בעקבות השריפות: מרחיבים את מבצע גלאי העשן

מערכת מהדריניוז
י"ג כסלו ה'תשע"ט 21/11/18
בעקבות השריפות האחרונות בעיר "עזרת אחים" ו"קרן יוסף" מרחיבים את מבצע התקנת גלאי עשן בדירות מגורים - בחינם. ראש עיריית בית שמש, ד"ר עליזה בלוך, ביקרה בארגון ביומה הראשון בתפקיד ושמעה סקירה מפי יו"ר הארגון ר' אברימי קופ

ארגון "עזרת אחים" בבית שמש, שהפך את העיר ל"בירה של חסד", מרחיב את פעילותו למניעת אסונות בדירות מגורים, ויוצא במבצע מחודש ורחב-היקף בהתקנת גלאי עשן למניעת מקרי דליקה, חינם אין כסף, בכל דירה בעיר בית שמש, בשיתוף ארגון "קרן יוסף".
ראש עיריית בית שמש, ד"ר עליזה בלוך, ביקרה בארגון ביומה הראשון בתפקיד ושמעה סקירה מפי יו"ר הארגון. במסגרת הביקור אמרה  הגב' בלוך: "בית שמש חוותה אירועים קשים בשבועות האחרונים. ארגון החסד המדהים לקח אחריות מדהימה ומתוך הוקרה והערכה בחרתי לפתוח כאן את יומי הראשון כראש עיר"
 
כידוע, "עזרת אחים" בראשות הרב אברהם  קאפ, פועל כל ימות השנה, כולל שבתות וחגים, במתן שירות רפואת חירום לציבור ואמבולנס. כמו כן הוא מעניק שירות היסעים לבתי חולים. בנוסף, מטפלים ב"עזרת אחים" בנושא הכאוב והמייסר – הכוויות.

לאחרונה, בעקבות כמה שריפות בדירות מגורים, בהם השריפה שגרמה לפציעתם באורח קשה של שלושה בני אדם ולפציעתם של רבים אחרים, הוחלט ב"עזרת אחים" להרחיב את פרויקט התקנת גלאי העשן, וזאת במסגרת המיזם המיוחד שהוקם השנה לע"נ הילד הטהור יהודה אפלבוים ז"ל, שנדרס בדרכו לתלמוד התורה ברמת בית שמש א'.

גלאי העשן, אומרים ב"עזרת אחים", הם הכלי הראשוני להתרעה בעת דליקה בדירה. הצפצוף הרם שישמיע המכשיר, יזעיק את כל מי שבסביבה, כדי שיכבה את הלהבות וימלט את נפשותיהם של מי שעלולים להיות חלילה לכודים בדירה.

יו"ר קרן יוסף, ד"ר ג'ינה קירש, סיפרה על מספר מקרים בהם גלאי שנרכש מהארגון הציל משפחה שלמה. שריפה אחת פרצה עקב תנור ניקוי עצמי פגום, אחרת כאשר מטען טלפון הבעיר, באמצע הלילה, מזרון עליו הונח – בחסדי ה' האזעקה הופעלה והעירה את המשפחה. "אנחנו מתחננים לכל מי שעדיין לא התקין גלאים בביתם שיעשו זאת מיד – למען המשפחות שלכם, שיחת טלפון אחת – את כל השאר תשאירו לנו!"

מפקד תחנת כיבוי והצלה בית שמש ראובן יצחק מברך את היוזמה ושיתוף הפעולה עם ארגון "עזרת אחים"  ו"קרן יוסף" בהתקנת גלאי עשן.

ראובן  יצחק  מסביר כי גלאי עשן עצמאי הוכיח את עצמו כמציל חיים ודאי . תפקידו של הגלאי הוא להתריע בעזרת חיישנים וצפצוף חזק (אזעקה) על קיומו של עשן בסביבה בו הוא מותקן, העשן שואף לעלות כלפי מעלה ובכך מפעיל את הגלאי שמתריע  את האזרח לצאת מהר למקום מבטחים טרם התפשטות השריפה ובכך מציל חיים. באירוע של שריפת דירה  שהיה ברחוב החבצלת נמנע אסון בזכות הגלאי שהופעל ויציאת הדיירים למקום בטוח.


יו"ר "עזרת אחים", הרב אברהם קאפ מסביר, כי המכשיר הקטן שגורם לצפצוף חזק בעת שריפה או עשן, גורם להצלת חיים, כפשוטו. "התחלנו את המבצע להתקנת גלאי עשן בל"ג בעומר, בשיתוף 'קרן יוסף' ושירותי הכבאות. הפרסום הביא לביקוש גדול וחסר תקדים, ובעקבות כך ביצענו יבוא של אלפי מכשירי גלאי עשן מסין, עם סוללות איכותיות", אומר הרב קאפ.

לדבריו, מדובר במבצע מיוחד להרכבת גלאי העשן בדירות, ומאחר והפעילות אורכת זמן רב, תושבים רבים בעיר ממתינים להתקנת הגלאים. "אנחנו מחפשים בדחיפות מתנדבים המוכנים לסייע לנו בהצלחת חיים, פשוטו כמשמעו, וכן מי שרוצה לתרום  

גלאים,  שיתקשרו אלינו למשרדי הארגון, בטלפון 02-999-0000 שלוחה 13, ויבואו על הברכה", הוסיף יו"ר "עזרת אחים", שהודה בדבריו לדר' ג'ינה קירש, יו"ר "קרן יוסף", וכן למפקד כיבוי אש ראובן יצחק על שיתוף הפעולה מציל חיים, לטובת תושבי העיר בית-שמש

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.