האם אבוטבול ישובץ במקום ריאלי לכנסת?

יהונתן מאיר
ט"ו אדר א' ה'תשע"ט 20/02/19
כינוס חברי מועצת חכמי התורה בנוגע להרכב רשימת ש״ס לכנסת, יתקיים היום במעונו של נשיא המועצת חכם שלום כהן, השוהה ברמות, רח׳ אברהם אידלסון 20, בשעה 19:00. בתום הכינוס נדע האם נראה בקדנציה הבאה את ח"כ משה אבוטבול
 אבוטבול וחכם שלום. מתוך תמונת הפרופיל של הרב אבוטבול
אבוטבול וחכם שלום. מתוך תמונת הפרופיל של הרב אבוטבול

בכנסת ייפתח הבוקר בשעה 11:00 תהליך הגשת הרשימות של המפלגות המבקשות להתמודד בבחירות לכנסת ה-21. התהליך יינעל מחר בשעה 22:00. בנוסף יחל גם המאבק על האותיות הפנויות.

להבדיל, ייערך הערב כינוס חברי מועצת חכמי התורה בנוגע להרכב רשימת ש״ס לכנסת, ויתקיים היום במעונו של נשיא המועצת חכם שלום כהן, השוהה ברמות, רח׳ אברהם אידלסון 20, בשעה 19:00. בתום הכינוס תימסר הצהרה לתקשורת ואז נוכל לקבל תמונת מצב האם משה אבוטבול משובץ במקום ריאלי לכנסת הבאה.

כל הערכות המוקדמות מספרות על האפשרות הזאת.גורם בש"ס צוטט הבוקר ב'הארץ': "דרעי היה מאוד מעוניין להוציא חברים מכהנים ולהכניס נציגים חדשים שיהיו נאמנים לו בכל מחיר, גם במידה שייאלץ לפנות את כסאו, אבל בשלב הנוכחי הוא חושש לעשות זאת.שני שמות מעניינים עלו לאחרונה כמועמדים אפשריים להיכנס למקום ריאלי בש"ס" אומר המקור המצוטט "משה אבוטבול, וחיים ביטון. ייתכן ששניים מחברי הכנסת היוצאת בש"ס יודחו מהרשימה כדי לאפשר את הכנסתם".

אמש הציג העיתונאי דב אייכלר את התוצאות המלאות של סקר חדשות הסקופים, שם התברר כי הציבור רוצה באופן גורף את אבוטבול בכנסת: משה אבוטבול מקבל 43% אחוזי תמיכה

רחוק מאחוריו עומדים צביקה כהן עם 14% אבי אמסלם 13% חיים ביטון 10% אוריאל בוסו 6% יהודה אבידן  6% נתן אלנתן 4% וצוריאל קריספל 4%.

כזכור נחשף בשבוע שעבר גורם בבית חכם שלום הכהן שסיפר על העדפת מנהיג תנועת ש"ס שמחבב מאוד את הרב משה אבוטבול ורוצה לראות אותו ברשימת ש"ס לכנסת. אך כאמור, הערב ייקבעו ההחלטות על ידי מנהיגי וגדולי התורה של עדות בני המזרח. ולנו נשאר רק לקוות להצלחתו של ראש העיר לשעבר.

 

אבוטבול וחכם שלום. מתוך תמונת הפרופיל של הרב אבוטבול

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.