בר מצווה מכובדת לילדי ארגון יר"א

יהונתן מאיר
י"ז שבט ה'תשע"ט 23/01/19
אמש ערכו אנשי ארגון יר"א ארבע בר מצוות למשפחות מעוטות יכולת. ראש העיר ד"ר עליזה בלוך הגיעה לברך את החתנים ואת ארגון החסד הגדול והמוכר בעיר בית שמש. ארגון יר"א הוא ארגון שנועד לסייע למשפחות במצוקה, בהכוונתו ובפיקוחו של הרב אלחנן פרץ שליט"א.
תמונה מהאירוע
תמונה מהאירוע

אמש נערך אירוע בר מצווה מכובד באולם כינור דוד לארבעה נערים שמלווים על ידי ארגון יר"א שנועד לתמוך במשפחות מעוטות יכולת. בבר המצווה השתתפו רבנים,  אנשי צדקה וחסד, ותושבים חברי המשפחות מהעיר. ראש העיר ד"ר עליזה בלוך הגיעה גם היא לברך את החתנים ואת ארגון החסד הגדול והמוכר בעיר בית שמש. ארגון יר"א הוא ארגון שנועד כאמור לסייע למשפחות במצוקה, בהכוונתו ובפיקוחו של הגאון הרב אלחנן פרץ שליט"א.

 

פעולות הארגון רבות ומגוונות: לקראת החגים, ומידי חודש מקבלת כל משפחה סל עשיר במזון המלא במגוון רחב מאוד ומאפשר למשפחה לצעוד בבטחה צעד אחד משמעותי קדימה של חודש בו אין רעב בבית. הסל מלא פרות, ירקות, עופות,  מוצרי חלב, מוצרים יבשים, חומרי ניקיון , מוצרי בסיס לכל בית, מדובר בסדר גודל של כ- 200 משפחות 1,183 ילדים, בשנת 2018 נערכו 12 חלוקות של סלי מזון.

 

בנוסף מפעיל הארגון פרויקט "אמץ משפחה", מטרתו היא, לשקם משפחות על ידי תורם נדיב שמאמץ אותן. כשהמצב בבית אינו מאפשר חיים שפויים, וכשהכל מסביב במצב שזקוק לשיקום, הארגון יהיה שם עבור המשפחות. המשפחה מקבלת דירה זמנית ותקציב לפי הערכת הארגון, ובמשך מספר חודשים יעבור הבית שיפוץ מהיסוד הכולל ריהוט חדש עד שהדירה תאפשר שגרת חיים. משנת 2016 עד היום שיפץ הארגון 32 דירות ונתן למאתיים איש קורת גג ראויה ומכובדת. בנוסף, מקבלת כל משפחה מלגת קיום. 

 

יחד עם זאת הארגון מחלק מלגות לקראת החגים לנשים חד הוריות שזקוקות לתמיכה שוטפת כדי למלא את מה שחסר באין אב בבית. הם שם בשבילן וכמובן בשביל ילדיהם. בסוכות פורים פסח ושבועות בנוסף על החלוקות החודשיות מקבלת כל משפחה תקציב ייעודי לצורך הוצאות החגים המרובות.

 

כשהוצאות השמחות על כתפיהם של בני המשפחה לעיתים גם השמחה מהולה בכובד ובמתח אדיר בעקבות הלוואות שנלקחו והתחייבויות כלכליות שניתנו. ארגן יר"א מעניק למשפחה מלגת שימחה לחתונה לבר מצווה ולשמחות נוספות. מעניקים את השמחה שלמה. בשנת 2018 נערכו 36 חתונות. ומתחילת השנה האזרחית עד כה התקיימו כבר שש חתונות.  

 

קיימים חמישה סניפים של בתי תמחוי המפוזרים ברחבי העיר בית שמש: רמת בית שמש ג' , רמת בית שמש ב', אזור התעשייה הצפוני, רחוב הרצל , ושכונת ביאליק בעיר הוותיקה. מדי יום סועדים שם בארוחת הבוקר כ- 400 סועדים ארוחת עשירה מאוד, וכ-200 סועדים בארוחת צהריים בשרית עשירה מאוד, במשך שנת 2018 הוגשו כ- 105,000 מנות לארוחת הבוקר, וכ- 52,000 מנות בארוחת הצהריים.

 

מרפאת השיניים של הארגון הוקמה על מנת להקל בהוצאות טיפולי השיניים הגבוהים. הקמת מרפאת השיניים הנותנת מענה לכל מאתיים המשפחות במחיר סמלי, ולמשפחות נוספות שמעוניינות במחיר זול ובשירות מקצועי ואיכותי. מדובר בסדר גודל של כ- 500 מטופלים בשנה, במרפאה עובדים טובי הרופאים בתחום, כמו כן קיימת מחלקת אורתודנטיה לילדים .

 

ארגון יר"א כאמור, הוא ארגון שנועד לסייע למשפחות במצוקה. בהכוונתו ובפיקוחו של הגאון הרב אלחנן פרץ שליט"א. כתובת מעודכנת: רח' הצבע 6, א.ת. צפוני, בית שמש טלפון לפרטים, בירורים ותרומות: 02-6230220  שלוחה 3 פקס:  02-5877470.