במהלך אכיפה: אבנים וביצים הושלכו על כוחות המשטרה בחפציבה

יוסי לוז
י"ג שבט ה'תשפ"א 26/01/21
משטרת בית שמש ממשיכה באכיפת הסגר ובמסגרת זו הבוקר נערכה פשיטה על שכונת חפציבה בעיר – ובמהלכה פרצה הפרת סדר במקום • מאות מפרי סדר התקהלו וניסו לשבש את פעילות המשטרה, כשבמסגרת זו אף הושלכו אבנים וביצים אל עבר השוטרים • מספר מפגינים נעצרו וחולקו דו"חות על הפרת הנחיות
צילום: מחאות החרדים הקיצוניים
צילום: מחאות החרדים הקיצוניים

אחרי פעילות מתמשכת ברמה ב' בימים האחרונים, הבוקר פשטו כוחות גדולים של המשטרה על שכונת קנה בושם - חפציבה על מנת לאכוף את תקנות הקורונה ולאתר הפרות המתקיימות בשכונה – ובמהלכה התפתחה מהומה במקום והחלה הפרת סדר, במהלכה נזרקו אבנים וביצים אל עבר השוטרים.

במהלך אכיפת הסגר בשכונה פשטו הכוחות על מתחם בתי הכנסת שברחוב בן איש חי ועל תלמוד תורה בשכונה אשר פעלו בניגוד להנחיות. בעקבות כך החלה התקהלות של מאות מתושבי השכונה והפרת סדר במקום ובעקבות כך נעצרו שלושה, כשבמקביל נרשמו עשרות דו"חות כנגד הפרת תקנות הקורונה.

מדוברות המשטרה (ירושלים) נמסר, כי "במהלך פעילות אכיפת תקנות הקורונה שערכה הבוקר המשטרה בשכונת חפציבה בעיר בית שמש, החלה התקהלות של מאות מפרי סדר אשר החלו ביידוי אבנים וביצים לעבר הכוחות וחסמו לסירוגין את הכביש".

"כוחות המשטרה החלו בפעילות להשלטת סדר במהלכה נעצרו 3 חשודים שהועברו לחקירה במשטרה", הוסיפו במשטרה, תוך שציינו, כי "שוטרי משטרת ישראל ימשיכו לבצע משימתם ולעמוד איתן אל מול אותם פורעי חוק ומפרי סדר  לצד המשך ביצוע המשימה הלאומית המוטלת על כתפיהם של השוטרים והשוטרות לבלימת התפשטות נגיף הקורונה.

נזכיר, כי רק אמש התקיימה הפס"ד גדולה בשכונת רמה ב' במשך שעות רבות, זאת לאחר שהמשטרה פשטה על תלמוד תורה ברחוב ברבי מאיר בעל הנס. במהלך הפעילות נפצעו מספר שוטרים, כאשר שניים מהם פונו להמשך קבלת טיפול רפואי. כמו כן, במהלך הפעילות, נגנב ציוד משטרתי על ידי אחד המפגינים.

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.