בקרוב: ביה"ח 'הדסה בית שמש'

יוני קפלן
ט"ז טבת ה'תש"פ 13/01/20
בטקס שהתקיים היום בלשכת ראש העיר ד"ר עליזה בלוך הוכרז על הקמת מרכז רפואי מורחב - שלוחה של בית החולים הדסה בעיר בית שמש. המרכז שיוקם בשטח בין רמת בית שמש ג' ו-ד', יכלול מוקד לרפואה דחופה, מרפאת מומחים, מרכז לאשפוז יום, חדרי ניתוח, יחידת דימות ויחידת דיאליזה
הדמיית המרכז הרפואי 'הדסה' בבית שמש
הדמיית המרכז הרפואי 'הדסה' בבית שמש

ראש עיריית בית שמש, ד״ר עליזה בלוך קיימה היום (שני) טקס בהשתתפות שר הבריאות, ח”כ יעקב ליצמן ומנכ״ל המרכז הרפואי הדסה, פרופ’ זאב רוטשטיין, במהלכו הוכרז על הקמת מרכז רפואי מורחב - שלוחת הדסה בעיר בית שמש. בטקס נכחו גם סגן ראש העיר, ישעיהו ארנרייך וחבר מועצת העיר הממונה על הבריאות, ישראל סילברסטין.

במהלך האירוע הציג מנהל הדסה בפני השר וראש העיר טיוטת עבודה שנתית לקראת הקמת שלוחה של המרכז הרפואי הדסה שצפוי לקום בבית שמש.  המכרז יכלול בין השאר - מוקד לרפואה דחופה, מרפאת מומחים, מרכז לאשפוז יום, חדרי ניתוח, יחידת דימות ויחידת דיאליזה. עוד נקבע כי תחילת הבנייה של המרכז הרפואי תתחיל תוך 18 חודשים.

שר הבריאות, ח”כ יעקב ליצמן: ״זוהי בשורה חשובה לתושבי בית שמש. אישרנו את המהלך בגיבוי מלא של אנשי המקצוע במשרד הבריאות, במטרה להעניק שירותי רפואה מתקדמים ויעילים לרבבות תושבי העיר. בזכות שיתוף הפעולה שלנו עם ראש העיר עליזה בלוך, והודות להירתמות הדסה, נוכל להביא להקמת מרכז רפואי לצרכי התושבים״.

ראש עיריית בית שמש, ד״ר עליזה בלוך: ״בית שמש ראויה לטוב ביותר. אני מתרגשת לרגל ההישג. משרד הבריאות ובית החולים הדסה מבינים יחד איתנו שתושבי העיר צריכים לקבל שירותים רפואיים ברמה הגבוהה ביותר. אני רואה באישור שניתן לנו על ידי משרד הבריאות, להקים כאן שלוחה של בית החולים הדסה, הזדמנות לפתח את השירות לתושב והזדמנות לפיתוח הייטק בתחום הרפואה בבית שמש ולשם פנינו. העובדה שהרישיון ניתן לנו בזמן קצר כל כך, זו הבעת אמון בתהליך ובצמיחה האדירה של בית שמש בשנה האחרונה״.

מנכ״ל הדסה, פרופ׳ זאב רוטשטיין: ״הדסה כולה נרגשת מהאפשרות שניתנה לה לשרת את תושבי בית שמש. אנחנו מקווים שנוכל להציע לעיר בית שמש העולה וצומחת מול עינינו שירותי רפואה באיכות גבוהה על ידי שיתוף בכירנו במקצועות השונים, כמו גם ניהול איכותי של המרכז הרפואי ״הדסה בית שמש״ עליו אנו מכריזים היום יחד עם משרד הבריאות ושר הבריאות העושה רבות גם לאוכלוסיה היקרה של העיר בית שמש. תודתי לכל העושים במלאכה עם דגש על המנוע של העיר בית שמש ד״ר עליזה בלוך ראשת העיריה, שבלי תמיכתה והתגייסותה למען בית החולים, הכל היה נשאר בגדר חלום.

הדסה לא תאכזב ושם בית החולים ״הדסה בית שמש״ יצא למרחוק.

 

 

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.