דבר ראש העיר וסיכום החודשים הראשונים

יהונתן מאיר
י"ג ניסן ה'תשע"ט 18/04/19 1
נהפוך את בית שמש לעיר לדוגמה ברמה ארצית ועולמית, עיר שמשלבת קידמה כלכלית וחינוכית עם חיי קהילה מפותחים. במילים אחרות: עיר העתיד של ישראל. אביב נעים ותחושת חירות אמיתית- בחומר וברוח. מאחלת ראש העיר לתושבי בית שמש
עיריית בית שמש אילוסטרציה
עיריית בית שמש אילוסטרציה

תושבי בית שמש היקרים,


לקראת חג הפסח הבא עלינו לטובה, אני מבקשת לאחל לכולנו אביב נעים ותחושת חירות אמיתית- בחומר וברוח.


למעלה מארבעה חודשים עברו מאז כניסתי לתפקיד ראש העיר. ימים אלה, בהם אנו מתנקים מהבחירות שחלפו ומכינים עצמנו לקראת החג, זה זמן טוב גם לסיכום ביניים וקריאת כיוון לעתיד.


מאז כניסתי לתפקיד, אני וצוותי העירייה עושים לילות כימים על מנת לקדם את פעילות העירייה למענכם. זה גם המקום להודות לחבורה היקרה שעובדת עימי, להנהגת העיר ולעובדי העירייה המדהימים על עבודתם הקשה עבור כולנו. 


הציפיות גבוהות, ובצדק רב, ואנו עושים ונעשה הכל כדי לעמוד בהן. לפעמים נדמה לי שחמשת החודשים שעברו הם בעצם יום אחד ארוך של עבודה אינסופית מלאה באתגרים, בחדוות עשייה גדולה, וברצון גדול להצליח ולעשות כמה שיותר. אני מאמינה שרובכם כבר מתחילים להרגיש שינוי חיובי בעיר, אם כי ברור לכולנו שהעבודה עוד רבה והדרך ארוכה ומאתגרת. 


בתחומים מסוימים הצלחנו לבצע שינויים מידיים, בתחומים אחרים נזכה לקצור את הפירות רק לאחר תקופה ממושכת של עבודה קשה וסבלנית. אני רואה חשיבות רבה בעבודה משותפת יחד אתכם, התושבים, ואנו פועלים בהתמדה על מנת ליצור ולתחזק שיתופי פעולה פוריים בינינו.


ביצענו לא מעט שינויים בעבודת העירייה. קלטנו מנכ"לית וסמנכ"ל חדשים, שניהם אנשים מצוינים ובעלי ניסיון רב בניהול ציבורי איכותי. הקמנו את מינהל החינוך והקהילה שמאחד תחת כנפיו את כל עבודת החינוך והקהילה, וגם בראשו העמדנו מנהל מצוין ובעל ניסיון ועשייה מוכחת.


לאחר שנתיים עם אתגרים גדולים ברווחה החזרנו את התקציבים הממשלתיים לאגף זה וקלטנו מנהלת מעולה שמפיחה רוח וחיים חדשים באגף. עובדי הרווחה עושים הכל למענכם ובשבילכם. הרחבנו את אגף שפ"ע, קלטנו עובדי ניקיון חדשים וציוד מתקדם, וקיימנו שני ימי ניקיון מרוכזים בהשתתפות אלפי תושבים מכל הגילים והמגזרים. חשוב לי שכולנו נרגיש שייכות לעיר ולקהילה, ולכן אנו מקיימים מיזמים שונים לשיתוף הציבור בעבודת העירייה. מדי שבועיים מגיעה הנהגת העיר יחד עם ראשי האגפים לשכונות השונות למפגש פתוח עם התושבים במסגרת פרויקט "עושים שכונה". קיימנו ערב יוזמה ורעיונות ואנו מעודדים הקמת ועדי שכונות וצוותי חשיבה שיהיו חלק בלתי נפרד מעבודת העירייה להזנקת העיר קדימה.


התשתיות בעיר דורשות טיפול מקיף. אנו בונים תוכנית רחבה לשיקום הכבישים, המדרכות, צנרת המים, התחבורה הציבורית ועוד. השכונות החדשות, ובכלל זה רמה ד' ורמה ה' (נווה שמיר), ייבנו בסטנדרטים גבוהים ותוך הקפדה על תכנון מקיף, תשתיות ראויות, מבני ציבור ובנייה איכותית. בעיר הוותיקה אנו מקדמים את תוכנית פינוי-בינוי, במסגרתה ייבנו בשכונות הותיקות אלפי יחידות דיור וישוקמו התשתיות והמבנים הישנים בארבע שכונות בעיר הותיקה. בקרוב תוקם מנהלת התחדשות עירונית שתקדם ותנהל תהליכים אלו. 


אנו עובדים בצורה רציפה מול משרדי הממשלה השונים, הן בתכנון לטווח ארוך והן במעקב שבועי אחר ביצוע תוכניות שכבר אושרו. אנו עמלים לשיפור השירות לתושב, ובכלל זה פעילות המוקד העירוני ואגפי העירייה השונים.


אני מעניקה דגש מיוחד לתעשייה ולתעסוקה בבית שמש, מתוך הבנה שתעשייה מתקדמת תזניק את העיר מבחינה כלכלית, תעסוקתית ושיתופי פעולה חינוכיים וקהילתיים.
בנוסף, אנו עובדים להגברת הביטחון בעיר בשיתוף פעולה עם משטרת ישראל, בין השאר באמצעות הצבת מצלמות במקומות ציבוריים. המדיניות שלי היא אפס סובלנות כלפי מי שמפר את הסדר הציבורי. יחד עם זאת, אני מאמינה גדולה ביכולת שלנו לחיות בעיר יחד בשלום ובהשלמה הדדית.


הדרך ארוכה היא ורבה, אבל הכיוון נכון. אני בטוחה שבאמצעות עבודה מאומצת, התמדה ושיתופי פעולה נצליח להעלות את בית שמש מעלה מעלה ולהפוך אותה לעיר לדוגמה ברמה ארצית ועולמית, עיר שמשלבת קידמה כלכלית וחינוכית עם חיי קהילה מפותחים. במילים אחרות: עיר העתיד של ישראל.


תודה לכולכם על האמון ועל שיתוף הפעולה.
חג שמח לכולנו.
שלכם,
עליזה בלוך

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.
  • בשביל להגיע מכביש 10 לכיון רחוב בן זאב דרך חפציבה הכביש עומד כבר שנים לתיקון והדברנית שיושבת על כסא ראש העיר שהבטיחה שינוי בנושא ורואים את השינוי יותר בלאגן נתיב אחד תקוע כרגיל לבית שמש
    נראה לי שמספיק דוגמא אחת