בית שמש עיר ליברלית

ד' קושנר
י"א תמוז ה'תשע"ט 14/07/19
הילה קורח מגישת "חדשות השבת" הגישה אמש כתבה על ראש העיר ד"ר עליזה בלוך ומחאות החרדים הקיצוניים שהתחדשו בבית שמש. הציבור בישראל לא קונה את דברי ראש העיר בדבריה בכתבה שפורסמה אמש בערוץ 13 כתב העיתונאי המוערך מר ציון סולטן באתר חדשות חילוני בבית שמש. יתכן, אבל לא מהסיבות שמנית
מנכ"ל מהדריניוז בכתבה
מנכ"ל מהדריניוז בכתבה

"יחסי ציבור" פתח סולטן וחשף בפתח דבריו  את ביקורתו האישית על התנהלות ראש העיר. "לא הבנתי את ההתרגשות  והצחוקים (של בלוך וקורח) מכך שבלוך החזיקה בנייד שלה לטפל באיזו סוגיה שהתעוררה. מה הפלא, מרוב שהיא בערוצי התקשורת השונים, פעם רדיו, פעם קבלת שבת, פעם חדשות, היא חייבת לנצל כל זמן, גם זמן שמצפים לשאלה הראשונה" כתב סולטן וסתם את הגולל לכל דיון ענייני בפועלה הרב של ראש העיר הנמרצת.

"שיבוץ  בנות הסמינרים  המזרחיות בסמינרים אשכנזים" אומר סולטן.  תזכורת קצרה: בלוך אמרה לפני כניסתה לתפקידה: לא אשב על כסאי עד שכל  הבעיות האלה תיפתרנה.  הבעיה שהועלתה בכתבה  והוריה של התלמידה  דיברו בשבח זריזותה לשיבוץ של התלמידה הספרדית,  נודעה לבלוך בערב כניסתה, הסיפור לא טופל לפני כניסת בלוך, לקח כמה שבועות עד שהנושא  הגיע לפתרונו". מר סולטן יקירנו לא נכון. בתם של הזוג רווח טופלה כתוצאה של התערבות ישירה של ראש העיר ובנוסף, מערכת "מהדריניוז" היתה מעורבת ב-17 מקרים של בנות שטופלו באופן ישיר כתוצאה מהתערבות ראש העיר.

תמיכת מפלגות חרדיות. מי אמר שואל סולטן, ומיד קובע בהחלטיות: קורח לא יודעת את העובדות. הגיע הזמן לספר לעם ישראל את האמת.  סיעת כח- שמעון גולדברג- תמכה בבלוך לפני הבחירות. יותר מדי  הוכחות יש לדבר הזה שאפילו יעמוד כאן גולדברג ויכחיש לא יעזור,  לפני הבחירות גולדברג סגר עם עליזה בלוך, זו הסיבה שהוא היום מנהל אגף ההנדסה ואהנרייך מנהל אגף החינוך.  כותב סולטן ומוסיף כי בלי כוח התומכת, הליכוד לא היה מצטרף לבלוך. ובלי שני אלה הבית היהודי  היה בחוץ". נו שויין השמועות הללו שהתרוצצו כבר ונדחו והוכחשו נחרצות על ידי גולדברג ואדוניו הפוליטיים.

דבר שלישי כתב סולטן בלוך מסרבת להתרגש אל מול ההפגנות האלימות. "אני בכל פעם אומרת לעצמי: זה שלושה מתוך 130 אלף תושבים", אמרה בלוך "מדגדג, אלו שוליים שצריך לטפל בהם ולהבין שהם קיימים, אבל לא צריך לתת לזה טיפה יותר מזה". צודקת ראש העיר, מדובר במיעוט שבמיעוט שמתעקש לחרפן עיר שלמה ולא צריך לייחס להם משמעות למרות שזה צהוב אקזוטי ומעניין. אך העיתונאי המכובד מדגיש כי הם אינם שלושה, לכל הפחות  מניין, לכל היותר קהילה עם רב מנחה ומוביל. הם רבים, אפילו רבים מאוד, מדובר במאות אנשים, תושבי העיר  שצריך לתת להם מענה וטיפול יסודי.

אתה שואל מהי עיר ליברלית? ליברליות איננה בריכות ביום ובלילה, ליברליות היא גם אינה תיאטראות מלאים עד אפס מקום. לא מסעדות, מוקדי תרבות ופעילות אינסופית, לילות לבנים, אירועי ספורט  ומירוצים. ליברליות היא: סובלנות, הכלה, והתנהגות בלתי אלימה.  


ברור אם כך שאנחנו ליברלים הרבה יותר מתל אביב. רק כאן תוכל לראות חרדי חסידי יושב בראש שולחן המועצה יחד עם אשה דתית לאומית שדעותיה רחוקות משלו שנות אור, אך הם מכבדים אחד את השניה. רק בבית שמש תוכל לראות באוטובוס  חרדים, מסורתיים, וחילונים  מקטרים ביחד על החום הבלתי נסבל של הקיץ הקשוח. את זה לא תמצא בתל אביב. 

והאלימות? בבית שמש בדיוק כמו בתל אביב, רק בשוליים.

 

הכתבה המליאה לצפייה

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.