בשורה לילדי העיר: חנוכת הבית של 'מרכז קשת'

י"ח אלול ה'תשע"ח 29/08/18
קרוב ל-10 מיליון שקל הושקעו בבניית המרכז שיהיה יחיד מסוגו בבית שמש סגן ראש העיר והממונה של המתנ"סים שמואל גרינברג: "חנוכת הבניין החדש שיאחד בין כתליו את כל המקצועות והסדנאות להתפתחות הילד, הוא בשורה חשובה לילדי העיר המפתחת"

 

ביום שני הקרוב זה יקרה אי"ה, בשעות אחר הצהריים יערך ברוב רגש ובמעמד פרנסי העיר ואורחים נכבדים, טקס חנוכת הבית של בנין 'מרכז קשת - המרכז לגיל הרך' בבית שמש, בניין רחב ידיים ובן שלוש קומות שיכלול את כל מה שקשור לקידום ילדים והתפתחותם.

כבר כיום מפעילה רשת המתנ"סים בבית שמש מרכז התפתחותי קהילתי לגיל הרך, האחד במתנ"ס מאירהוף, והשני במתנ"ס גוונים ברמב"ש א' שמותאם לקהילה החרדית. אך פתיחת שעריו של הבניין החדש תשדרג את הפעילות לבלי הכר, יש בו הרבה יותר חדרי פעילות, ואולמות, ויהיו בו גם יותר תחומים פרא-רפואיים, לקידום ילדים ולסייע בבעיות התפתחותיות. המרכז עובד בשיתוף פעולה עם כל קופות החולים בעיר.

הבניין הגדול שמשתרע על שטח רחב ידיים, ומתמר לגובה של שלוש קומות, נבנה מתקציב של כ-8 מיליון שקלים שהגיע בשיתוף פעולה של כמה גורמי ממשלה וקרנות, ובעיקר תרומת לבם של בני משפחת סעדה, ובתרומת קרן וינברג. עיריית בית שמש כמובן שותפה בהקמת הבניין, יחד עם התוכנית הלאומית 360 והמוסד לביטוח לאומי. כאות הערכה לתורמים יקרא הבניין החדש "מרכז קשת לגיל הרך ע"ש קוקה ויהודה סעדה".

לקראת חנוכת הבית של המבנה החדש, סיירו סגן ראש העיר ויו"ר הנהלת המתנ"סים בבית שמש שמואל גרינברג, ומנכ"ל רשת המתנ"סים בבית שמש עמית קדמון, יחד עם הצוות הקבלני, עקבו השניים אחרי סיום העבודות האחרונות ומסירת הבניין לידי רשת המתנ"סים העירונית.

סגן ראש העיר שמואל גרינברג אמר בסיור כי הוא נרגש לראות בהשלמתו של הבניין החדש שילדים רבים בבית שמש מחכים להשלמתו, מאחר ובניין זה נוטע בהם הרבה תקווה, ולכן כל יום שמתקדם לקראת פתיחת המרכז הוא יום בשורה לילדים והוריהם. "לא מדובר רק בבניין חדש, אלא בשינוי מערכתי של כל תחום התפתחות הילד בבית שמש, יהיו כאן יותר תחומי קידום ויותר חדרי טיפול", אמר גרינברג.

מנכ"ל רשת המתנ"סים בבית שמש עמית קדמון ציין את הצד המקצועי של המרכז לגיל הרך, ואמר כי כבר כיום יש אלפי טיפולים בשנה במרכז, אבל בשעה שהמרכז יכנס למשכנו המרווח, ילדי בית שמש יקבלו גם את כל התנאים הטובים והזמינים החשובים ביותר גם להשבחת הטיפולים.

כאמור ביום שני הקרוב יערך מעמד חנוכת הבית וקביעת מזוזת למרכז החדש, את המעמד יכבדו יו"ר ועדת הכספים חה"כ הרב משה גפני, ראש העיר משה אבוטבול, סגן ראש העיר שמואל גרינברג, שמואל וינגלס מנהל הקרן לפיתוח במוסד לביטוח לאומי, עמית קדמון מנכ"ל המתנ"סים בבית שמש, גב' גיזל חייט נציגת משפחת סעדה, גב' סיגל יעקב ממשרד האפוטרופוס הכללי, גב' מימי אקרמן סגנית מנהלת תוכנית 360, ועוד.

 

 

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.