דרמה פוליטית: הליכוד מוביל על כחול לבן, 59 מנדטים לגוש הימין

יוני קפלן
ו' אדר ה'תש"פ 02/03/20
על פי מדגמי הטלוויזיה המעודכנים השיג גוש הימין 59 מנדטים ונתניהו קרוב להקמת קואליציה. חגיגות בליכוד, שמוביל ב-3 עד 5 מנדטים על כחול לבן. נתניהו שוחח עם כל ראשי גוש הימין: "סיכמו על הקמת ממשלה בהקדם"
נתניהו וצוות הקמפיין, הערב
נתניהו וצוות הקמפיין, הערב

עם סגירת הקלפיות מסתמן לפי מדגמי הטלוויזיה כי ראש הממשלה ויו"ר הליכוד בנימין נתניהו מתקרב להקמת קואליציה. בכל שלושת המדגמים מקבל גוש הימין 60 מנדטים, לעומת 52 עד 54 מנדטים שמקבל גוש המרכז-שמאל. יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן מקבל במדגמים 6 עד 8 מנדטים.

ראש הממשלה נתניהו צייץ בעקבות פרסום המדגמים את המילה "תודה" לצד לב אדום. מהליכוד נמסר כי "ראש הממשלה נתניהו שוחח הערב עם כל ראשי מפלגות המחנה הלאומי וסיכם עמם להקים ממשלה לאומית חזקה לישראל בהקדם".

יו"ר ש"ס, השר אריה דרעי, בירך את ראש הממשלה ואמר לו כי הוא "מקווה שתוקם במהרה ממשלה ימנית וחזקה שתפעל למען עם ישראל".

יו"ר ימינה השר נפתלי בנט, שאף הוא שוחח עם נתניהו, אמר: "הימין ניצח, אנחנו נדאג שגם דרך הימין תנצח. כפי שהבטחנו לפני הבחירות, נמליץ לנשיא המדינה על ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לצורך הקמת ממשלת ימין לאומית. סיעת ימינה תישאר מאוחדת, וכבר מחר נקיים ישיבת סיעה ראשונה".

בנט הוסיף: "אנו מחויבים לבלוק הימין בראשות נתניהו כדי להקים ממשלה שבה נמשיך לשמור על ביטחון אזרחי ישראל, נמשיך להעניק גיבוי לחיילי צה"ל ונשמור על ארץ ישראל ועל ערכי הימין".