בשורה: משרדי הייטק יוקמו מעל קניון ביג

יהונתן מאיר
כ"ז סיון ה'תשע"ט 30/06/19
סיור עיתונאים נערך בשעות האחרונות עם ראש העיר ד"ר עליזה בלוך וסגן ראש העיר ויו״ר תאגיד מי שמש הרב ישעיהו אהרנרייך. הבשורות: משרדי הייטק יקומו מעל הביג. וכן, תאגיד מי שמש משקיעים כספים לפיתוח התשתיות בעיר באופן חסר תקדים.
הרב ישעיהו ארנרייך. קרדיט רווח הפקות
הרב ישעיהו ארנרייך. קרדיט רווח הפקות

סיור עיתונאים עם ראש העיר, עליזה בלוך וסגן ראש העיר ויו״ר תאגיד מי שמש, הרב ישעיה ארנרייך, התקיים היום בביג ובתאגיד המים מי שמש. מדובר בסיור קבוע עם ראש העיר המתקיים כל פעם בנושא אחר. הסיור הבא יעסוק בנושא היערכות לשנת הלימודים הקרובה בגנים ובבתי הספר.

ראש העיר ד"ר עליזה בלוך פתחה את הסיור ואמרה: ״אחד הדברים שמעסיקים אותנו זה איך אנחנו מגדילים את עולם ההייטק בבית שמש ואיך הופכים את המקום למקום שוקק וחי. סימננו את האזור הזה, החלק הצפוני של העיר כאזור שאמור להתפתח לחלק החי והבועט של הצעירים. הבניין הראשון שנתן לנו את האור הירוק זה הבניין הזה, הוא מרכז הביג ובתכנית שלנו להקים כאן רב קומות ולבנות משרדי הייטק חדשים בעיר בית שמש. כך שכל אזור הרכבת משנה את פניו. המרכז השני שיקום הוא של רמי לוי, בין הביג למרכז העיר, מבנה המיועד למשרדים ולתרבות פנאי״.

בלוך הוסיפה: ״ליד חניון הרכבת שנחנך לפני כשבועיים יש את מסוף האשפה של עיריית בית שמש. כראש עיר אני לא אתם במפגע בריאותי זה יהיה קיים כאן. זה אמור לעבור מכאן. נקבל החלטה בשבועיים הקרובים. לקחנו יועץ מקצועי מהמשרד לאיכות הסביבה בנושא. אנו נרחיב את החניה ונבנה שביל מהרכבת לחניה . אנחנו נפתח את הכביש של לוי אשכול שהיה סגור והוא יתחבר ליגאל אלון. בע"ה בכוחות משותפים נחייה את המקום הזה״. 

מנהל מרכז ביג, ציון כהן הציג את פעילות הקניון וסיפור הקמתו לעיתונאים ואמר: "המרכז הפתוח קיים כ-17 שנה. הקניון קיים 6 שנים.  יש לנו בניין משרדים שניתן להקים אותו במיידי. מדובר ב-5000 מטר בשלב ראשון שיקומו״. 

לאחר מכן המשיך המפגש בתאגיד 'מי שמש' שם הוצגה בפני הכתבים תכנית הפיתוח של אזור התעשיה החדש 'לביא' וכן סרטון על פיתוחו של אזור התעשיה החדש.  ראש העיר, עליזה בלוך אמרה: ״אני רואה חשיבות עליונה להחזיק את עצמנו כלכלית ולחזק את התעשיה בעיר. החברה הכלכלית בשיתוף התאחדות התעשיינים פועלים רבות לשיווק אזור התעשיה. כ-150 בעלי מפעלים בארץ כבר הביעו התעניינות לקנות שטחים״.

סגן ראש העיר ויו"ר דירקטוריון תאגיד המים מי שמש, הרב ישעיה ארנרייך: ״מי שמש פועלת לשיפור התשתיות בעיר הותיקה ומשקיעה עשרות מיליוני שקלים בשנה לבניית פרויקטים, ושיפור התשתית. בנוסף פועלת שהתשתית בשכונות החדשות יהיו טובות. משרד השיכון בחר תאגיד מי שמש לבצע מספר רב של פרויקטים אזוריים. הפכנו לגוף האזורי המשמעותי ביותר כאן שמשרד השיכון ורשות המים עובדים איתו. ככל שהעיר גדלה בכמות התושבים השכונות גדלו, כמות הצריכה של המים גדלה וצריך לתת עוד אפשרויות. נעשים כל העת מאמצים לשיפור וייעול המענה שניתן על ידי התאגיד״.

ראש העיר, עליזה בלוך: ״כל כביש שהעיריה פותחת לצורכי שיפוץ, נעשה בשיתוף מי שמש לצורך השיפוץ של התשתיות. הרעיון הוא לייעל ולשכלל את טיפול המים והתשתיות וזו אחת הדרכים של המדינה ולוודא שהכספים של התושב מגיעים בחזרה אליו. אני שמחה שהתאגיד בונה את אחד המפעלים הגדולים בארץ שישמש את כל האזור ושמחה על הפעילות הענפה שלו״.

 

בנוסף, ראש העיר דיברה באופן פתוח על הנושאים המסעירים את העיר ואת התקשורת המקומית. ביניהם "הצרחת" תושבי רמה ה' החרדים ואמרה לנוכחים כי לשם היא חותרת בגיבויו של סגן ראש העיר הרב ישעיהו שהחרה החזיק אחריה ואמר כי אפשר לעשות את הכל על מנת שרמה ה נווה שמיר תהיה ציונית אך כל זאת בתנאי שציבור בני העיר הוותיקה יצביע ברגליו ויבוא לגור בשכונה שנבנית לפי צרכי ציבור חילוני. כפי שהורו הרבנים וכפי שפעל ראש העיר הקודם.

 

קרדיט תמונות: אביה ומיכאל רווח

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.