בתוך רכב: בן 5 איבד את ההכרה ומצבו קשה

יוסי לוז
כ"ו ניסן ה'תשפ"א 08/04/21
אירוע קשה בשעה האחרונה אירע בחניון מרכז מסחרי ברחוב נחל דולב בעיר, כאשר ילד בן 5 איבד את הכרתו ברכב הוריו, כשלצדו שני אחיו • כוחות ההצלה ביצעו בו פעולות החייאה והוא פונה בנט"ן לבית החולים הדסה עין כרם בירושלים, כשמצבו קשה ולא יציב • במשטרה פתחו בחקירה
צילום: דוברות איחוד הצלה
צילום: דוברות איחוד הצלה

כוחות ההצלה הוזעקו בשעה האחרונה לרחוב נחל דולב בעיר, בעקבות דיווח על ילד כבן 5 שאיבד את ההכרה ברכב הוריו ונמצא ללא דופק וללא נשימה. חובשים ופרמדיקים שהגיעו למקום ביצעו בו פעולות החייאה והוא פונה בניידת טיפול נמרץ לבית החולים הדסה עין כרם, כשהוא במצב קשה ולא יציב.

גורמי ההצלה במקום מבקשים להדגיש כי הוא אמנם המקרה אירע בתוך רכב, אך לא מדובר במקרה של שכחה וכי הרכב לא היה נעול, כשבנוסף אליו היו עמו שני אחיו שהינם בריאים ושלמים – וככל הנראה מדובר בחנק.

מדוברות מד"א נמסר, כי "בשעה 16:24 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב ירושלים על ילד מחוסר הכרה בתוך רכב מונע ברחוב נחל דולב בבית שמש. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו במקום טיפול רפואי וביצעו פעולות החייאה בילד וכאשר חזר הדופק מפנים לבי"ח הדסה עין כרם ילד כבן 5 במצב קשה כשהוא מונשם".

הפראמדיקים של מד"א, אלעד פינץ ואהרון אדלר, סיפרו: "כשהגענו למקום ראינו את הילד כשהוא בתוך הרכב מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה. מיד התחלנו בטיפול רפואי שכלל עיסויים, הנשמות ומתן תרופות וכאשר חזר הדופק וליבו שב לפעום פינינו אותו לבית החולים תוך המשך טיפול רפואי כשמצבו קריטי".

חובש 'איחוד הצלה', צבי מאיר מרקסון, סיפר: "לדברי בני המשפחה הילד איבד את ההכרה תוך כדי שהותו עם אחים נוספים ברכב חונה בחניון של המרכז המסחרי. ביצענו בו פעולות החייאה ובשלב זה מצבו מוגדר קשה".

מתנדב 'צוות הצלה', מנחם אדרי, מוסיף: במקום האירוע נמצא כבן 5 כשהוא מחוסר הכרה וללא דופק ונשימה. יחד עם פרמדיקים של מד"א ביצענו בו פעולות החייאה מתקדמות, והוא מפונה בשעה זו האט"ן של מד"א כשהוא במצב קשה ולא יציב".

מדוברות המשטרה (ירושלים) נמסר, כי "כוחות משטרה הוזעקו לפני זמן קצר אל רחוב נחל דולב בעיר בית שמש בעקבות ילד כבן 5 שאותר מחוסר הכרה ברכב חונה. כוחות רפואה במקום מבצעים פעולות החייאה. חוקרי המשטרה החלו בחקירת המקרה".

בדוברות איחוד הצלה מסרו, כי "עקב אופי האירוע פועלים במקום צוותי חוס"ן - היחידה לעזרה ראשונה נפשית של איחוד הצלה, שמסייעים לבני המשפחה ששהו ברכב ולעוברי אורח שנתקלו באירוע".

מדוברות הדסה עין כרם נמסר, כי "אל יחידת הטראומה פונה ילד בן 6, אשר נמצא מחוסר הכרה ברכב בבית שמש ועבר החייאה על ידי צוות מד״א בשטח. מצבו קשה מאוד וכרגע יציב. ככל הנראה מדובר באירוע של חנק ולא במכת חום. 
בשעה זו לאחר טיפול ראשוני על ידי צוות ילדים וטראומה, יועבר להמשך טיפול ביחידה לטיפול נמרץ ילדים כשהוא מונשם ומורדם".

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.