דיון מתקדם בפינוי בינוי רמת לחי

יהונתן מאיר
י"א סיון ה'תשע"ט 14/06/19
בשורה משמחת לתושבי העיר: דיון לגבי התחדשות עירונית במתווה בינוי-פינוי-בינוי במתחם רמת לח"י. לקראת פינוי בינוי של המתחם והקמת מגדלים ובניינים רבי קומות
הדמיית הפרוייקט. באדיבות עיריית בית שמש
הדמיית הפרוייקט. באדיבות עיריית בית שמש

לקראת פינוי בינוי של מתחם רמת לח״י והקמת מגדלים ובניינים רבי קומות נפגשו ראש עיריית בית שמש ד"ר עליזה בלוך והצוות המקצועי עם הותמ״ל (הוועדה הארצית לתכנון ולבנייה של מתחמים מועדפים לדיור) לדיון לגבי התחדשות עירונית במתווה בינוי-פינוי-בינוי במתחם רמת לח"י. מדובר בתכנית רחבה של התחדשות עירונית במסגרתו פועלים לשיפור של שכונות בעיר הותיקה.

 
במסגרת הדיון הצביעו חברי הועדה על פינוי בינוי במתחם רמת לח״י. בתכנון להקים שכונה חדשה במקום זו הקיימת ובה 1053 יחידות דיור חדשות במקום 176 הקיימות עם דירות גן, בניינים רבי קומות, פנטהאוזים ודירות עם 3, 4 ו5 חדרים. התכנית אף כוללת שטחי מסחר, שטחים פתוחים ושטחים למבני ציבור. בנוסף, התוכנית כוללת רחוב חדש אשר יחבר בין רח' השבעה ויהודה המכבי ובכך משדרגת את רשת הרחובות העירונית.

ראש עיריית בית שמש, עליזה בלוך: "אחד הדברים החשובים מבחינתי הוא לתת מענה אמיתי לאוכלוסייה הצעירה של העיר. מבחינתי זו תכנית חברתית שמאפשרת למבוגרים ולצעירים, לעולים ולוותיקים לחיות ביחד. רמת לח"י היא השכונה הראשונה שמייצרת כאלף יחידות דיור אשר תהפוך להיות משכונה ישנה לשכונה בועטת, חיה ומודרנית. אני מודה לותמ"ל שתומכים ומלווים אותנו ולחבר המועצה, לשלום אדרי שמלווה את הפרויקט באופן אישי, לניסים אדרי, יו״ר ועד השכונה ולגלי בר סלע אשר מהווים דוגמא לכך שכאשר יש התארגנות של תושבים להוביל תהליך של שינוי ושותפות, קיים שיפור ברמת חייהם״.

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.