האם חוסיין ג'אבר ישיג 500 מיליארד ₪ לפני שביעי של פסח?

י"ז ניסן ה'תשע"ז 13/04/17
חוסיין איסמעיל ג'אבר מאבו גוש, הגוי שקונה את החמץ של מדינת ישראל, יכול להשאיר את החמץ ברשותו תמורת סכום "סימלי" של 500 מיליארד ש"ח, כעת הוא מספר מדוע הוא מסכים להיות הגוי הקונה, וגם על הצעה שקיבל ממדינות ערב, במטרה לחסל סופית את מדינת היהודים
אבו גוש
אבו גוש

"צלצלו אלי ממדינות ערב ושאלו אם אני מוכן למכור להן את כל החמץ של ישראל, אבל כמובן לא עשיתי את זה", חוסיין איסמעיל ג'אבר, הופך פעם בשנה לאחד האנשים החשובים בישראל. לאחר שקנה את החמץ מהרבנים הראשיים לישראל ושר האוצר, במוצאי שביעי של פסח, יהיה הכל תלוי ברצונו החופשי.

והיה אם יצליח להשיג את הסכום הנדרש, בסך כולל של 500 מיליארד ש"ח, כל החמץ של מדינת ישראל נשארת ברשותו. ג'אבר מתעקש: "זה חוזה לכל דבר ועניין", הוא מבהיר, "לא כאילו. אני באמת קונה את כל החמץ שיש במדינה, זה הכל אמיתי לגמרי".

בראיון למעריב, הוא מסביר מדוע הוא מסכים להיות הגוי של פסח. "תשמע, אם אפשר לעזור למדינה ולחברה פה, אז למה לא. זה גם טוב לדו־קיום. חשוב מבחינת שיתוף הפעולה לעשות דברים כאלה. מה שיכול לעזור, אז בשמחה". גאבר מוסיף ואומר. "אני מקבל לפעמים כל מיני הערות מאנשים שאומרים 'למה אתה עושה את זה', ו'לא לעזור', אבל בדרך כלל הכל בסדר."

בשל תפקידו הלא שגרתי ג'אבר קיבל גם הצעות ממדינות ערב. מדובר בהצעות שהגיעו מאנשים פרטיים שראו אולי בתפקידו של ג'אבר הזדמנות חד־שנתית לפגוע במדינת ישראל, גם אם המחיר לכך יהיה גבוה ביותר. "אנשים עשירים מדובאי או מסעודיה אמרו לי: 'אנחנו נקנה ממך הכל'"

ג'אבר מבהיר כי אינו מתכוון להתפתות , בטח  אחרי 21 שנים בתפקיד, הוא מבין שאף שהמשקל המונח על כתפיו אינו מבוטל, וכי עיני רבים נשואות אליו במהלך השבוע הזה

ג'אבר הוא מוסלמי למהדרין. חשוב לו להבהיר זאת. אולי גם בשם העובדה שמדובר ב"עסקה הכי גדולה במדינת ישראל", בראיון שהעניק לרדיו החרדי "קול ברמה" סיפר כי הוא מתייחס לתפקיד בכל הרצינות, כאילו עודנו מתלבט אם להשליך את שאר המיליארדים ולהיות בעליהן החוקיים של המון כיכרות לחם. "תראה, זה שלי",  לגבי המפעלים שעוברים לבעלותו אומר גאבר. "אני עורך סיור, בדיקות, לראות מה קניתי".

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.