במאמץ לילי: בוטלה השביתה של נהגי ההסעות

יוני קפלן
ט"ו טבת ה'תש"פ 12/01/20
במהלך הלילה הושגו הבנות בין נציגי מנהלי חברות ההסעות לבין העירייה והשביתה שתוכננה להבוקר - בוטלה. כזכור, כ-200 נהגים הכריזו אמש על שביתה במחאה על מדיניות אכיפה מחמירה מצד נהגי העירייה המעניקים דוחות חניה ברחבי העיר
 אילוסטרציה (צילום: קרן ההסעות)
אילוסטרציה (צילום: קרן ההסעות)

במהלך הלילה הושגו הבנות בין נציגי מנהלי חברות ההסעות לבין העירייה והשביתה שתוכננה להבוקר - בוטלה. ההסעות לבתי הספר ברחבי העיר יפעלו כרגיל.

כזכור, לאחר סבב פגישות שנערך אתמול, הכריזו אמש כ-200 נהגי הסעות מחברות פרטיות על השבתת מערך ההסעות לבתי הספר הבוקר (שני) בכל רחבי העיר בית שמש. לטענת הנהגים, פקחי החניה מטעם העירייה אינם מתחשבים במצוקתם ומעניקים דוחות חניה לנהגים.

על פי הדיווח, השביתה נקבעה בתיאום ובאישור הרב קופשיץ שליט"א מרבני העיר, ששמע את טענות מנהלי החברות והבין את המצוקה החריפה בה הם נמצאים.

מעיריית בית שמש נמסר בתגובה: ״עיריית בית שמש שמה לנגד עיניה את נושא השמירה על ביטחונם של תושבי העיר. לאחר שורת תאונות דרכים שאירעו בצירים הראשיים בעיר, לרבות שדרות בן זאב ושדרות לוי אשכול, בשל חסימת שדה הראייה ולאחר מאות תלונות תושבים, העירייה החלה לאכוף את חניית האוטובוסים במקום ומספקת לנהגים מקומות חנייה חלופיים.

אנו לא נפקיר את ביטחונם של תושבי וילדי העיר הזקוקים להסעות למוסדות הלימוד. במאבק זה, עיריית בית שמש כולה בוחרת להיות בצד של התושבים, הילדים וההורים.

המהלך נכנס לתוקפו בחודשיים האחרונים לאחר פגישות ועבודת הכנה, מתוך מטרה להפוך את הצירים הראשיים בעיר לפנויים ובטוחים יותר, כחלק מריבוד הכבישים ומארגון המדרכות וזו מתוך מגמה להפוך את בית שמש לעיר מתוקנת.

אנו מכירים בצורך של נהגי האוטובוסים ולשם כך העירייה פועלת ליצירת מקומות חנייה לנהגים, העירייה הסבה את מתחם השוק לחניון רכב, בעוד שהשוק הועתק למקום חלופי. אנו פועלים להרחיב את החניון, כמו גם ניסיונות לאתר מקומות חנייה נוספים לרווחתם של הנהגים.

מדובר בשינוי לשם הסדרת המרחב הציבורי לטובת תושבי העיר. העירייה עושה כל מאמץ כדי לאתר פתרונות נוספים. ילדי בית שמש לא אשמים ואסור לאף אחד להשתמש בילדים למאבק כזה או אחר. אנו לא נכנע לשום לחצים״.

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.