בהתחשב בנסיבות. הנאשם שוחרר למעצר בית

יהונתן מאיר
א' סיון ה'תשע"ט 04/06/19
החלטה דרמטית בפרסום ראשון: בית המשפט המחוזי קיבל את טענת עורך הדין מור עטיה שמייצג את תושב העיר שהואשם בחבלה בכוונה מחמירה בעת שנסע עם חברו ברכב וגרם לו לאבד את ראייתו ולמרות עברו הפלילי הוא ישוחרר למעצר בית וינהל את משפטו משם. עילת השחרור- פוסט טראומה
משטרת ישראל. אילוסטרציה
משטרת ישראל. אילוסטרציה

לפני כחודש פרסמנו ב"מהדריניוז" על כתב אישום שהוגש כנגד נאשם תושב העיר שתקף באורח קשה את חבירו בעת שחזר עם חברים נוספים מבית שמש  ממוסך ברמלה. במהלך הנסיעה החלו חילופי דברים בין הנאשם לבין אחד מנוסעי הרכב שכללו קללות. בהמשך לכך, בעת שהגיעו לרמלה ולאחר שיצאו מהרכב, על רקע חילופי הדברים, התגלע ויכוח בין הנאשם לחברו שכלל דחיפות וקללות הדדיות. בית המשפט קיבל את טענת הנאשם ושחרר אותו למעצר בית בהתחשב בנסיבות חייו המורכבות כפי שטען בא כוחו עורך הדין מר מור עטייה.

כזכור, בכתב האישום נכתב כי לאחר שסיימו את הביקור במוסך, נסעו הנאשם וחבריו חזרה לכיוון בית שמש, כאשר הנאשם ישב במושב שליד הנהג וחברו ישב במושב האחורי מאחורי הנאשם. במהלך הנסיעה המשיכו חילופי הדברים בין הנאשם לבין החבר. בשלב מסוים, על רקע חילופי הדברים והקללות בין השניים, אחז הנאשם בקבוק בירה עשוי זכוכית הסתובב וניפץ אותו בעוצמה על פניו של חברו. החבר איבד את ראייתו בעין שמאל כתוצאה ממעשהו של הנאשם והוא נזקק לניתוח ולטיפול רפואי ממושך. לאחר מכן נסע הנאשם לבית חברו ושם רחץ את עצמו. לאחר כמה ימים הסגיר את עצמו למשטרה והודה במעשה.

אך הנאשם באמצעות עורך הדין  עטיה הגיש לאחר מכן בקשה לשחרורו למעצר בית אצל קרובי משפחתו. הטענה היתה שלמרות המעשה ולמרות עברו הפלילי יש להתחשב בנסיבות שגרמו לביצוע ומניע המעשה לטענתם. הנאשם שחווה בעבר במהלך שירותו הצבאי אירוע אלים בו תקף אותו אדם שיכור מאחוריו בעת שישב במושב הסמוך למושב  הנהג. האירוע הפוסט טראומתי הזה השפיע על תגובתו האלימה של הנאשם בשל הדמיון הגדול לסיטואציה ההיא שחווה וה"פלאשבק" שתקף אותו באותו רגע.

ואכן בהתחשב בנסיבות והמלצות שירות המבחן במידת מסוכנותו  של הנאשם כפי שהוצגו על ידי עורך הדין עטיה קבע שופט בית המשפט המחוזי בירושלים מר אריה רומנוב  שהוא ישוחרר למעצר בית. ובכך הוא עתיד לנהל  את המשך משפטו מהבית ולא תחת שירות בתי הסוהר. "למעשה זו החלטה דרמטית" אמר לנו עורך הדין "כי למרות עברו הפלילי הנאשם ישוחרר מבית הכלא וימשיך לנהל את משפטו מהבית"

 

עורך הדין מור עטיה

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.