גולדברג לגבאים: בגלל כשל כזה הפסדנו בבחירות

יהונתן מאיר
כ"ב אדר א' ה'תשע"ט 27/02/19
כתבה באתר כיכר השבת בה סופר כי חבר המועצה הרב שמעון גולדברג נפגש עם גבאי בתי הכנסת ברמה ג' ואמר כי "הקראוונים הונחו על מגרש שמיועד לגני ילדים מתוקצבים ממשרד החינוך,היה כשל בעניין הזה בשכונות הקודמות וזה עמד לנו לרועץ במערכת הבחירות, לא בושה להגיד שבעיקר בגללו הפסדנו את הבחירות", אמר להם גולדברג
גולדברג והגבאים. כיכר השבת-באדיבות המצלם
גולדברג והגבאים. כיכר השבת-באדיבות המצלם

התקיימה פגישה סגורה בין גבאי בתי הכנסת ברמת בית שמש ג' 2, לרב שמעון גולדברג ממונה אגף הנדסה בעירייה, במטרה לפתור את מצוקת בתי הכנסת בשכונה.

בתחילת דבריו בפגישה הסגורה כפי שנחשף באתר כיכר השבת, בתי הכנסת הונחו על מגרש המיועד לגני ילדים המתוקצבים על ידי משרד החינוך ואם לא יפנו אותם לילדי השכונה לא יהיו גנים. לכן צריך לחפש מקום מתאים עבור בתי כנסת. אכן לא נוכל לפתור את כל הבעיות הישנות ביום אחד, אבל אין לי ספק שאסור לנו לייצר בעיות חדשות, הרווח יהיה של התושבים בסופו של דבר שיהיו להם גם בתי כנסת וגם גני ילדים".

בהמשך חשף גולדברג לגבאי בתי הכנסת. כי עיריית בית שמש מקדמת מתחם זמני שיתן מענה לבתי כנסת זמניים בג2 . "אני בטוח שכל הקהילות יקבלו ביטוי בעניין הזה, אבל נעשה את זה בצורה מסודרת, ולכך גבאי בתי הכנסת התבקשו להגיש בקשות מסודרות לוועדת ההקצאות העירונית, במקביל אגף ההנדסה יאתר ויקדם שטחים לבתי כנסת זמניים ויתקדמו עם היתרי בניה להצבת המנ"דים", אמר גולדברג.

"כי לפני תקופה עמדנו בפני לחצים לאכלס את השכונה, ולא בחרנו באפשרות של לא לאכלס את השכונה כי אנחנו מבינים את הקושי של הרוכשים והנטל הכלכלי של משכנתא ושכירות, וזאת למרות שאין גינות בתי ספר גנים ופארקים, הקפדנו על אישורי בטיחות והאישורים הנדרשים ואפשרנו את האכלוס. עם זאת אסור להיגרר למצב של כל דאלים גבר בשטחים הציבוריים מה שיסכל את בניית מבני ציבור ובתי חינוך עבור ילדי השכונה".

"אני רוצה להזכיר למי ששכח, כי אין ספק שהיה כשל בעניין הזה בשכונות הקודמות וזה עמד לנו לרועץ במערכת הבחירות, לא בושה להגיד שבעיקר בגלל זה הפסדנו את הבחירות", אומר גולדברג.

לסיכום אומר גולדברג, "אנחנו כרגע כשותפים בהנהגה הנוכחית, יכול לומר שראש העיר לא ישנה בלילות מתוך דאגה בכדי שייבנו מאות כיתות בבתי ספר גינות ופארקים, ושהשכונות החדשות יושלמו, אין יום שהיא לא יורדת לשטח ומטפלת בכל השכונות גם ברמה ג וגם בשכונת חפציבה".

"ראש העיר עמלה מול משרד הממשלה ופותחת דלתות הכל בשביל שהשכונות החדשות רמה ד' ונווה שמיר יאוכלסו יחד עם בניית מוסדות ציבור, גינות וכבישים ראויים, אסור שיחזרו על עצמם התקלות שהיו בשכונות החדשות וזו בשורה חשובה לתושבים", אומר גולדברג.

 

גולדברג והגבאים. כיכר השבת-באדיבות המצלם