בניגוד לעדויות: במשטרה טוענים כי האזרח סירב להזדהות ונעצר

ד. קושנר
ל' סיון ה'תש"פ 22/06/20
למרות שמספר תושבים היו עדים לתקרית שארעה, במשטרה טוענים כי "האזרח התבקש להזדהות על ידי השוטרים, סרב לכך ולאחר שהוזהר מספר פעמים השוטרים ניסו לעכב אותו ולאחר מכן הוא נעצר • במשטרה הוסיפו, כי הוא טען ש"עסק בפעילות ספורטיבית אולם לא היה לכך כל אישוש"
באדיבות המצלם
באדיבות המצלם

הבוקר פרסמנו כי אמש נעצר תושב העיר בטענה כי לא חבש מסיכה, בו בזמן שהחזיק את המסכה בידו - כשהמעצר המביש לווה באלימות מצד אחד השוטרים. כעת, במשטרה הגיבו לטענות ומסרו ל'מהדריניוז', כי "האזרח התבקש להזדהות וסרב ולאחר שהוזהר מספר פעמים הוא נעצר".

נזכיר, כי בשעות הצהריים נעצר תושב העיר בצומת הרחובות נהר הירדן פינת שדרות הרצוג, לאחר שצעד ברחוב ללא מסכה. לטענת אחד מעדי הראייה, הוא אף חטף אגרופים בתוך הניידת על יד אחד אחד השוטרים. לבסוף, הוא נעצר ועוכב לתחנת המשטרה ולאחר מספר שעות השתחרר בערבות וקיבל דו"ח בגין אי עטיית מסכה.

בתגובת המשטרה נאמר, כי "בניגוד לנטען מדובר באירוע בו אזרח צעד ברחוב ללא מסיכת הגנה. לטענתו הוא עסק בפעילות ספורטיבית אולם לא היה לכך כל אישוש. האזרח התבקש להזדהות על ידי השוטרים אולם סרב לכך ולאחר שהוזהר מספר פעמים השוטרים ניסו לעכב אותו ולאחר מכן הוא נעצר, הובא לתחנה נחקר ושוחרר". 

במשטרה הוסיפו, כי "אנו חוזרים וקוראים לציבור כי חלה חובה מוסרית וחוקית לעטות מסיכה על מנת להגן בריאותית על הציבור הרחב. כל זלזול בהוראות בימים אלו מכניסה את המזלזלים לגדר של שופכי דמים. אשר על כן משטרת ישראל תמשיך לאכוף את ההוראות מצילות חיים".

הסרטון החלקי ללא קרדיט צילום

בעקבות טענות המשטרה פנינו לעד ראייה נוסף וביקשנו שיתאר לנו את שראה. "האזרח הלך בתחילת רחוב נהר הירדן. ניידת שעברה במקום נעצרה ושוטרת שיצאה ממנה רצה לכיוונו. היא ניגשה אליו וככל הנראה שאלה מדוע הוא בלי מסכה על פניו", מגולל בפנינו עד ראייה.

"האזרח טען כי הוא עושה הליכה במסגרת פעילות ספורטיבית, אך ככל הנראה סירבו להאמין לו. בשלב כלשהו שוטר נוסף יצא מהניידת והפעיל כוח כלפיו, בניסיון לעצור אותו, בו בזמן שהאזרח ניסה להוציא מכיסו תעודה מזהה", מוסיף עד הראייה. "אני מכיר את הבן אדם. הוא לא פרובקטור שמנסה ליצור מהומות. אחרי ששוחרר הוא סיפר לי שהיה בלחץ ולא הבין מאיפה הם נפלו עליו ומה הם רוצים ממנו. השוטרת ניסה לתפוס אותו והוא שאל אותה 'למה עם הידיים?, בואי נדבר'".

"משם הכל יצא משליטה. השוטרת ניסת לאגוף אותו שלא יברח לה חלילה - בו בזמן שהוא כלל לא ניסה להתנגד. השוטר שיצא מהניידת הצמיד אותו לעמוד וניסה לאזוק אותו. במו אוזניי שמעתי את אותו שוטר אומר בפה מלא שהאזרח לא תקף אף אחד מהם".

"לאחר שכבר הוא הוכנס לניידת והציג בפניהם תעודת זהות, הם עדיין התעקשו לעכב אותו לתחנה, כשתוך כדי ובאופן לא ברור השוטר בחר להכותו באגרופים", מוסיף עד ראייה ומסכם את הדברים, בכך ש"לדעתי הייתה פה אי הבנה. הוא רצה להבין מה הם רוצים ממנו. אברך ממוצע הולך עם כובע וחליפה כל היום, גם אם הוא עושה 'פעילות ספורטיבית'. סתם התנכלו אליו"

ממידע שהגיע ל"מהדריניוז" עולה, כי עם הגעתו לתחנה לאחר המעצר המשפיל, השוטרים השכיבו את התושב על הרצפה ואזקו אותו, על אף שלא היתה כל התנגדות מצידו.

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.