בית שמש: הקרב על קולות העדה האתיופית

יוני קפלן
י"ד שבט ה'תש"פ 09/02/20
לקראת הבחירות לכנסת ה-23 מנסים המפלגות הגדולות לקרוץ לבני העדה האתיופית. בכחול לבן השיקו אמש מטה ייעודי למגזר בבית שמש בהשתתפות חברות הכנסת פנינה תמנו שטה ועומר ינקלביץ', ובליכוד ינסו להחזיר את הקולות שאיבדו בבית שמש בבחירות מועד ב' בעזרת הצטרפותו של גדי יברקן ומספר צעדים נוספים
באדיבות המצלם
באדיבות המצלם

מאות מבני הקהילה האתיופית המתגוררים בבית שמש מהווים "סחורה מבוקשת" ביותר לקראת הבחירות לכנסת ה-23 שיתקיימו בעוד פחות מחודש.

אמש (מוצ"ש) התקיים בעיר מפגש בהשתתפות ח"כ פנינה תמנו שטה וח"כ עומר ינקלביץ יחד עם מובילי השטח של מטה יוצאי אתיופיה בבית שמש לקראת הבחירות הקרובות. במפגש חברות הכנסת שמעו על צרכי הקהילה בתחומי החינוך, העלייה והשוויון המתבקש. 

גם בליכוד לא שוקטים על השמרים, שם החלו את הקרב על העדה בעריקתו של ח"כ גדי יברקן משורות 'כחול לבן' בחזרה לליכוד.

היום בישיבת הממשלה ינסו להמשיך את המומנטום עם העברת החלטה להעלאת מאות מבני הפלשמורה הממתינים במדינות אפריקה, וכן בהקמת ועדה ממלכתית שתבחון את התנהלות המחלקה לחקירות שוטרים בכל הנוגע לאלימות כלפי יוצאי אתיופיה. 

הדאגה בליכוד נובעת מניתוח תוצאות הקלפיות באזורים בבית שמש בהם מתגוררים בני העדה האתיופית (רח' ז'בוטינסקי ועוד), שם חלה ירידה דרסטית בהצבעה לליכוד בין בחירות מועד א' ל-ב'.

אחת הסיבות אותה מציינים בליכוד, היא המחאה האדירה של בני העדה שהתקיימה בשנה שעברה בין שתי מערכות הבחירות. כאמור, עם חזרתו של ח"כ גדי יברקן לליכוד ובתוספת המהלכים לטובת בני העדה, מבקשים במפלגה להשיב את המצביעים בחזרה הביתה.