Warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhosts/rbsn.co.il/httpdocs/inc/siteFunctions.php on line 2839
ד"ר עליזה בלוך (בן חמו) מתחילה לרוץ... :: חדשות בית שמש מהדריניוז

ד"ר עליזה בלוך (בן חמו) מתחילה לרוץ...

משה כהן
י"א תמוז ה'תשע"ח 24/06/18 5
בלוך: "הקמפיין לא יהיה על מלחמת דת - אלא על בית שמש כעיר בה אנשים רוצים לחיות ושיהיה להם חינוך טוב, תשתיות טובות, עבודה מסודרת, אפשרות לרכישת דירה במחיר הוגן, כמו כל עיר בישראל."
יעקב עמר איש המטה החרדי של בלוך
יעקב עמר איש המטה החרדי של בלוך

ד"ר עליזה בלוך, אם לארבעה ואשת חינוך

ד"ר בלוך נולדה בקריית גת, ומגיל צעיר עסקה בחינוך פורמלי ובלתי-פורמלי. היא ניהלה את בית הספר התיכון "ברנקו וייס" בבית שמש והפכה אותו למופת של הצלחה חינוכית וחברתית ולמודל לחיקוי, שהוביל למינויה כמובילת הרשת כולה. בין השנים 2018-2014 עמדה ד"ר בלוך בראש רשת בתי הספר התיכוניים של "ברנקו וייס" וניהלה במסגרת החינוך הממלכתי בתי ספר בכלל המגזרים. כיום ד"ר בלוך מרצה ב"מכללת לוינסקי" בתל אביב ועומדת בראש התוכנית להכשרת מנהלים של המכללה. עליזה חיברה את הספר "לבנות את הגשר הזה", ועוסקת בניהול ובהנחיית מורים ומנהלים. בסיום תואר ה-A.M השלימה ד"ר בלוך תזה שעסקה בהשפעה של אירועים חברתיים ופוליטיים על תוכנית הלימודים של משרד החינוך, נושא שלא איבד מהרלוונטיות שלו לאורך כל השנים. עבודת הדוקטורט שלה הוקדשה להתפתחות החינוך העל-יסודי בעיירות הפיתוח. לבלוך ניסיון רב בניהול ארגונים גדולים והיא אף חוללה מהפכים במקומות אותם ניהלה. ד"ר בלוך היא בעלת פרסים רבים בתחום החינוך, בהם "פרס רוטשילד" למנהלים מצטיינים (2011 (ופרס חינוך ארצי לבית הספר (2011 .(היא נכללה בין "עשרה המשפיעים בחינוך" על ידי "הארץ" (2011 (ו"מקור ראשון" (2012 .(ב-2013 נבחרה בשנית ע"י "מקור ראשון" כאחת מ-10 הדמויות המשפיעות ביותר על החינוך בישראל. 

 

עיקרי דבריה של הגב' בלוך

"במערכת הבחירות הזו לא תהיה שום מלחמת מגזרים. מערכת הבחירות הזו תהיה על נושא אחר לגמרי, והוא – העיר בית שמש. אני באתי לנהל את העיר, את כל העיר. מר אבוטבול לא ניהל את בית שמש, אני באה לנהל את כל העיר בצורה הכי טובה שאפשר.

איך העיר מנוהלת, איך העיריה מתפקדת, איך מטופלים הנושאים הבסיסיים שחשובים לכל אזרח: האם החינוך איכותי? מה מצב התעסוקה של תושבי העיר? האם שירותי הדת מספקים? איך התשתית העירונית? האם העיריה מעניקה שירותים טובים לאזרחים שפונים אליה? 

"העיר שלנו חייבת ניהול איכותי שמטרתו להצעיד אותה לעתיד של עיר נהדרת שתהווה מושא לקנאה בישראל על רמת השירותים שהתושבים נהנים מהם.

מבחינה גיאוגרפית מיקומה של בית שמש הוא מיקום אידיאלי. אנחנו חיים בעמק הזהב של מדינת ישראל אך לצערנו ההנהגה הנוכחית, כבר שנים רבות מדי, לא מנצלת את העובדה הזו. בית שמש חייבת ויכולה להיות מעצמה כלכלית! בית שמש חייבת להיות עמק ההיי-טק של מדינת ישראל!

השאלה המרכזית של הבחירות הקרובות תהיה מי ינהל יותר טוב את העיר? ראש העיר הנוכחי, מר אבוטבול, או אני. לי התשובה ברורה - ומעכשיו ועד יום הבחירות אנסה לשכנע בכך גם את תושבי בית שמש.

אני אשת חינוך וניהול בהכשרתי, בעלת תואר דוקטור מאוניברסיטת בר- אילן בתחום הניהול והחינוך. בשנים האחרונות עמדתי בראש רשת בתי הספר התיכוניים של "ברנקו וייס" וניהלתי במסגרת החינוך הממלכתי בתי ספר במגזר הכללי והחרדי. כיום אני עומדת בראש התוכנית להכשרת מנהלים של מכללת לווינסקי.

עשינו לאחרונה מחקר בקרב תושבי העיר, ואתם יודעים מה: מכל העיר שלנו ישנם רק %37 שמרוצים ממצב העיר! רק %37 מרוצים !! זהו חוסר אמון מוחלט של תושבי העיר בראש העיר. זהו אחוז כל כך נמוך, שראש עיר עם כבוד, המכהן כבר 10 שנים בתפקידו - לא היה בכלל מתמודד שוב על אמון הציבור. • "חבריי וחברותיי, אינני מדברת כאן רק אל מגזר אחד. אני פונה כאן לכלל המגזרים שנחלו אכזבה קשה מראש העיר. כראש עיר לא אפלה שום תושב על פי אזור מגוריו או השקפתו הדתית. אני אהיה ראש עיר של כולם."

 

סכויי המתמודדת הראשונה

יש משהו מאוד תמים בריצה של עליזה בלוך (בן חמו אם תרצו...) היא "סה"כ" רוצה להפסיק את ה"עסקנות" "הקומבינות" וההתנהלות המגזרית הברורה בכל תחום בבית שמש

בנושאים האלו אין ספק שבלוך תמצא לא מעט פרטנרים שיתמכו בה, רק הייתי נזהר לקרוא לאנשים האלה חרדים, מכיון שגם הגב' בלוך והכתב של YNET יודעים טוב שלגבר חרדי אין אופציה אפילו להצביע לאשה, אבל נעזוב את זה עכשיו, לא באנו להרוס את החגיגה עם הדגלים הכובעים והמים המינרלים עם מדבקת הסטיקר .

מעבר לכמות התומכים הדלה, הרבה פעמים הנאום היה קצת "לפידי" הם הרבה סיסמאות טובות שיכולות להריץ כמעט כל מועמד פוטנציאלי, איך אומרים "פוליטיקה חדשה".

כתושב בית שמש, הייתי רוצה לשמוע הרבה יותר על מינהל תקין, שקיפות ציבורית, ומלחמה ללא פשרות בנושא השחיתות, הכתב של YNET לא הירפה מבלוך והקשה: "הדרת נשים באה מבית שמש, את רואה חרדי מצביע לאשה?" כאן נאלצה בלוך להצדיק את הכתב והודתה כי "יש חרדים שבהחלט לא יצביעו עבורה"

אנו כמגזר חרדי על כל גווניו מצפים מהגברת בלוך לאסרטיביות בלתי מתפשרת, קביעה של כתב YNET כמו "הדרת הנשים הגיע מבית שמש" אמורה להענות בתשובה שתייצג גם את תושביי בית שמש החרדים השפויים שאינם מסכימים ומוחים בכל תוקף נגד התופעה הבזויה, והרוב הוא כזה, כולנו יודעים שמדובר בתופעות שוליות, ומילים חדשות (הדתה) שנולדו ממש בעשור האחרון.

לסיום בהחלט יש משהו מרענן בהתמודדות של בלוך, אך שמצרפים גם את הרב עסיס לפאזל הזה, התוצאה הולכת ונהיית יותר ברורה.

 

מועמדת בלי תמונה

כאתר חרדי מובהק תמונות נשים בדף הראשי הינו "יהרג ובל יעבור" (בטח אתם מאשימים אותנו עכשיו ב"הדתה") אז זהו, אלא הם הכללים, ולא, אין לנו דבר נגד נשים, נהפוך הוא "בזכות נשים צדקניות ניגאל" אז כדי ש"ניגאל" במערכת הבחירות הזו, ולא "ניגעל" אנו כאן במהדריניוז מאחלים הצלחה לכל המתמודדים וכן גם לגב' עליזה בלוך בן חמו.

 

 

 

 

 

 

["לא היה כלום ולא יהיה כלום (40%)","יוגשו כתבי אישום (28%)","הרשעה ומאסר ממושך (32%)"]
[40,28,32]

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.
 • הגיע הזמן לשינוי מהותי בעיר.
  הקומבינות בכל מקום.
  החריגות בניה בכל מקום.
  הקצאות בכל מקום..
  דוגמא: אפרים מדר שמכנה את עצמו "רב" משחד בקביעות לקבלת שטח בכל שכונה בעיר.
  בקריה ברחוב אור שמח.
  בבן עזאי .
  עכשיו מקבל שטח ברמה ג'
  בושה וחרפה לעיר כזאת!!
 • כשרצים אפשר גם ליפול
  השני גם כספסר קרקעות לוקח בהליכה ללא ריצה
 • סוף סוף מישהו נורמלי
 • גב' בלוך הינה מועמדת ראויה לחלוטין והלוואי שתיבחר על מנת לעשות סדר בשחיתות העירונית (בפרט בתחום החינוך)
  חרדים רבים מרמת בית שמש יתמכו בה ללא ספק והיא תוביל את העיר הזו למקום הרבה יותר טוב בעז"ה.
 • בטוח שבקמפיין טוב היא תצליח להביא חרדים,
  העיר במצב מזעזע!!!