בית שמש בדירוג משרד הכלכלה

יהונתן מאיר
ז' אב ה'תשע"ט 08/08/19
במדד הרשויות המקומיות של הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה, דורגה בית שמש במקום השבעה עשר מבין הרשויות המקומיות שאוכלוסייתן בין 50-150 אלף תושבים.
מרכז מסחר בבית שמש
מרכז מסחר בבית שמש

איזו רשות מספקת שירות ראוי לעסקים קטנים ובינוניים, מי נוהגת בשקיפות ומפיצה מידע כראוי ומי מנגישה מכרזים לעסקים קטנים ובינוניים? 60 רשויות בישראל שבהן מספר העסקים הגדול ביותר - דורגו באמצעות הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה. זו פירסמה היום (ג') את מדד עשיית עסקים ברשויות מקומיות.

 

הדירוג נועד לשמש כלי עבודה עבור הרשות המקומית, ומאפשר לכל רשות להשוות את ביצועיה לרשויות אחרות במגוון פרמטרים, וכן לנתח את ביצועיה בתחומי פעילותה. בית שמש דורגה רק במקום  השבעה עשר מבין הרשויות המקומיות שאוכלוסייתן בין 50-150

 

במדד שונו חלק מהפרמטרים, מה שהשפיע על חלק משינויי המיקום של העיריות. המדד השנה משקלל ארבעה סעיפים: נגישות ואיכות המידע המוגש לעסקים באתר האינטרנט של הרשות (10%); גובה הארנונה לעסקים (15%); סקר שביעות רצון של העסקים (55%) שבוחן את פעילות העיריה לקידום עסקים, פיקוח ואכיפה, גבייה תשלומים ושילוט, שירותים ורישוי עסקים; ונגישות למכרזים (20%) כולל פרסום מסמכי המכרז ותנאיו, דמי השתתפות, המחזור הכספי הנדרש וגובה הערבויות הנדרש.

 

אלי כהן, שר הכלכלה והתעשייה צוטט ב"דה מרקר" כי "המדד נועד לעודד רשויות מקומיות להקל על עסקים קטנים ובינוניים בפתיחת העסק ובהתנהלותו השוטפת מול הרשויות. העסקים הקטנים והבינוניים מהווים מנוע צמיחה משמעותי למשק הישראלי. הם אחראים לכ-50% מהתוצר העסקי ולכ-60% מהמועסקים במשק. פיתוח העסקים הקטנים הוא אינטרס ציבורי של כולנו".

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.