בלוך: בבית שמש כולם שווים

יהונתן מאיר
א' תמוז ה'תשע"ט 04/07/19
ראש עיריית בית שמש, עליזה בלוך, מנהלת השירות הפסיכולוגי, מיכי גרינשטיין והצוותים המקצועיים נפגשו אתמול בערב עם נציגי הקהילה האתיופית כדי לייצר הידברות, באמצעות שיח וכבוד הדדי, על הקהילה וצרכיה

היום (יום ה) נועדו הרבנים הראשיים לישראל הראש"ל הרב יצחק יוסף והרב דוד לאו יחד עם הרב הראשי ליוצאי אתיופיה וקייס הקייסים של העדה יחד ראשי ומנהיגי העדה האתיופית לקריאה משותפת להרגעת הרוחות לאחר ההפגנות על מותו של הצעיר סולומון טאקה ז"ל בפגישה סיכמו הרבנים הראשים ומנהיגי העדה על סיום המחאה.

ראש עיריית בית שמש, עליזה בלוך נפגשה גם היא עם מנהיגי הקהילה בעיר ואמרה: ״אני רואה את בית שמש כמודל לשותפות ואחריות. אנו מבכים על המקרה של סלומון טקה וההפגנות שיצאו מכלל שליטה. התכנסנו אמש יחד עם הצוותים המקצועיים העוסקים בשירותים לקהילה האתיופית ועם נציגי הקהילה ותושבים כחלק משיח והידברות של כבוד הדדי ומתן מענה לקהילה האתיופית. הדרך לתקן עוולות חברתיות ותחושות קשות אינה באמצעות אלימות או וונדליזם אלא באמצעות הידברות. שמעתי מפי נציגי הקהילה את תחושת הקיפוח והשיח היה חשוב ביותר. אין בבית שמש תושבים שווים ושווים יותר. האמירה הזאת צריכה לחלחל לכל המעגלים האפשריים. ננצל את המשבר הזה כדי לתקן ולהיות טובים יותר. אני שמחה על המפגש הזה אשר מהווה חלק מתהליך שלם של שולחנות עגולים המתרחשים בעיר. מדובר בתהליך שבכל תחום של קונפליקטים בין אנשים צריך לדבר ולהבין האחד את האחר״. 

במקביל, מנהלת השירות הפסיכולוגי, מיכי גרינשטיין: ״הילד שנהרג הוא הילד של כולנו, וכאמירה של העיר בית שמש, אני רוצה שנחשוב מה צריך לעשות מחר כדי להגביר את תחושת האחדות והביטחון. מחר בשעה 17:00 תתקיים התכנסות שקטה של מבוגרים בכיכר ניימן ביוזמת פעילות ציבור וב-18:30 יתקיים מפגש נוער של מועצת הנוער ברחבת נעימי. בנוסף מתקיים הלילה לילה לבן לנוער ברחוב הגפן בו יתקיימו מעגלי שיח עם בני נוער ביוזמת הרשות הלאומית לבטחון קהילתי בשיתוף מחלקת הנוער ותוכנית 360. נמשיך במעגלי שיח קהילתיים בעתיד הקרוב״.

 

קרדיט: דוברות עיריית בית שמש

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.