בוז לבג"ץ – הניחו לבית שמש!

יהודה סגל Yehuda Segal
י"ח כסלו ה'תשע"ח 06/12/17
מעניין שדווקא אלו שתהילות ה"דמוקרטיה" בפיהם מגנים על המוסד הזה, שהוא "דמוקרטי" בדיוק כמו הפוליטביורו הסובייטי.

משחקי החתול-עכבר חוזרים. הבג"ץ קבע כי שלטי הצניעות חייבים לרדת עד יום ראשון. התושבים ורבותיהם לא נכחו בבית התיפלות העליונה, אך קל לנחש שהם לא מסכימים עם הרעיון הזה. זה מזכיר את פרדוקס הפיזיקה של "כח לא-מוגבל פוגש בעצם בלתי-ניתן להזזה"...

מהדריניוז כבר פרסם ראיון עם משה אבוטבול בו הוא מסביר את עמדתו ואת עמדת העירייה.

אבל קודם כל, בא נדבר על שופטי הבג"ץ: מה אמר עליהם הרב עובדיה יוסף זצ"ל?

"אלו קוראים את עצמם בית משפט עליון? הם, בשבילם ברא את כל הייסורים שבעולם. כל מה שישראל סובלים, רק בשביל הרשעים האלה. ריקים ופוחזים. שפחה כי תירש גבירתה. מה הם יודעים? ילד שלנו בן 8-7 שנה יודע יותר טוב מהם ללמוד תורה. אלה שמו אותם בבית משפט עליון. מי בחר בהם? מי עשה אותם שופטים? מה, עשו בחירות? מי אמר שהעם רוצה שופטים רשעים כאלה?! כולם סוררים ומורים. אין להם לא דת ולא דין. כולם בועלי נידות! כולם מחללי שבת! אלה יהיו השופטים שלנו?! עבדים משלו בנו!"

"העליון" חבורת חשוכים "מתעליינים" מלמטה. כבר הערנו על האבסורד שב"בזיון הבג"ץ" כביכול (כמו שאי אפשר לבייש ערום). מי הם, בכלל?! לא מפיהם אנו חיים, בלשון המעטה!

ומה עם מי שפונה אליו? שו"ת יחווה דעת חלק ד' סימן ס"ה:

"ודע כי אף על פי שהסמכות החוקית כיום מטעם הממשלה לדון היא לבתי המשפט החילוניים והשופטים שם יהודים הם, עם כל זה ברור על פי דין תורתנו הקדושה - התובע את חבירו בבתי משפט שלהם גדול עוונו מנשוא, והוא בכלל מה שפסקו הרמב"ם והשולחן ערוך, שכל הדן בערכאות שלהם הרי זה רשע וכאילו חרף וגידף והרים יד בתורת משה רבינו."

השופטים אפילו לא טורחים לעשות את הרמאות של לימוד מ"המשפט העברי". כל פסיקותיהם נועדו לפגוע ביהדות וביהודים ו"המפורסמות אינן צריכין ראיה".

מה המינימום של כל משפט? שיהיה מרצון העם. העם קובעים שהאדם הזה הוגן וחכם, ושופט בהתאם למה שהם גם מבינים לבד מן היושר. ועבור הפרטים, כששני הצדדים נוגעים בדבר, הם פונים לאדם אמין שיאמר להם את דעתו בפרטי היישום של כללי הצדק המוסכמים על כולם.

אז לפחות אם היו נמנים השופטים הללו ע"י הציבור, שזה אמנם היה מוסיף לפשעי הציבור שמרימים גם הם יד בתורת משה רבנו, אבל לפחות היה זה דומה למצות מינוי דיינים לכל ריב בו נצטוו יתר אומות העולם.

אבל לא. הגלמים הללו ממנים את עצמם מתוך עצמם, ומקרב המשפחה, ואין פוצה פה. (לכנסת זה כמובן נוח. הם מעמידים פנים שזה השגת גבולם, אבל משתמשים בהם להעביר חוקים שנואים ומקוממים, כאילו הח"כים אנוסים בדבר.)

מעניין שדווקא אלו שתהילות ה"דמוקרטיה" בפיהם מגנים על המוסד הזה, שהוא "דמוקרטי" בדיוק כמו הפוליטביורו הסובייטי.

וכפי שאני שב ומדגיש כמעט בכל מאמר בנושא הזה, אינני בצדם של תולי השלטים. נכון, "כל מקום שאתה מוצא גדר ערוה אתה מוצא קדושה", אבל בעודף קדושה כמו בחסרון קדושה מוצאים גם דברים אחרים, ולא נרבה בדברים על כך.

מעיריית בית שמש נמסר בתגובה לעיתון "הארץ": "אנו שמחים כי היום גם בית המשפט הבין שהכתובת האמיתית להתמודדות עם התופעה אינה עיריית בית שמש אלא אך ורק משטרת ישראל, אשר לה יש את היכולות לטפל בנושא מורכב זה." השופט דרש מהמשטרה "להבטיח נוכחות של 24 שעות ביממה במקומות מהם יוסרו השלטים". יופי, עכשיו אפילו את המינימום של טיפול בפשעים אמתיים הם לא עושים... מה, הם לא זוכרים שהשלטים הוסרו באמצע הלילה?! הם יעמדו שם בפחים עם פנסים ויד עייפה על ההדק?!

דוברות המשטרה דווקא הבינו שהכל נשאר באחריות העירייה, כמו שהם מבהירים במדיות אחרות...!

ועיריית בית שמש ממשיכה: "אנו מקווים כי ההתייחסות כלפי עיריית בית שמש תהיה דומה לזו שמקבלות עיריות אחרות שבראשן עומד ראש עיר שאינו חרדי, כדוגמת העיר ירושלים". על זה נאמר, "אשרי הגבר אשר שם השם מבטחו ולא פנה אל רהבים ושטי כזב".

נציגי הנשים מטעם-עצמן דורשים "כבוד ושוויון"? יש סתירה בין השניים למי שיש מוח בקדקודו (טוב, זה ההסבר.) הן קוראות: "אנו מברכות על האמירה החד משמעית בלה בלה בלה". ממתי אנחנו סופרים את ה"אמירות" של אויבנו?!

וכאן הנשים אכן קיבלו שוויון: כמו שלגבר אסור לעבור מכאן, לאשה אסור לעבור מכאן. שווה בשווה! מה התלונה?! אבל לא: הן רוצות להיות שוות יותר...

שוב חוזרים הליצנים על הפיקציה של "שטח ציבורי" (כאילו "השולטים = הנשלטים"!), אז שוב אחזור גם על הפתרון:

התלונה היא שזו "מרחב ציבורי ששייך לכולם"?  יש לי רעיון פשוט: הפריטו את המדרגות, והשלט יהפוך לחוקי למפרע. הפריטו את כל הקריה, וכל השלטים שם יהפכו לחוקיים. הפריטו את כל "המקומות הציבוריים", ונימלט כליל משלטון הבכיינים האלימים מגבעם רם....

אני לא רוצה להתייחס לדברי ה"זקני עם הארץ" עצמם יותר מדי, כי על זה נאמר "אל תען כסיל כאולתו פן תשוה לו גם אתה".

הלו בג"ץ, הזקתם לבית שמש מספיק: הרפו מעירנו!

בס"ד, יהודה סגל

YSMehadrinews@Gmail.com

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.