בית שמש על ראש הבית היהודי

יהונתן מאיר
ז' תמוז ה'תשע"ט 10/07/19
חברי הכנסת של הבית היהודי, מוטי יוגב ועידית סילמן, נפגשו הערב עם פעילים בעיר בית שמש. הם דנו על ציבור הדתי לאומי הגדול והמלוכד בעיר, ועל הצורך להוות בית לציבור החרדי המודרני.

מתרוצצים בשטח: חברי הכנסת של הבית היהודי, מוטי יוגב ועידית סילמן, נפגשו הערב עם פעילים בעיר בית שמש, בהובלת סגנית ראש העיר רינה הולנדר וחברי המועצה ניסים בריח וישראל מנדלסון. הפעילים העלו שורת נושאים, בהם הצורך להתייחס לציבור העולים מארצות אנגלוסקסיות ומארצות דוברות צרפתית, הצורך להוות בית לציבור החרדי המודרני, לחזק את הקשר בין גווני הציונות הדתית ולסייע לצורכי העיר.

יו"ר הבית היהודי וסגנית ראש העיר, רינה הולנדר אמרה: בבית שמש קיים ציבור דתי לאומי גדול ומלוכד. בית שמש מציעה למשפחות חינוך  מצוין, מיקום נהדר בין ירושלים לתל אביב, מגורים במחיר סביר וחיי קהילה תוססים. שמחנו לארח הערב את ח"כ מוטי יוגב וח"כ עידית סילמן. מצאנו בהם שותפי אמת לרצון לדאוג לצרכי העיר ולהתפתחות הקהילה הדתית לאומית בה. עם נציגים כמו מוטי ועידית ובהנהגתו של הרב רפי פרץ, אנחנו בטוחים שהבית היהודי תוביל תהליכים חברתיים משמעותיים הן בבית שמש והן במדינה כולה. 

ח"כ עידית סילמן: "העיר בית שמש נמצאת על המפה, פורצת וגדלה לארבע כנפות הארץ. לצד הגדילה המשמעותית, לפני העיר עומדים אתגרים כלכליים לא קטנים: מסחר, תעשייה ותעסוקה לציבור הרחב, הגדל והמגוון שלה. לצד האתגר הכלכלי, ניצב ועומד גם אתגר הדיור אשר דורש להתאים עצמו עבור האוכלוסיות השונות. בכוחות משותפים נניע את העיר הנפלאה הזו עוד ועוד קדימה".

ח"כ מוטי יוגב: "אנחנו מייצגים את הציונות הדתית לגווניה, ויכולים ללמוד המון מהעיר בית שמש, שעל שלל קהילותיה השונות, מצליחה לנוע יחד. שמחנו לפגוש את ראש העיר עליזה בלוך ואת סגניתה רינה הולנדר, לראות כיצד הנשים הללו מובילות את העיר קדימה בעבודת צוות ובהסכמה עם שאר הגורמים בעיר. אנחנו נפעל כדי להציב את בית שמש על מפת האינטרסים של ממשלת ישראל".

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.