האור הגנוב: מופע מיוחד של איז'ו ליבוביץ

יוסי לוז
ד' תמוז ה'תשע"ח 17/06/18
חלפה שנה מאז עלה האתר 'מהדריניוז', בו אתם גולשים, לאוויר, וזה בהחלט סיבה טובה לחגוג את יום הולדת הראשון שלו. במשך השנה שחלפה, האתר התבסס, נחשל, ועמד כמגן איתן עבור תושבים רבים, המטרה הייתה תמיד חיובית, להוביל מהלכים נטולי אינטרסים, ללא משוא פנים, לבקר להחמיא והכי חשוב: לתת תוכן טוב ואמין לקוראים.
עטיפת הספר "האור הגנוז"
עטיפת הספר "האור הגנוז"

בהתאם לכך, החלטנו קצת לקחת נשימה ולתת משהו אחר לגולשים, או ליתר דיוק לגולשות. ביום חמישי בשבוע הבא יערך זוג מופעים מעניינים בערב אחד מיוחד לנשים, כשאת הכניסה אליהם תוכלו לרכוש בכרטיס אחד.

זוג המופעים מורכב משני חלקים, כאשר בחלק הראשון יופיע השחקן ותושב העיר יצחק איזו ליבוביץ' ובחלק השני יהיה זה מופע דמויות ו"סטנד-אפ" של צמד השחקניות מיטל בן לולו וגלית בורג - שייצגה בעבר את ישראל ב"אירוויזיון" (תחרות שירה בינלאומית).

סיפור חייו של איז'ו ליבוביץ' הוא מעניין ומרתק. הוא נולד ברומניה (ומשם מקור שמו: איז'ו) ובגיל שנה עלה יחד עם הוריו לישראל, כאשר הם משתכנים בקריית ביאליק הסמוכה לחיפה. עם השנים הוא התחבר למוזיקה ולמשחק (סיפור בפני עצמו, ששווה כתבה בפני עצמה), כשהתבגר התגייס לצה"ל ושירת בלהקה צבאית, אך עד מהרה עבר מרצונו להיות מחסנאי של הלהקה, לאחר שראה כי הוא לא נהנה בלהקה עצמה. במקביל השקיע רבות בלימודי תאטרון וכשגמר, פתח תיאטרון פרטי לילדים ולנוער. במסגרת זו העלה שמונה הצגות, אשר הרכיב בעצמו את כל חלקיהם, כתב, ביים ואף השתתף בהן בעצמו. באחד מההצגותיו, ראה הצלחה מסחררת, כאשר הצגה זו הופיע כ-1600 פעם.

חיי המשחק גלגלו אותו, כמו כל חייו, באופן לא צפוי ומרתק, וכך בעודו מתעסק בהבלי העולם הזה, החל להמשך לחסידות ברסלב. במשך הזמן, הוא זנח את מקצועו והתדפק על דלתות בית המדרש, כשהוא מתפרנס בעיקר מתמלוגים על הצגות שלו - שממילא כבר רצו - אך לא רק. הוא חיי מהם בדוחק, שבר תכניות חיסכון והכל בכדי לשקוד על תלמוד התורה בו נפשו חשקה. בשלב כלשהו נגמרו חסכונותיו ושאר הכנסותיו שגירד בקושי ובעל כורחו חזר למקצועו, רק הפעם בצורה יותר רוחנית ובעלת משמעות.

במשך השנים הוציא ספר בשם "האור הגנוב", המספר בגוף ראשון את סיפורו של צעיר חילוני שנסע לאומן בכדי לגנוב כסף מחסידי ברסלב, לבסוף הוא נמשך לתורת ברסלב ותוך כדי שהייתו שם בימי ראש השנה הוא שומע את סיפורי התקרבותם של אנשים רבים לרבי נחמן מברסלב ולשיטתו. הספר הופץ בכ-40,000 עותקים.

לפני כשבע שנים אף הוציא ליבוביץ' דיסק שירים בשם "דבר איתו". בשיחה עם 'מהדריניוז' הוא מספר, כי לקראת המופע הבא שלו שאמור לעלות, המבוסס על הספר "האור הגנוב", צפוי לצאת דיסק שירים נוסף. 

כאמור, בשבוע הבא ערב נשים מיוחד - שני מופעים בכרטיס אחד, מופע מרתק בכיכובו של מושא הכתבה ובנוסף הופעת סטנד-אפ של השחקניות גלית בורג ומיטל בן לולו. אל תפספסו. לרכישת כרטיסים במכירה מוקדמת (40 ש"ח  במקום 50 ש "ח בערב המופע) פנו אל - 072-3728490 

יום חמישי (28.6.18 למניינם) ט'ו בתמוז-  מתנ"ס גוונים  20:30 

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.