בקרוב: ח"כ משה אבוטבול?

יהונתן מאיר
י"ג אדר א' ה'תשע"ט 18/02/19 1
בביתו של חכם שלום כהן מתכוננים לכינוס מועצת החכמים שתעסוק בהגשת הרשימה לכנסת של המפלגה, כאשר מי שצפוי לבא על שכרו בשל נאמנותו למפלגה הוא ראש עיריית בית שמש משה אבוטבול. בכיר בבית הרב טען בשיחה עם כתב אקטואליק כי "ראש העיר לשעבר מוערך מאוד ונחשב לאחד האנשים החביבים על מרן ראש הישיבה ולכן הוא צפוי להיות ברשימת שס לכנסת".
משה אבוטבול בבית חכם שלום כהן
משה אבוטבול בבית חכם שלום כהן

חודשים ארוכים של  שמועות סקרים מגיעים ככל הנראה אל קיצם, בעקבות מידע שהגיע לאתר 'אקטואליק' מביתו של נשיא המועצת של שס מרן חכם שלום הכהן. על פי המידע בביתו של חכם שלום מתכוננים לכינוס המועצת ביום חמישי, שתעסוק בהגשת הרשימה לכנסת של המפלגה, כאשר מי שצפוי לבא על שכרו בשל נאמנותו למפלגה הוא ראש עיריית בית שמש משה אבוטבול.

בכיר בבית הרב טען בשיחה איתנו כי "ראש העיר לשעבר מוערך מאוד ונחשב לאחד האנשים החביבים על מרן ראש הישיבה ולכן הוא צפוי להיות ברשימת שס לכנסת". לפי מה שנראה כרגע הוא צפוי להיות בתחילת החמישיה השניה. שם נוסף שמזוכר כפנים החדשות של שס, הוא אוריאל בוסו סגן ראש עיריית פתח תקווה מטעם שס, שרשם לא מעט הישגים במהלך הקדנציה שלו בעירייה.

בשס מעריכים כי אבוטבול ישובץ במקום ה- 6-7 שעשוי להיות ריאלי באם השטח השסי יפעל לשנע כמויות של מצביעים לקלפיות. אבוטבול מהווה יתרון אלקטורלי לא מבוטל עבור שס, שכן הוא ייתן לתנועה את 'הפנים היפות והמסבירות של התנועה' ועשוי להביא קהלים נוספים מחוץ למגזר החרדי כפי שעשה בבית שמש שם בחרו בו לא מעט חילונים שנתנו לו את קולם ביום הבוחר. אבוטבול נמנה בין היתר על מקורבי הרב ראובן אלבז, ואף בחצרו היו מי שרואים בו כמי שייצג את מוסדות אור החיים.

כחודש לאחר התבוסה בבחירות התייחס חכם שלום הכהן לתבוסתו של משה אבוטבול בבית שמש ואמר: "כי לא ייתכן שאדם חרדים שמניח תפילין יצביע למועמד חילוני". נשיא המועצת תקף בדרשתו את החרדים שהביעו ביקורת על תפקודו של אבוטבול: "אומרים שמשה אבוטבול לא דאג לניקוי הרחובות, טפו עליכם! טפו עליכם! את הדברים של התורה שהוא עשה, יש ניקיון יותר מזה? לעתיד לבוא יכניסו אותם לבית שימוש נקי, יש בתי שימוש נקיים…". "איך אדם ירא שמיים, מניח תפילין בבוקר, לא יודע איך לשאול אם ככה או ככה? בושה וחרפה!", אמר נשיא המועצת.

 

מתוך תמונת הפרופיל של משה אבוטבול. עם חכם שלום.

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.
  • לפי כל מדד מקום 8 לא ריאלי.