוע על תדר רדיו ייעודי שאליו התחברו כולם, ובצורה סימולטנית האזינו לתכנית המרוממת.

בפתח ההתוועדות הוקרנו דבריו של הרבי. הזרקורים כבו, אורות הבמה הומעמו ופני קודשו הופיעו על כל המסכים. האווירה של בית חיינו חדרה אל בית שמש וקולות החסידים מהוידיאו שמנגנים 'צמאה לך נפשי' התערבבו בקולות רבבות המשתתפים שישבו ספונים ברכביהם.

בעריכת מדיה מרהיבה הוקרנו על המסכים נאומים שנמסרו על ידי השליח הראשי בעיר הרב אליעזר ויינר ועל ידי רבני קהילת חב"ד בעיר, הרה"ג הרב אבישיד והרה"ח הרב גלוכובסקי, ששלהבו בתורם את הקהל בענייני המועד, בחידושה של תורת החסידות והשלכותיה לימינו.

את ההתוועדות כיבדו בנוכחותם ראש העיר עליזה בלוך, יו"ר מפלגת הבית היהודי וסגנית רה"ע רינה הולנדר, חבר הכנסת משה אבוטבול, רבנים ואישי ציבור. ראש העיר העבירה על גבי המיקרופון את הערכתה הרבה לפועלם של שלוחי הרבי ובמיוחד לחבר מועצת העיר ונציג חב"ד בעירייה ישראל מנדלסון  שבזכות האמביציה שחונן בה ומאמציו הרבים התקבלו האישורים לקיום האירוע.

לאחר שעות של התעלות והתרוממות רוח עזבו הרבבות את הרחבה מותירים שקעי גלגלים כעדות למאורע ההיסטורי שנחתם. יענקי קליין, אמרגן האירוע שפיקד על המערך, סיכם בקורת רוח רבה וציין שללא שילוב הכוחות חוצה המגזרים והקהלים לא היה ניתן להרים את הדרייב-אין המיוחד.

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.