בעקבות הסקר המפתיע - האם אבוטבול צריך להתחיל לחשוש?

ד. קושנר
י' אלול ה'תשע"ח 21/08/18 19
כל מי שמצוי בשיח הפוליטי בעיר יכול לשמוע קולות של חרדים המעזים להודות במחשכים שיצביעו לעליזה, הזהירים יותר יגידו שלא יצביעו לאבוטבול וישתקו כשישאלו אם יצביעו לעליזה. מדובר בחידוש מדאיג למחנה אבוטבול. זליגה כזו לא הייתה כלל לפי תוצאות הבחירות הקודמות בהן כמעט כל החרדים הצביעו לאבוטבול למעט קבוצות שוליים.
אבוטבול חושש?
אבוטבול חושש?

עליזה בלוך ללא ספק מתחזקת. רואים זאת ברחובות ובשטח וכעת יש לכך גם הוכחות.
בסקר שנעשה לאחרונה על ידי מכון "הגל החדש" עולה ש19% מהחרדים יצביעו לעליזה בלוך, לפי הנתון הזה עליזה תנצח את אבוטבול בפער של 46% מול 45% עם 9% שכרגע מתלבטים.
הנתון המפתיע ביותר בסקר הוא דווקא הזליגה של כאלו המגדירים עצמם חרדים שלא להצביע לאבוטובול (15%) ו19% של קולות חרדים המתלבטים בין בלוך לאבוטבול. 
כל מי שמצוי בשיח הפוליטי בעיר יכול לשמוע קולות של חרדים המעזים להודות במחשכים שיצביעו לעליזה, הזהירים יותר יגידו שלא יצביעו לאבוטבול וישתקו כשישאלו אם יצביעו לעליזה.
מדובר בחידוש מדאיג למחנה אבוטבול. זליגה כזו לא הייתה כלל לפי תוצאות הבחירות הקודמות בהן כמעט כל החרדים הצביעו לאבוטבול למעט קבוצות שוליים.
תוצאות הסקר הזה מוכיחות בעיקר כי כל קול קובע. 
נציין כאן שללא ספק בחירתה של בלוך לחבק את הציבור החרדי ולא לצאת למלחמה כמו בבחירות הקודמות של כהן מול אבוטבול הביאה הצלחה רבה ומוכחת.

כיצד הסקר משפיע על הליכוד? הליכוד, שעד עתה טען שבלוך עדיפה מאבוטבול אך העדיף לשבת על הגדר לאור בחירתו הצפויה של אבוטבול, יעביר ככל הנראה את תמיכתו לבלוך. רוב גמור של ציבור בוחריו מעדיף את בלוך והלחץ עצום על העומדים בראשו.
כיצד הסקר משפיע על דגל התורה? דגל התורה ואבוטבול ניהלו עד כה משא ומתן קשוח כשהנחת היסוד שלהם הייתה שבכל מקרה הם זוכים בבחירות הללו. הויכוח נסב בעיקר על השאלה מי יעמוד בראש מתוך השלישייה אבוטבול גרינברג ומונטג.
כזכור אבוטבול התחייב שבמידה ומונטג ירוץ הוא יפרוש ויעניק לדגל את הראשות אבל כנראה שלמונטג זהו זמן לא טוב לרוץ לראשות.
אם גרינברג ירוץ אזי אבוטבול לא יוותר על כבודו וירוץ גם במחיר של הגשת הראשות לעליזה על מגש של כסף. השאלה תהיה אם זה יקרה בסיבוב ראשון או בסיבוב שני.
מצד שני אם הסקר מראה שאבוטבול מפסיד דגל התורה לא יסכימו להמר על המפסיד בשום אופן ומכבש הלחצים עליו מהדרג הארצי, דרעי וגפני יהיה כביר והוא יאלץ להשאיר לגרינברג לרוץ. גרינברג מחמם מנועים למירוץ לראשות כבר חמש שנים. הוא רק מחכה לאוקי.
במערכת בחירות של גרינברג מול עליזה, הכל פתוח.
 
כיצד הסקר משפיע על גור?
אם אבוטבול יורד אפילו גור יפתחו הכל למשא ומתן. במצב היום הם כבר סגורים עם אבוטבול והם לא יפרו אתו את ההסכמים.
נראה שהולך להיות מעניין.

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.
 • נתמוך בעליזה בלוך לראשות העיר
  אם אין לחם אין תורה
 • הפחדות כבר לא מדברות אלינו, אליהו. אבוטבול גם מבטיח ולא מקיים. יותר גרוע בעיר כבר לא יכול להיות. אגב, שמעת איך אגף הרווחה קרס? שמעת שהחשב של המועצה הדתית עוצר תקציבי דת לעיר?
 • אדרבה שאבוטבול ימשיל להידבק לכסא שגדול ממנו בכמה מידות ויפסיד בענק!!
  והחוצפה שלו להגיד שלעליזה בלוך יש רק נסיון של ניהול בית ספר אבל שיסתכל על עצמו
  7 שנים!! הוא מכהן כראש עיר ורק בשנה אחרונה הבין שהקנאים בעיר עושים את ההסתה כנגד כלל התושבים
 • מהקריה ומצביעה עליזה!
 • יש כאלה שחושבים שהם יענישו את משה אבוטבול ולא יצביעו לו אבל לא חושבים על היום של אחרי
  המהפכה שעשה משה אבוטבול לעיר בית שמש יכולה כולה לרדת לטמיון ורק הציבור החרדי בבית שמש יסבול רק אל תשכחו מה היה בזמנו של ועקנין שלא עשה בשביל הציבור החרדי בבית שמש כלום
  בואו נזכור את הדברים הטובים ונראה את החצי כוס המלאה ולא את החצי כוס הריקה
  אפשר לשבת ולדון במשא ומתן הקואליציוני אבל להצביע למישהי שמבטיחה דברים ויום אחד אחרי לא תראה אף אחד ממטר
  תמיד תזכרו הציבור החרדי יכול להגיע למשהו רק אם יהיה באחדות
  אצלנו בבית שמש היתה אחדות של 5 שנים ומקוה שככה זה ימשיך
 • הגיע הזמן להחליף אותו. מה הקשר לרבנים ולנושא הזה. האם עד עכשיו ניהל תקין את העיר? אתם מרוצים?!
 • לכל המתיפיפים למיניהם שחושבים שהתורה גדלה בזכות מישהו מהאנשים היושבים שם.
  האם חשבת פעם מי יתן את הדין על כל הנוער הנושא היושב בלילות בכל רחובות העיר ופורצים את כל הגדרות מבחינה רוחנית נוער שפשוט לא אשם במצבו רק מחפש מי שיהיה לו תכנית ויעזור לו להתקדם אין אחד בעירייה היום שאיכפת לו מהם הם צמאים למסגרת ולתעסוקה הם פשוט עובדים . בעירייה הזו אין ולו איש מקצוע אחד שיכול אפילו לחשוב איך להציל אותם . עליזה בלוך עם רקע עשיר מאוד בחינוך טראש גדול עם הרבה אופציות לעשות טוב לנערים האלו ולמשפחותיהם חייבים לתת לה את זה זה הבנים שלנו אנחנו החרדים שופכים את דמם הרוחני האם מישהו יודע מה קורה באגף הרווחה בעיר איש מקצוע אחד אין שם ואם יש לא יתנו לו תקציב לעשות כלום כי הכל הולך למקומות שהם רוצים אומרים לנו תורה תורה . אני אומר תורה חיגרי שק שלא שייך לא איכפת מילדים . שואה רוחנית לבני הנוער זה מה שעשתה העירייה הנוכחית. חרדים יקרים תתעוררו תתחילו נפשות . מי מי מי יתן את הדין שיכולנו לעשות ולא עשינו
 • אם הציבור לא משתתף לא מביע דעה לא מתלונן מספיק ומצביע שוב ושוב בלי לתבוע מראשי העיר פשוט לנהל את העיר ולתחזק אותה לטפל בבעיות ולהשקיע בתושבים אז למה שהם יעשו את זה? הציבור צריך לעמוד על הרגליים האחרויות ולדרוש את זכויותיו, רק בחודשים האחרונים התפרסם באתר כאן באופן מפורט כשלים בניהול העיר ותביעות על העירייה
 • גם אם לא הכי נוח
 • ואני מספר לכל הסובבים, ולא במחשכים
 • הבן אדם הנכון
 • קטע מהכתבה: זליגה כזו לא הייתה כלל לפי תוצאות הבחירות הקודמות בהן כמעט כל החרדים הצביעו לאבוטבול למעט קבוצות שוליים....
  זה ברור שבכל זרם יש גם את הקבוצת שוליים שלה... גם לחילונים יש קבוצת שוליים שמצביעה לאבוטבול.....
  אם בעבר 'קבוצת השוליים' של החרדים הייתה קטנה, אז עכשיו היא גדלה, אבל עדיין היא נשארה "שוליים" .
  וחרדי שלא שומע בקול דעת תורה, ולא משנה מהי הסיבה, הוא מוגדר "שוליים".

  ובקשר לסקרים.... מעניין שלא התקשרו אלי..... ועוד יותר מעניין, שלא שמעתי עוד אל אף אחד ששמע על מישהו שהתקשרו אליו לסקר כלשהו.......
  אז מאיפה הנתונים האלו?
 • אבוטבול הסתאב
 • רק עליזה תביא את השינוי הנדרש לבית שמש . אדון ליצן חייב ללכת
 • רק עליזה תביא את השינוי הנדרש לבית שמש . אדון ליצן חייב ללכת
 • אני בכיוון של עליזה!
  ואם יהיה הוראה מפורשת של הרבנים נגד אזי ״שב ואל תעשה״ עדיף
 • איני יודע אם גברת בלוך היא המתאימה ביותר, אך פשוט בעיניי שאבוטבול אינו ראוי. ההזנחה של שכונות ותושבי העיר כבר עברה כל גבול. אדם האמור לשרת את הציבור צריך לדאוג לצרכיהם הבסיסיים.
 • אין מקום לקיצוניים, לא הגיוני שהם יהיו בשליטה בעיר ובטח שלא במדינה. לא מתאים להם שילכו לבני ברק יש שם נראה לי עוד קצת מקום גם להם.
 • וודאי שכן

  אין כל קשר בין המגזר של ראש העיר לבין המקצועיות שלו !

  חייבים שינוי ! כאשר ראש העיר מרגיש בטוח בכסא המצב נראה כמו שהיה נראה כאן 4 שנים !

  הזנחה חלוקת שטחים למקורבים
  חוסר מחשבה עתידית לפתרונות תעסוקה וכדומה !

  חייבים שאבוטבול לא יהיה ראש העיר בכל מחיר ! זה רק ינציח את מצב עיריית הפיתוח , פיתוח ללא טיפוח !

  מי כן, זו כבר שאלה אחרת.... כל אחד יבחן את האופציות