בעקבות פניית גרינברג: משטרת בית שמש ערכה מבצע כנגד נפצים ומשחקים מסוכנים בחניות ברחבי העיר

ל' שבט ה'תשע"ח 15/02/18
סנ"צ רונן גורש בתשובתו לסגן ראש העיר שמואל גרינברג: "במהלך המבצע יערכו ביקורות וחיפושים בעסקים שלגבם יש מידע, כנגד עסקים אלו יופעלו הליכים משפטיים ובקשה לצווי סגירה"

"משטרת בית שמש מתייחסת לנושא הנפצים והצעצועים מסוכנים במלוא החומרה, ופועלת למיגור תופעה זו במספר מישורים. כל אירוע המדווח למשטרה מטופל בצורה מהירה ע"י ניידות סיור הבילוש והנוער", כך כתב סנ"צ רונן גורש מפקד משטרת בית שמש, בתשובתו לסגן ראש העיר שמואל גרינברג, בעקבות פנייתו למפקד המשטרה לנקוט ביד קשה כנגד מוכרי צעצועים מסוכנים שפגיעתם רעה ויכולים חלילה להביא לאסונות.
"עונת ערב הפורים בעיצומה, כפי שמעידים הדי הפיצוצים ברחובות", פנה סגן ראש העיר שמואל גרינברג אל מפקד משטרת בית שמש, "אנו מזהירים את ילדינו במוסדות החינוך להימנע מרכישה ושימוש בחזיזים, זיקוקים, נפצים, קפצונים, פיקות ושאר חומרי נפץ מאולתרים. אביזרים אלו אינם בטוחים ועלולים להתפוצץ בכף היד. כתוצאה מכך נרשמים מידי שנה מקרי כוויות בדרגות קשות בעיקר בידיים, בפנים, בצוואר ובירכיים".
"לצערי הרב המוכרים המציעים את מרכולתם מושכים את תשומת ליבו של הילד שאינו עומד בפיתוי ורוכש את המוצרים המסוכנים הללו. אבקשך בכל לשון, אנא, החמירו את האכיפה, הפיקוח והענישה בקרב סוחרים אלו על מנת שלא יגרמו חלילה אסונות ונזקים גדולים. ראוי למנוע בכל דרך תופעה קלוקלת זו", סיים גרינברג את פנייתו למפקד משטרת בית שמש.
הפנייה לא נותרה בחלל ריק, ומפקד המשטרה סנ"צ רונן גורש מיהר להשיב עליה, והדגיש את הפעילות שתנקוט המשטרה כנגד מפרי חוק, וכנגד מוכרי הצעצועים המסוכנים לילדים ובני נוער.
בתשובתו גם ציין מפקד משטרת בית שמש, כי המשטרה עורכת בבית שמש מבצע צעצועים מסוכנים בשיתוף עם משרד הכלכלה. "במהלך המבצע יערכו ביקורות וחיפושים בעסקים שלגבם יש מידע, כנגד עסקים אלו יופעלו הליכים משפטיים ובקשה לצווי סגירה".
סגן ראש העיר שמואל גרינברג הודה למפקד המשטרה על הקו התקיף בו הוא נוקט למיגור תופעת מכירת הנפצים והצעצועים המסוכנים בערבי חג הפורים, והביע תקווה כי אכן תושבי בית שמש יזכו לחג פורים שמח, שקט ובטוח.

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.