בית שמש לא רק בטבלאות האקסל

יהונתן מאיר
כ"ז אב ה'תשע"ט 28/08/19
ראש העיר ד"ר עליזה בלוך נפגשה אמש עם עם שר החינוך, הרב רפי פרץ ואמרה לו כי״בית שמש לא יכולה להיות עוד עיר בטבלת אקסל של משרד החינוך. בית שמש היא עיר חשובה ומיוחדת״ שר החינוך, הרב רפי פרץ אמר בתגובה "אגייס את הגורמים המקצועיים במשרד כדי לעזור ולפעול לטובתה של העיר״.

שר החינוך הרב רפי פרץ בא לטקס "זוכרים את זבולון המר" אות7 ארגנה  עיריית בית שמש שקיימה טקס חנוכת כיכר לזכרו של זבולון המר ז״ל, שר החינוך לשעבר מסיעת המפד"ל.

הטקס שנערך כאמור בנוכחות שר החינוך, הרב רפי פרץ, ראש עיריית בית שמש, ד״ר עליזה בלוך יחד עימם השתתפו חברי המועצה מהבית היהודי סגנית ראש העיר, רינה הולנדר, הרב ניסים בריח וישראל מנדלסון.

שר החינוך, הרב רפי פרץ: ״מורשת זבולון המר חשובה לנו. ראש עיריית בית שמש ממשיכה את דרכו של שר החינוך בדרך של מתינות, שילוב בין הקבוצות השונות בעם ומתן כבוד לאחר. מדובר בטקס מרגש מאוד עבורי״.

ראש עיריית בית שמש, ד״ר עליזה בלוך: ״אני מרגישה כבוד גדול לעמוד בכיכר לזכרו של השר. שר חינוך שראה לנגד עיניו את חינוך כלל ילדי ישראל, שראה במתינות כוח ובפשרה דרך חיים . אחד הדברים החשובים בעיני שעשה זבולון המר זו הכרה בצורת בחינוך ציבורי לילדי התיכונים. הוא הוביל את חוק חינוך חובה חינם לילדי כיתות י׳ וי״א. לא עוד חינוך תיכון רק לעשירים אלא שיוויון הזדמנויות אמיתי לכלל ילדי ישראל ובפרט בעיירות הפיתוח ועל כך אני מעריכה אותו מאוד. כיכר זו שנמצאת בצומת מרכזי בה עוברים מידי יום אלפי ילדים מורים ומנהלים, בבתי ספר מכלל המגזרים תהווה בכל בוקר לתלמידים תמרור של כבוד, מתינות וסובלנות״.

סגנית ראש העיר וי"ר סיעת הבית היהודי בעיר רינה הולנדר אמרה״אנחנו נמצאים כאן בכיכר של מוסדות חינוך של הציונות הדתית. בדמותו, זבולון המר ז״ל הטביע את חותמו כדי שכולנו , כל המגזרים נוכל לחיות כאן יחד. אני מקווה שנוכל להנציח את מורשת השר לכבד את האחרים״.

לאחר מכן נפגשה ראש העיר עם עם שר החינוך ואמרה: ״בית שמש לא יכולה להיות עוד עיר בטבלת אקסל של משרד החינוך. בית שמש היא עיר חשובה ומיוחדת״ראש העיר הוסיפה ואמרה לשר ״אני פותחת את שנת הלימודים עם מחסור של כ-1000 כיתות שתלמידי העיר ילמדו במסדרונות, קראוונים ומבנים ניידים. אני קוראת לך להיכנס לעובי הקורה ולפתור את מצב החינוך בבית שמש. אנחנו רוצים לפתח כאן עיר בלי חוסרים אלא עם החינוך הטוב והאיכותי ביותר בארץ. חרדים ואינם חרדים יכולים לחיות כאן ביחד ואנחנו צריכים להיות כאן עיר מאוזנת. אם לא יהיה מאזן אז העיר תלך לעוני ולא אתן לזה לקרות. בהזדמנות זו אני מודה לגורמים המקצועיים במשרד החינוך על עזרה וטיפול בעיר״.

שר החינוך, הרב רפי פרץ אמר בתגובה ״צורכי העיר הם ברורים. אני מתרגש לשמוע את האתגרים הניצבים בפניך. אני אגייס את הגורמים המקצועיים במשרד כדי לעזור ולפעול לטובתה של העיר״.

סגנית ראש העיר, רינה הולנדר הצטרפה ואמרה ״אין חודש שאנחנו לא מאשרים בועדת כספים מבנים ניידים. אנחנו רוצים לאשר דברים אחרים לתושבים כדי ליצור כאן חיים טובים ואיכותיים למען כל תושבי העיר״

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.